Skocz do zawartości
Marqo

Czym podnieść Ca?

Rekomendowane odpowiedzi

Podmianki juz nie wystarczają. Ca regularnie spada. Obecnie poniżej 350. Czym uzupełnić jego poziom? Baling? Reaktor wapnia? Pompę dokująca posiadam.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki poziom Mg?...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mg 1260 stale

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pomyslal o Ballingu,w moim poprzednim zbiorniku sprawdzil sie doskonale...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o doraźną korektę to CaCl2

A jeśli konsumpcja jest spora to polecam reaktor. Drogi w założeniu ale tani w eksploatacji

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy lac wszystko czy tylko Ca?

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy korygujesz tylko jeden parametr czy masz spadki wszystkiego.

Piszesz ze Mg stabilne a jak z KH?

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że test na Ca masz dobry? Ostatnio sporo jest na forum o wadliwych testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh utrzymuje na poziomie 9. Wcześniej było 4,6
Testy świeże także chyba są ok.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze do zbiornikow ponizej np: 600 litrow mozna smialo zastosowac Ballinga z pompami dozujacymi. W wiekszych litrazach reaktor zwalnia nas od czestego rozrabiania roztworow.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam pompę dp-6 i  sklep z Gdańska, w którym zaopatrzysz się w poszczególne sole np. CaCl2 itp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zużyciu poniżej 500 ml/doba to polecam Ballinga. Pompy dozujące jak nie masz jeszcze kupionej to najlepiej kupić większe( 6 pomp dozujących dobre rozwiązanie). Zawsze można podłączyć coś oprócz Ballinga ( mikro , VSV). Do podniesienia Ca używam bezwodnego CaCl2 rozrobionego z wodą RODI. Jak pisali poprzednicy zmierz też kH bo jest powiązane wymianą jonową z Ca.

I niekoniecznie musi być firmowy, może być czda.

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Marqo napisał:

KH już podałem. Czyli zaczynamy przygodę z ballingiem. Pytanie tylko czym one się różnią ? Kupować firmowy czy np taki http://allegro.pl/metoda-ballinga-balling-komplet-preparatow-na-5l-i6774817267.html

kup chemie w oryginalnych pudelkach ,kupisz wszystko na allegro za niewielkie pieniądze .SBS kup firmowe np.z AF .będziesz miał pewność ze dodasz do akwarium to co masz dodać w odpowiedniej proporcji a nie zważone przez kogoś innego i tak naprawdę nie wiadomo co jest w tych workach.Waga tez nie jest droga za 10zl kupisz jubilerska ,a może masz kuchenna w domu to starczy :)


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SBS kup firmy - jeśli jest - tej której używasz sól


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kH , CaCl i MgCl2x6H2O kupił bym czda ja takie stosuje, jest na allegro sporo tego i taniej po co płacić za ładne pudełka 3x tyle. A SBS możesz kupić jakiejś firmy , lub co nie napisał kolega wcześniej zastosować Ballinga light. ( bez SBS za to z trejsami np. Fauny marine). I wtedy mamy kH , Mg i Ca oddzielnie.

np.: chlorek magnezu http://allegro.pl/chlorek-magnezu-szesciowodny-czda-stanlab-1-kg-i5587855187.html

chlorek wapnia bezwodny http://allegro.pl/chlorek-wapnia-bezwodny-1-kg-gat-czda-i6702342117.html

kh http://allegro.pl/wodoroweglan-sodu-soda-oczyszczona-czda-1kg-stanla-i6299356324.html

trace elements 

DSCF1563.JPG

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie SBS jest ona konieczna ? Część osób wcale nie dozuje. Czyli podsumowując , kupuję chlorek magnezu , chlorek wapnia bezwodny  oraz wodorowęglan sodu ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo stosujesz SBS albo to ci Ci podał Alfik1980  trace elements  ,wszystko już masz napisane ,łatwiej juz nie można ;P

jak masz wątpliwości to poczytaj jeszcze temat o Balllingu i do dziela:P


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam www.tabsol.pl

Kupujesz po 5kg i masz spokój na jakiś czas


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Sbs trzeba kupić firmowe czy można gdzieś kupić tak jak pozostałe? W artykule na reefhub odnośnie ballinga są 3 główne składniki. Na co w takim razie chlorek magnezu?

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chlorek magnezu do uzupełnienia MG. Nie jest tak samo konsumowany jak Ca czy Kh ale z czasem i Mg trzeba uzupełnić. Przeczytaj od dechy do dechy artykuł to będziesz miał odpowiedź. Zauważyłem że Ci co są leniwi i nie czytają to mają problemy i drugi raz wyważają otwarte drzwi.

SBS jedynie firmowe.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sbs czyli wszystko tam jest oprócz soli. W takim razie podmianki nie są potrzebne? Jakiej firmy Sbs wybrać?

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie są potrzebne tylko trzeba kontrolować zasolenie. Ja mam SBS z Preis'a.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fauna marin? Słyszałem pozytywne opinie. Na jak długi okres wystarczy mi opakowanie 4kg Sbs a pozostałe po 5 kg. Tak wiem zależy od zużycia ale tak mniej więcej.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SBS rozrabia się 25 g na litr wody (dopełnia się do litra), to policz. Przy reksiu to pewnie na kilka lat, pod warunkiem, że będą "twarde" korale. Proponuje czytać...nie tyko pisać:P


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.