Skocz do zawartości
kogucik76

Padają LPS-y miekkie w cienkiej formie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kostka zalozona we wrzesniu zeszlego roku. 30L. Standard Aquaela, wymienione oswietlenie od kolegi CNA.  Ostatnio jakos miesiac temu przenioslem grzalke do filtra i zamiast Koralii 900 zamontowalem Jebao RW-4. Ale do czego zmierzam. Na poczatku wszystkie miekasy mialy sie swietnie. Zoaski piekne. Fakt padla mi Xenia ale byla bardzo malutka. I teraz lipa. 

Euphylia glabrescens prawie nie polipuje :( , Euphyllia jak widac na zdjeciach troszke wypuszcza polipy ale delikatnie.

Zoaski sa bo sa ale sie nie rozrastaja.

Pomozcie prosze.

Nie wiem czy stopka z testami mi sie pokaze wiec napisze poprostu.

NH4 - 0

PO4 - 0

NO2 - 0,1

NO3 - 50 !!!!!!!!!!

PH- PONIZEJ 7,4 !!!!!! JAK PODWYZRZYC ? PRZYCZYNA ????

KH- 9,9

ZASOLENIE - 1024

TEMP. 25

IMG_20170422_105515.jpg

IMG_20170422_105524.jpg

IMG_20170422_105539.jpg

IMG_20170428_201342.jpg

IMG_20170428_201357.jpg

Edytowane przez kogucik76 (wyświetl historię edycji)

14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłeś się z tym PO4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na słabe parametry po4 to 4?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie procz tych fatalnych parametrów jeszcze zastanawia rw4 w 30l. Ja mam ją w 360 l.

 

Edyta: przepraszam, ja mam rw8. No ale i tak rw4 jest za mocna do 30l. 

Czym mierzone te parametry? Ja jeszcze nie slyszalam, żeby ktoś miał 4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz odpowiedź po4 i no2, no3 też dużo. Spróbuj jakoś obniżyć te parametry, może kilka większych podmian. Może za dużo karmisz, robisz za małe podmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nik@ napisał:

Mnie procz tych fatalnych parametrów jeszcze zastanawia rw4 w 30l. Ja mam ją w 360 l.

może po prostu łby urywa tym euphylliom?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak przedmowcy napisali. Naklada sie tu wiele czynnikow takich jak zle parametry ktore pewnie jeszcze skacza i cyrkulacja - mialem 30tke i nie wyobrazam sobie w niej rw4. Niestety nie wyglada to dobrze, a euphyllia odchodzi na wieczna rafe

 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to RW4 ma regulację od 500-4000l/h. Pytanie na jakiej mocy ma ustawioną kolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Euphylie to na pewno nie lubię dużej cyrkulacji, w necie jest dużo info na ten temat. Sam tez się przekonałem. Kilka razy przekładałem szukając odpowiedniego miejsca, co w kostce 30 nie jest łatwym zadaniem. 

PO4 = 4.... moim zdaniem dużo. Nie przekarmiasz zwierząt? Może coś gdzieś gnije.

odnosnie No2 miałem prze miesiąc na poziomie 0,025 i nie zauważyłem nic złego, jednakże Ty masz czterokrotnie większe stężenie..

Edytowane przez elektryk2e (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rw-4 dużo za mocna i tu chyba jest główna przyczyna , u mnie Rw-4 w kostce 120l chodzi na najniższym biegu i wydaje mi się za mocna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz.... Kazdy mnie mnie "ciupie" za PO4 ktore wynosi 0.00 a i byl komentarz ze za wysokie... ech 

Ok moze i za silna cyrkulacja ale uwierzcie mi ze prosilem kolegow z okolicy o pomoc i na tym pozostalo.

 


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec niech ktos kto sie zna jesli mozna pomoze mi ustwic 
koralie 900 do tej kostki, bo ja juz sprawdzalem wszelkie kombinacje 

:(


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech pompa wali w górę ( obserwuj gdzie są martwe strefy )

tak jak mówiłem popracuj na nad parametrami

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, kogucik76 napisał:

wiec niech ktos kto sie zna jesli mozna pomoze mi ustwic 
koralie 900 do tej kostki, bo ja juz sprawdzalem wszelkie kombinacje 

:(

o ile widze masz tam kaskadę ? pewno 1200l/h + coralia i nie umiesz ustawić cyrkulacji ? to walisz RW4 i robisz pralkę ? ... zamiast wsypać trochę płatków (pokażą gdzie jest a gdzie słabo) i ustawić jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kogucik76 napisał:

zaraz zaraz.... Kazdy mnie mnie "ciupie" za PO4 ktore wynosi 0.00 a i byl komentarz ze za wysokie... ech 

Ok moze i za silna cyrkulacja ale uwierzcie mi ze prosilem kolegow z okolicy o pomoc i na tym pozostalo.

 

w pierwszym poscie sam napisales, ze PO4 masz na poziomie 4 i kazdy byl zdziwiony.

Pozostale parametry tez pozostawiaja wiele do zyczenia.

Co do cyrkulacji nie ma definicji jak ja ustawic. Kazdy ma inna skale w innym miejscu rozne  koralowce. Metoda prob i bledow i faktycznie cyrkulacja skierowana do gory.

ps. metoda prob i bledow nie oznacza czekania czy koral wytrzyma czy nie, po chwili widac czy takie ustwienie jest korzystne dla korali czy tez nie 

 

 

Edytowane przez Kamas (wyświetl historię edycji)

333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale kazdy mnie jedzie ze za silna cyrkulacja.... :/ Koralia 900 ma wieksza niz RW-4... RW-4 moge ustawic na przeplyw 500/h nie jak koralia 900/h. {oza tym moge wybrac system falowania...


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem euphilie tez potrzebuja do wzrostu po4 jak i no3 i dlatego nie moze być 0,no3 poszło w góre bo coś pada a musiało być ponad norme .wraz ze spadkiem po4 spada no3 i jak nie ma po4 w wodzie no3 nie ruszy niżej ,zaznaczam ze to jest moja opinnia zdycha coś i odrazu spada też ph,pomoże i nie zaszkodzi napewno podmianka ,mniejsza ale czesta co 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ma regulacje od 500, zwracam honor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem rw4 na najniższym biegu ma dużo więcej jak 500l mam też koralia nano i różnica jest znaczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, true70 napisał:

moim zdaniem rw4 na najniższym biegu ma dużo więcej jak 500l mam też koralia nano i różnica jest znaczna

zgadzam sie z tym, dane techniczne danymi technicznymi, a rzeczywistosc rzeczywistoscia :) obecnie uzywam koralie do mieszania solanki do podmiany i ma sie to nijak do rw4 w akwarium 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nik@ napisał:

Fakt, ma regulacje od 500, zwracam honor :)

Dominiko nie ma za co, poprostu szukam pomocy ot i tyle. Rybka i krewetka ma sie swietnie. Szkoda byloby robic restart kostki


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male zbiorniki zle sie prowadzi. "Normalnie", podnioslbym PO4 i dodal troche wodki, jednoczesnie ustawiajac odpieniacz na mokro. Tu to odpada.

Pozostaje pytanie, dlaczego NO3 jest takie wysokie ? Czy skala nie pracuje ?

Najbardziej co mnie drazni i co moze byc bezposrednia przyczyna, to beznadziejnie niskie pH. Ten zbiornik sie "dusi". Nie wiem, czy akwarium jest z pokrywa, jak wietrzony jest pokoj w ktorym stoi, ale pH na poziomie 7,4 to dno. 

Kilka malych odstepstw od "normy", jak wysokie kH i NO3, do tego niziutkie pH i korale kwituja to zejsciem.

Podmiany wody, zeby obnizyc NO3 i kH (tu potrzebna jest sol o mniejszej zawartosci kH, bo gdy korale nie rosna, to kH nie jest redukowane), napowietrzanie brzeczykiem (jak w slodkowodnym) moze pomoga ? Najlepiej, gdyby ten brzeczyk brzeczal za oknem, bo w pokoju pewnie okna sa zamkniete ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.