Skocz do zawartości
Gość laszek

Doktorek nie je

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Mam doktorka od miesiąca. Jeszcze dzisiaj rano ładnie jadł teraz się schował od południa w swojej norce w której śpi. Zmusiłem go do wypłynięcia i o dziwo jest bardzo chudy brzuch ma wklęsły jakby nic nie jadł od dawna. Co to może być? Reszta obsady bez żadnych zlych oznak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak dwa razy. Z dnia na dzień przestał jeść i siedział w swojej "dziupli". Po 3 dniach obie rybki niestety odeszły na wieczną rafę.

Kupiłem teraz duży okaz i póki co od miesiąca jest ok. 


1935e5648c0982e3bca0900bd4d0a36au1569a14

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Skąd ja teraz algi nori wezmę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z marketu - nori do suszi ;) choć to nie jest jego "danie" ale zawsze warto próbować. Ryba może być zatruta cjankiem i dlatego dopiero teraz taki objaw.


Wysłane z NOKIA 3310


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Czyli jezeli łapana na cyjanek to nie miałem wpływu na to? W którym markecie to widzieliście.podjade i kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym karmisz ryby? Doktorki potrzebują drobnego jedzenia, jak ikra morska czy ikra homara. Mój niby też szarpie algi nori, ale nie mam pewności, czy je zjada, czy tylko tak skubie dla sportu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrucie wątrobowe dostaje po cjanku, jak kupisz świeżo ze sklepu, to może tak się to skoczyć.
Po za tym, jeśli jeden dzień nie je to jeszcze nie tragedia, może coś innego ją meczy. Mam w akwarium kilkuletnie naso które nagle przestało jejść przez przeszło tydzień nie chwytało się jedzenia, chudło w oczach i pewnego dnia zaczęło znów przyjmować płatek. Teraz pływa szczęśliwe i wypasione - efekt jojo ;)


Wysłane z NOKIA 3310


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Karmie mix suchy granulki roznej wielkości, platki, jaja artemi suche, z mrożonek, lasonogi, artemia, solowiec , wrotka, czerwony plankton, ikra morska codziennie czymś innym.

Najpiękniejsze było to że jak był głodny dodatkowo wpływał sobie do refugium tam.mam pełno życia i zawsze wracał z wypchanym brzuszkiem. Więc głodny nigdy nie był.

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz miał szansę to podaj do baniaka jeden z tych pokarmów...

First Bite Calanus Liquid Feed
Fauna Marin Ocean Plankton
Ocean Prime Copepods 500-200 micron

u mnie pokarmy te sprawdziły się przy aklimatyzacji doktorka i innych nieco kapryśnych ryb potrzebujących drobnego pokarmu... Dla jasności wystarczy którykolwiek bo zawierają podobną jeśli nie tą samą zawartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ocean plankton fauna marin przed chwilą podałem, bez rezultatu. Miesiąc temu jak go kupiłem jadł 10 minut po wpuszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pisząc ''doktorek'' macie na myśli Labroides dimidiatus?  Jeśli tak, to pisząc że się wyżywi algami, czy ikrą jesteście chyba w błędzie. To są dla niego pokarmy zastępcze i jako takie mogą być przyjmowane nawet długi czas.Ale jeśli ryba ta nie ma w swoim otoczeniu innych ''większych'' ryb które mogłaby regularnie ''czyścić''  czyli objadać z pasożytów którymi się żywi w naturze to objaw braku przyjmowania pokarmu zastępczego jest jak najbardziej normalny. Biorąc pod uwagę że kolega trzyma go w reefmaksie (info ze stopki) to on pewnie nie ma tam zbyt wielu ryb do czyszczenia.   Zejdzie pewnie prędzej czy później....


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.