Skocz do zawartości
SILVERADO

jaka lampa do kostki 60x60x60

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich .

mam pytanie czy taka lampa Maxspect Razor R420r NANO 70W 15000K będzie wystarczająca do kostki 60x60x6

czy lepiej szukać czegoś innego ? A jeśli tak to może coś podpowiecie  nowicjuszowi jaką lampę  zakupić jakiej mocy ?  będę wdzięczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razor 70W trochę mało jak na taki zbiornik, może pod grzybki i inne mniej wymagające korale nadała by się. Pomyśl nad czymś mocniejszym np. Maxspect Ethereal, Kessil a360 lub Kelo jak mają być LED. Albo T5 np. ATI 8-10×24W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxpect ethernal lub 6x24 Ati. Każda inna to mniejszy lub większy błąd (kompromis jak kto woli).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w kostce 60x50x50h używam Kessila a360we z kontrolerem i całe akwa jest doświetlone korale się ładnie pompują i rosną więc światła jest wystarczająco a świece bardziej na błękit 30% kolor niebieski i 90% intensywność. Po za tym lampa bezgłośna, mega mało zajmuje miejsca, daje niesamowite bliki jedyny minus że nie da się nocnego ustawić bo na minimum i tak nie dałoby się spać na tyle jest widno no i cena jest dość wysoka ale lampa nadrabia resztą.

Ps. Ja na twoim miejscu zamieniłbym 60h na 50h a długość z 60cm na 70cm bo te 50h to według mnie już max i tak całą łapę trzeba włożyć żeby do dna sięgnąć a 10cm długosci więcej według mnie by się przydało aby pompę było łatwiej ustawić i ryby miały więcej do pływania.

Edytowane przez Jimbim (wyświetl historię edycji)

Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do tematu, gdyż jestem przed odpaleniem małej kostki.

Podobnie rozważam Kessila lub Maxspecta.

Pisząc na priv z jednym posiadaczem Kesiila, ustaliłem, że z jego bezgłośnością można dyskutować. Maxspect ma chłodzenie pasywne.

Na plus jest jego cena w porównaniu z maxspectem.

Jednocześnie mając złe wspomnienia z oświetleniem led i jego żywotnością (gdy kupowałem lampę ledową do aktualnego zbiornika, wierzyłem w marketingową żywotność na poziomie 50000 h), aktualnie patrze na późniejsze serwisowanie lampy i tu zalety są po stronie maxspecta.

Pierwsze przepalające ledy zdarzają się już w pierwszym roku użytkowania (niestety miałem to nieszczęście). W przypadku gwarancji, nie powinno być problemu, tylko co potem. Akwarium morskie nie zakłada się na 2 lata (z czego część czasu to samo dojrzewanie).

Patrząc na budowę obu lamp, ledy w Kessilu są nie do wymiany przez Kowalskiego, gdyż są lutowane maszynowo, zaś maxspec na youtubie ma mnóstwo filmów tuningowych i serwisowych.

I bądź tu mądry :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o lampie Spectra 1 ?? w tym akwa chce mieć miękasy i lps 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
31 minut temu, SILVERADO napisał:

a co powiecie o lampie Spectra 1 ?? w tym akwa chce mieć miękasy i lps 

a taj cenie jak ktoś ma trochę "zdolności" i wolnego czasu można sobie zrobić 2-3 lampy

zerknij np. tu

i kilka innych tematów o DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale nie znam się na elektronice wiec lampe musze kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktos potrafi zrobić równie ładna lampę i funkcjonalna jak firmową (tutaj moim liderem jest maxpext), to można robić. Inaczej pozostają czeki bez pokrycia naszego kolegi silvii (że tez nie znudziło się jeszcze...)

 

kesill jest fajny, ale jako punktowiec, do doświetlenia większych projektów, ale w wypadku centralnego ustawienia zawsze będzie generował strefę cienia, co przy mocnym, ba nawet bardzo mocnym, punktowym świetle nie jest zaletą.

Maxpect ma kilka puntów świetlnych, ustawionych na obwodzie koła, dodatkowo bardzo ładny design. Oczywiście można bawic się w półśrodki, kupic jednego kessila, albo jeszcze taniej, jebao... i mówić że jest dobrze :)

Ale życie i giełda weryfikuje.

 

Choć, jak chcesz naprawdę dobrze, to poszukaj lampy klasy ATI i co najmniej 6x24W.  Plus firmowe świetlówki, zmieniane co 6-8 mies. Wtedy, do światła nie będziesz miał prawa się przyczepić.

 

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mozart napisał:

Przyłącze się do tematu, gdyż jestem przed odpaleniem małej kostki.

Podobnie rozważam Kessila lub Maxspecta.

Pisząc na priv z jednym posiadaczem Kesiila, ustaliłem, że z jego bezgłośnością można dyskutować. Maxspect ma chłodzenie pasywne.

Na plus jest jego cena w porównaniu z maxspectem.

Jednocześnie mając złe wspomnienia z oświetleniem led i jego żywotnością (gdy kupowałem lampę ledową do aktualnego zbiornika, wierzyłem w marketingową żywotność na poziomie 50000 h), aktualnie patrze na późniejsze serwisowanie lampy i tu zalety są po stronie maxspecta.

Pierwsze przepalające ledy zdarzają się już w pierwszym roku użytkowania (niestety miałem to nieszczęście). W przypadku gwarancji, nie powinno być problemu, tylko co potem. Akwarium morskie nie zakłada się na 2 lata (z czego część czasu to samo dojrzewanie).

Patrząc na budowę obu lamp, ledy w Kessilu są nie do wymiany przez Kowalskiego, gdyż są lutowane maszynowo, zaś maxspec na youtubie ma mnóstwo filmów tuningowych i serwisowych.

I bądź tu mądry :-)

O której lampie maxspect piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxspect Ethereal. 130W i dużo większe pole, osiem punktów świetlnych po obwidzie. Mam kessila 360we i tego maxspecta. Kessil nie niedoświetla strefy po bokach komina, I jest głośniejszy od maxspecta Ethereal. Maxspect ma oświetlenie nocne z możliwością ustawienia barwy i intensywności. Pod koniec roku będzie aktualizacja do sterownika faz księżyca. Kessil ma lepsze bliki, łatwiejszy jest w obsłudze, co do barwy światła to lepiej miesza barwy, światło ma zawsze jedną nierozszczepialną barwe, Ethereal niestety jest tutaj słabszy ale ma 130W co widać wyraźnie, kessil ma 90W.

Obie lampy znajdziesz w moim temacie. 

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.