Skocz do zawartości
T.TOM.T

biopellets all in one /czerwone/

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiły sie na rynku pelletki all in one premium .... w kolorze czerwonym ,

czy ktoś już może testował ten produkt  - a oprócz jego skuteczności interesuje mnie przede wszystkim czy tak samo ""pylą" i syfią wode ?  -jak pelletki premium które dotychczas były i są nadal w ofercie ???


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania. Mnie również interesuje ta kwestia. Kilka dnie temu rozmawiałem z właścicielem sklepu coralhouse na ten temat, nie potrafił jednak podać żadnych szczegółów produktu poza tym, że teraz przychodzą już właśnie czerwone, a nie rude. W moim przypadku rude pellety AIO (oraz moje zaniedbania bo nie robiłem nic, gdy było widać, że zbiornik się na nich wali) praktycznie  wykończyły akwarium. Padło trzydzieści kilka sztuk acropor oraz większość pozostałych korali. Rudy szlam z pellet przykrył korale, skały etc. Nie neutralizowały one również PO4 w takim stopniu, jak poprzednie brązowe. Parametry zaczęły się rozjeżdżać. Z braku czasu oraz motywacji do działania akwarium coraz bardziej podupadało. Obecnie zastępuję te dziadowskie pellety wersją NP tej samej firmy, wspomagając się przy tym adsorberem fosforanów. Przydałyby się pellety na miarę wcześniejszych brązowych, przy których w bardzo łatwy sposób można było kontrolować poziom fosforanów jedynie poprzez regulację odcieku w reaktorze. Oby tylko to ulepszenie pellet do czerownych nie wyglądało tak, jak wcześniej z brązowych do rudych. Na zagranicznych forach też nic jeszcze nie ma na ten temat. Pellety pojawiły się dopiero tydzień temu i pewnie jeszcze sporo czasu minie zanim ktoś je dokładnie przetestuje i coś więcej napisze. W pierwszej kolejności powinien się wypowiedzieć przede wszystkim producent, który swoim poprzednim wynalazkiem stracił ogrom zaufania i powinien poczuwać się do obowiązku przedstawienia nowego produktu (bez względu na to, czy ma on rzeczywiście jakieś zalety, czy są to kolejny raz jedynie pobożne życzenia i sposób na wyciągnięcie dodatkowej kasy bo przecież już chyba nikt nie  kupuje rudych pellet AIO "premium"???). Mam niestety wrażenie, że niszowość rynku całego tego ambarasu morszyznowego przekłada się tu na stodołowy charakter produkcji wielu specyfików i takie samo podejście ogólne do całej kwestii kreowania tegoż rynku, niezależnie od renomy, czy też  rodowodu producenta i koniec końców wszystko jest loterią, a testerami produktów są końcowi odbiorcy. Wystarczy spojrzeć na to, jak często producenci zmieniają swoje wyroby, pudełka, etykiety, formulacje etc. Z tego też powodu sam nie spodziewam się po tych nowych pelletach jakichś rewelacji. Chciałbym się mimo wszystko bardzo mylić.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam tych pelet od miesiąca, osad jest wszędzie.. dno i skala pokryte pylem, rurowki maja czerwone osłonki a odpieniacz wali na czerwono.

Aktualnie mam miksa np z aio, rozważam oddzielenie i kubeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam, nie mam nigdzie żadnego syfu... prócz tego w kubku odpieniacza. Wata filtracyjna na przegrodze w sumpie wynieniana co tydzien. Na początku był problem z zaskoczeniem i zbijaniem parametrów ale miałem za mały przepływ.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie używam waty 24/7 tylko przy przedmuchiwaniu zbiornika. Nawet jak zakładałem to po dniu według mnie była do wymiany.

I w tym przypadku jak ze wszystkim, jeden będzie zadowolony inny nie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wata nie pomogła rdzawy pył był wszędzie, wczoraj je wywaliłem

na razie zbiornik bez pellet 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby się ktoś zastanawiał czy kupić, czy stosować ... to tak wygląda wata filtracyjna na pompie po tygodniu czasu przy pelleltkach AIO Premium (małych czerwonych)

large.IMG_20171211_132037.jpg.0f34ecaae6

 

 


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym co wywalili te dziadowskie czerwone pellety i teraz zastanawiają się co dalej mogę z własnego doświadczenia podpowiedzieć, że bardzo dobrą alternatywą może być reaktor glonowy + z doskoku filterek z adsorberem PO4. Trochę to bardziej naturalne (m.in. siedlisko mikrożycia), super działa jeśli chodzi o zbijanie NO3 (częściowo również PO4), dodatkowo pozwala pozbyć się cyjano. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.