Skocz do zawartości
Shellik

Nowy test soli na Reefhub.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek Tester a moglbys mi powiedziec czym mierzyles zasolenie? Chodzi mi tutaj ciagle o sol AF reef salt. Tak jak pisalem wyzej w poprzednim tescie uzywales 415g na 35PPT teraz wyszlo 436g na 35PPT. Specjalnie zrobilem dzisiaj 20 litrow tej soli I jak byk wyszlo mi 415g daje 35PPT 1.027sg na Milwaukee. Czy przypadkiem producent nie zmienil ostatnio skladu bo jest to dosc duza rozbieznosc nawet pomijajac moje mierzenie a sugerujac sie twoimi testami. Co do kolegi Coltrane to na zachodzie bardzo sobie chwala ten refraktometr. Kwestia skutecznosci pomiaru jest wydaje mi sie kazdorazowe kalibrowanie. Np moj zbiornik dwa dni temu 35PPT 1.027sg. DZisiaj mierzony dal identyczny wynik I to samo z af reef przy 415g zawsze 35PPT. Pozdrawiam

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie mierzyłem refraktometrem delteca. W pewnym momencie miałem z nim mały problem, ale na szczęście sie zorientowalem i korygowałem o dwie kreski w dół. 

Sól od tamtego testu zmienila sklad na 100% widać to w kilku parametrach np w siarczanach.

Z drugiej strony biorąc pod uwagę zmiane skladu, ewentualne rozwarstwienie soli, zmiany temperatury i wilgotności w różnych porach roku to zastanwia mnie, że przez dwa i pół roku zawsze odmierzasz tyle samo soli i zawsze masz ten sam wynik na refraktometrze. Wydaje mi się, że jakies wahania powinny być - nawet niezależne od producenta.

A z trzeciej strony to dobrze że Ci wychodzi mniej. Ja podkreślałem, że to nie są testy powtórzeniowe co zwieksza możliwość wystąpienia błędu pomiarowego. 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przeprowadzenie testów zawsze to daje jakiś pogląd na to co daje się do zbiornika.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sol trzymam w suchej szafie I nigdy nie kupuje na zapas . Nigdy tez nie mialem problemow ze zbrylaniem takze chyba wilgoci nie lapie. W piatek zrobie podmianke colombo I sprawdze najpierw wartosci kolegi co soli na 1.023 I jak bedzie malo to bede sie sugerowal twoimi wynikami.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę Bartku na jakiej głębokości był umieszczony wzornik przy badaniu klarowności.


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester jak zawsze super !

Dzięki testowi, chyba spróbuje soli Colombo - do tej pory lata używam BT i może pora coś zmienić :)

 


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek - :czapkizgłów:):clap:

RSCP -  zostaje dalej u mnie :D 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.