Skocz do zawartości
klocek

czy tak ma wyglądać sucha skała ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Kupiłem 3 kawałki suchej skały zamówiona online

Bez tytułu.jpg

I tak to wygląda  i nie wiem czy wkładać do akwarium czy lepiej wywalić ? Czy da się jakoś oczyści

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na środku wygląd trochę jak po kwasie solnym. A to ciemniejsze po bokach to co to.  Zrób lepsze zdjęcia. 


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s1.jpgs2.jpg

To szare to klej . Skleiłem 3 kawałki tylko że jeden jest biały ten w środku a te dwa po bokach brązowe i syf z nich leci non stop

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
25 minut temu, klocek napisał:

s1.jpgs2.jpg

To szare to klej . Skleiłem 3 kawałki tylko że jeden jest biały ten w środku a te dwa po bokach brązowe i syf z nich leci non stop

 

 

reklamuj to

porównaj z innymi fotkami https://www.google.pl/search?q=sucha+skała+koralowa&client=firefox-b&sa=N&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0ahUKEwiE75PvspnTAhUJVRQKHcqZDaQ4ChCwBAgg&biw=1280&bih=899

Twoja wygląda jakby leżała "w bagnie" kilka lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zwróć uwagę na porowatość tj. sucha skała jest jak domowy "pumeks". Jak dmuchniesz z przyłożenia ustami w skałę, powietrze powinno przechodzić.

Jakby co, pisz na priv do Jurasa. Myslę, że pomoże.

Jego wątek:

http://nano-reef.pl/forums/topic/91383-wyja%C5%82owienie-%C5%BCywej-martwej-ska%C5%82y/#comment-929800

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, xEndriu napisał:

ja bym wymoczył pare dni w ro , potem wyszorował i jeszcze raz wymoczył w wiadrze z falownikiem

w RO to potem :P ale wcześniej myjka ciśnieniowa albo porządna szczota i ręcznie ...  potem wiaderko z chlorem - potem kilka dni moczenia w RO i wietrzenia (na zmianę) - słowem koszt "odzysku" może przewyższyć koszt "porządnej" suchej skały  - bo nawet po "odzysku" może się okazać że skała oddaje do wody to czym wcześniej się nassała (prawdopodobnie leżała w czyimś sumpie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie warta świeczki to jest jakieś kg skały kasa nie straszna a boję się że mi coś porobi czego później nie ogarnę .

Jak to się mówi trzeba zapłacić frycowe na początku. Miała być Fiji pukani a jest pukani.

Dzięki bardzo szukam innego sklepu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja właśnie z erybki kupiłem i takie coś dostałem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To reklamuj. Wg mnie nie powinna tak wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda sucha skała to "syf". Ja kupiłem piękną bielutką skałę jak w zamieszczonych wyżej linkach a i tak, mocząc przez dwa tygodnie i podmieniając każdego dnia wodę RO nie wypłukałem fosforanów ze suchej skały...

Skała w załączniku nie koniecznie musi być bardzo dużym "syfem", wszystko zależy jakie parametry będzie miała woda RO przy jej wymoczeniu przez dobę. Polecam sprawdzić, wysuszyć i odesłać zawsze będzie można. Poprzednią suchą miałem bardzo podobną - zbiornik borykał się przez długi czas z fosforanami...

 


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silvia napisał:

w RO to potem :P ale wcześniej myjka ciśnieniowa albo porządna szczota i ręcznie ...  potem wiaderko z chlorem - potem kilka dni moczenia w RO i wietrzenia (na zmianę) - słowem koszt "odzysku" może przewyższyć koszt "porządnej" suchej skały  - bo nawet po "odzysku" może się okazać że skała oddaje do wody to czym wcześniej się nassała (prawdopodobnie leżała w czyimś sumpie )

tak jak mówisz , pazerny 2 razy traci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej reklamował tym bardziej dziwne że z erybki bo do tego sklepu nigdy nie miałem zastrzeżeń ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobną z erybki ,ale za to taniej i teraz prawie nie ma różnicy sucha a żywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.