Skocz do zawartości
M@ti

calustrea umiera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jedna z główek umarła i potrzebuję pomocy przy uratowaniu kolejnych.

IMG_2760[1].JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody jakie ? w jakiej cyrkulacji stoi ? na jakiej wysokości zbiornika ? (chodzi o światło) od jak dawna u ciebie ?

Ze zdjęcia to można tylko powiedzieć że kolory blade


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś mogło tę jedną główkę dotykać i poparzyć? Na podstawce chyba widzę aiptasię, może ona jest winna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry są w porządku. Apitazje zostały zabite. Stoi w najwyższym i najbardziej naświetlonym miejscu ,a cyrkulacja prawie ją omija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstaw ją na dno, caulustrea nie lubi mocnego swiatła, może ją pali.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ją paliło ,chyba umierała by cała ,a nie jedna główka od spodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reszta korala wygląda ok ,nie podgryza jej jakiś zwierz ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby być to wieloszczet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub jakaś ryba zaczęła gustować w polipach,u mnie euphilia potrafi tak główke zniszczyć jak uda jej się poparzyć sąsiada.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wygląda to jednak bardziej na oparzenie od jakiegoś korala niż obgryzienie przez rybę. Ryba pewnie by skubnęła trochę jednej, trochę drugiej głowy? Pozostałe główki są zdrowe, a ta jedna obumarła tak równo, jakby od linijki od sąsiedniej, zdrowej głowy. Obok czego stała? Może jakiś grzybek rico jej dotykał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że kolega ja przedstawiał ostatnio i uszkodził, pewnie nie zauważył nawet że ja zranił .. teraz umiera bo z rany zrobiło się zakażenie

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral leżał zdrowy przez 3 miesiące przez ostatni tydzień tak się pogorszyło ,lecz koral leży nie daleko chyba sps-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba coś z parametrami nie tak jak w ciągu 3 miesięcy są tylko 3 główki. U mnie w ciągu 8 miesięcy z 6 główek zrobiło sie ok setka

Edytowane przez karol86 (wyświetl historię edycji)

140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wina może tkwić w Ca i Mg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. A jakie masz wartości tych parametrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy robiłem 6 dni temu ,ale zrobię jutro i w tedy będę na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie po temat u mnie taka sama odslonila szkielet na glowkach dosc mocno wyczailem ze tu winna cyrkulacja byla przestawilem ja do odratowania ? A druga dostalem mala pistacjowa ale z nia byl caly czas problem obrastaja ja caly czas chocby glony nitkowate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy i jestem zdziwiony no2-0,05 no3-1 po4-0 si02-0 robić dla pewności na amoniak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ( reefmax, sól niezbyt bogata, miękkie i lps) rośnie bardzo dobrze ale mocno reaguje na spadki kh. Staram sie trzymać 8-9, bo jak jest niżej caulaustrea od razu się kurczy, można powiedzieć niknie w oczach. Podbijam kh i znowu jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam w sumie się zastanawiałem czemu nie rośnie. sprawdzę Ca ,Mg i Kh. Jeśli z tym nie będzie problemu to nie wiem o co chodzi. Daję teraz Biogro polecone przez Pana Grzegorza ,którego serdecznie pozdrawiam. Biogro miało załatwić problem z wyjałowionym zbiornikiem więc może od tego są skoki no2 i no3. Biogro używam już ponad tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ten koral po przystosowaniu się do baniaka nie jest wrażliwy ani na kh,ca,mg miałem już spadki kh że szkoda gadać ca z mg też poleciało poniżej marginalnego poziomu a po koralu nie bardzo coś widać.

Od góry tkanki widać nie ubyło a jak ma być źle to cała wygląda źle a nie tylko kawałek. Gdyby ryba skubała to pewnie by cały skubała z każdej strony więc raczej nie. Prąd wody i światło też nie obstawiam bo wtedy cały by wyglądał jak ta z dołu martwa głowa.

 

Nie wiem w jakim był stanie jak doszło do tego obumarcia czy ubywało z dnia na dzień od góry dołu cokolwiek wtedy by można było coś wróżyć. Gdybym miał strzelać to jakiś koral w sąsiedztwie wykończył główkę ale coś innego go drażniło.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mine jak przez przypadek podniosłem KH do ponad 12 to było widać ze marnieje ale już jest Ok


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.