Skocz do zawartości
Foto

Nowe 520l +sump

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć siemano wszystkim,"foto" prowadzę zaklad fotograficzny i chcemy zarobić wystawowe akwarium morskie na terenie zakladu,potrzebuje porady fachowców od tych większych zbiorników. Kiedyś miałem kostkę małą ale to 2lata temu tu jest co innego.

Kompletuje sprzęt na 520l+ 120sump proszę was o opinie czy taki odpieniacz będzie ok i pompa obiegowa?

Odpieniacz  MARCO aqua internal Dry Skimmer AWN-80  wydajności 3500l/h do akwarii max 1000l

POMPA Jebao DSC 5000-7000/h z kontrolerem 

Czy to dobry sprzet w tej cenie czy może coś innego polecacie :)z góry dziękuje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa obiegowa w teorii powinna mieć wydajność 10 razy pjemność akwarium, ale odejmij spadek mocy na podnoszeniu i ta dcs może okazać się za słaba. Lepiej kup trochę mocniejszą i podobno lepsze są dcp. O tym odpieniacza nic nie słyszałem, nie wiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź a może ktoś polecić może jaki odpieniacz do 650l w obiegu tak aby nie było draki że za mały będzie 

Planujemy trochę mieć pokolcow a one wiadomo co hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny super..ale..kasa tak myślę do 1300zl dziękuje za chęci. 

Trudno cokolwiek wybrać jak rynek jest tak zapchany tym wszystkim.nic będę coś szukał ^_^

Edytowane przez Foto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1300zł do takiego litrażu, to musisz szukać używany, lub pomyśleć o małej obsadzie ryb to może coś nowego, mniej wydajnego znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BK 250, Vertex 250

Stawiasz baniak 600L I juz na starcie szukasz oszczednosci. Nie lepiej:

1. Zrezygnowac

2. Postawic mniejszy

3. Poczytac I dopiero myslec o akwarium

Pozdr


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak może byc używany coś poszukam. Dzięki za podpowiedź 

Ale nie oszczędności można używamy przecież. Źle to kolega odebrał ale z kasą też trzeba sie liczyć nie można mieć od razu wszystkiego z wysokiej półki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupilam używany odpieniacz za połowę ceny nowego i sprawdza się dobrze. Rok czasu pieni bez zarzutu. 

Myślę że za tę cenę spokojnie znajdziesz dobry używany w założonym budżecie. 

Edit: ooo, powyżej Peniek dał dobry przykład. Warto się nad nim zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz planujesz kilka pokolcy a to juz kilka stowek. Dlatego wychodze z zalozenia ze lepiej przemyslec, niz meczyc zwierzaki.

Jasne ze uzywka w dobrej cenie to fajna sprawa. Szukaj, mysl, kombinuj :) ale pomysl tez, ze stawiasz duzy baniak, a chcesz go ciagnac na niezbyt ciekawym sprzecie. Dlatego proponuje poczytac dzial dla nowicjuszy.

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję powiększyć akwa do niecalych 700L i pociągnąć je na moim H&S 150, który używany  razem z pompą aquabee 2000 kupilam za 750 zł, aczkolwiek z pokolcami szalec nie zamierzam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za uwagi co do planowania pokolcy to miałam na myśli 5szt. 

Nie bardzo rozumie skąd ta zle założenie od razu "dzym"

Po prostu pytam o odpieniacz do akwarium do obiegu 600l.

Dział dla nowicjuszy sobie podaruje bo 2lata temu prowadzilem juz zbiornik troche mniejszy no wiele 90l kostka.

Bardziej chciałem zaczerpnąć opini o odpieniacz.ale dzieki za info.miłej nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o odpieniaczu DIY, wtedy spokojnie zmieścisz się w swojej kwocie.



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie znalazłem takie coś,co prawda nie DIY ale Odpieniacz Deltec SC 1456 

Ps.ten ma tylko 600l/h to chyba słabo co, bo odpieniacz z mego postu pierwszego miał 3500l/h to jak to też z tym jest czym wiecej tym lepiej z tego co pamientam.?

 

Edytowane przez Foto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądaj dział targowisko. np: AnT ma na sprzedaż odpieniacz tylko musisz dorzucić 3 stówki do planowanego budżetu na odpieniacz. Może używany ale jak się dogadasz to może coś spuści z ceny , a Ty będziesz miał wystarczający odpieniacz do swojego nowego szkła. To oczywiście pierwszy z brzegu przykład. Ja zajrzałem na targowisko i pierwszy z brzegu już był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki milej niedzieli:D

No to cos takiego kolega poleca

https://reefshop.pl/eshoper/pl/p/Reef-Octopus-Odpieniacz-PS-3000INT/2388

Ps.używany

Myślę że  się dogadamy to bedzie zapas mocy dzienki "AnT"

 

 

Edytowane przez Foto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ć.d

Siema dziś wyprawa do Tarnowa po mini baniak i reszta sprzętu ;-)

ć.d.n

20170429-082733.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Zakup udany akwarium zalane na test próbny bo jest nowe jeszcze nie bylo zalewane stąd też obawa gdyby miało być coś z nim nie tak lepiej aby to w garażu wyszło jak w zakładzie:-)

Stelaż świetny, ktoś kto to robił pełną profesja idealnie ,płyty wszystko jest do założenia na magnesach.

Sump i dolewka bardzo przemyslany temat nic pozostaje zbierać resztę sprzetu ć.d.n

Dzięki Artrur jeszcze raz pozdawiam:)

20170430_161106.jpg

20170430_160336.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ć.d

Właśnie zakupiłem odpieniacz zobaczymy co to za cudo natury 760$ udalo sie kupić nowy za połowę ceny poniżej parametry;)

Może ktoś posiada i podzieli się opinią?

 

Źródła morskie MONSTER-2500P DC Skimmer
Item No .: MONSTER-2500P
Typ skimmer: Typ Wewnętrzne
Rozmiar (średnica / wysokość): 250/560 mm
Pompa: Red Devil DC-10000S
Moc: 48W
Wlot powietrza: Max. 2800 l / H 
max. Wielkość zbiornika (l): 2500
Zalecana wielkość zbiornika: 800-2500L 
najazdowej (mm): 365/265
 
Cecha produkty
1 MONSTER Pro seria jest opisywany za zintegrowanym spiralnym pompy otwarty i bańka płyta projektu może monitorować pompę i wiatraczek jak rozpocząć pracę i warunki pracy. A ponieważ spiralna i płyta jest zintegrowany bańka, bańka stworzona przez wiatraczek wprowadzi do ciała skimmer bezpośrednio bez jakiegokolwiek nacisku i blokady, więc wydajność jest lepsza i dodatkowo zoptymalizowany niż tradycyjnej konstrukcji.
2 Wyposażone w nowy Diabeł zasilania DC różnych pompę strumień objętości wody: pompy DEVIL DC10000S Skimmer.
3 Sześć prędkości i obrotów adjustable- może dostosować wydajność skimmer z różnicą sześciu poziomie od słabego do silnego.
Inteligentny układ mikro 4: zapobiegają przegrzaniu się pompy z spowodować uszkodzenie .. Gdy IR pompy na nienormalne. Na przykład, piaski być zasysane do wnętrza pompy itd. Będzie ona przestać uruchomiony automatyczny do odzysku temperatury pompy, a pompa jest powrót do normalnej sytuacji
5 10 minut. tryb podawania może zatrzymać skimmer do 10 minuty, kiedy karmić ryby.
6 Pro nowych ulepszony wirnik koła igieł i Venturiego Konstrukcja wlotu powietrza dla skimmera
7 Silence pompa o specjalnej konstrukcji skimmer tłumika może utrzymać ciszę skimmer biegania
7 Transformator Zasilanie jest włączone. 100 ~ 240 V / 50 ~ 60 Hz wszystko wykonalne i nadaje się do wszystkich krajów.
8 Zapisywanie footprint design-DC wewnątrz konstrukcji pompy odpieniacza nadaje się do mniejszego zbiornika. Nie musimy się martwić o wielkości miski więcej.
9 Obejmuje ona sterownik trybu regulowanej prędkości posuwu.To sprawia, że łatwiej jest kontrolować i monitorować przebieg skimmer.
10 dwa sposobem usuwania odpadów
- Łatwy skręcenie szyi może doprowadzić do usunięcia kubka łatwo dokonać czyszczenia.
- Konstrukcja z otworem opróżniania i zawierać czerwoną rurę spustową można spuścić odpadów bezpośrednio.Oczywiście. Wtyczka opróżniania jest również. Kiedy wtyczka w. Możemy zbierać odpady w filiżance.
11 Łatwy montaż i konserwacja: Każdy element można łatwo usunąć i ponownie zainstalować.To sprawia, że bez wysiłku czyszczenia
12 Cały materiał jest wykonany z wysokiej jakości CAST akryl. A nasza profesjonalna maszyna grawerowanie laserowe gwarantuje niezawodną jakość i dokładność każdego produktu.

8259868_Screenshot_20170519-070024.png

Edytowane przez Foto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cię martwić w tej cenie mogłeś kupić lepszy np ATI 250 z Polską gwarancją

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem za niego dokladnie 300$=1200zl

ATI 250 kosztuje nowy 2450zl

12mies gwarancji ale oczywiście nie polskiej.no zobaczymy zawsze jest wyjście jakieś np sprzedać:P

Edytowane przez Foto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C.d Siemka, słuchajcie pytanko mam odnośnie pompy tych kto je posiada,posiadał bo chcemy kupić

Jebao DCS 7000-9000 z kontrolerem 

Jebap DCS 9000-12000 z kontrolerem 

Jak sądzicie wziąść wieksza z zapasem mocy jest nie wiele droższa ale nie w tym sęk,bardziej by zdała egzamin.

W Skrzydlicy doradzają mi tą mniejszą ale czy nie będzie to za słabe?znam się w sumie z nimi ale tak wolę jeszcze zaczerpnąć informacji od Was,co dwa zdania to nie jedno:D

Chyba że są lepsze pompy w poprzednim baniaku miałem  Jebao Ac2000,dziękuję za podp.

Miłego dnia życzymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce stawiam akwarium 450l + sump i będzie pompa Jebao DCT-6000. Kolega ma odrobinę mniejszy litraż niż ja planuję i tą 6000 ma skręconą prawie na minimum.
Jeśli bierzesz pod uwagę tylko te dwie wymienione w Twoim poście to również wziąłbym mniejszą.



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki szczerze też jestem bardziej do tego przekonany bo ma w miarę pole manewru 7000 a 9000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.