Skocz do zawartości
marcin_jarnot

niekonczacy sie problem

Rekomendowane odpowiedzi

witam

bo już zgłupiałem przygodę z  solniczką  zacząłem we wrześniu  2016  baniak 130 panel i wsio super było  od  lutego baniak   350 plus  w  sumpie  70 i  ryb na  potęgę  padło  na   początku fajnie  plaga  czerwonego  glonu  zamykającego  korale chemia i super  poszedł potem rady kolegów z forum  co  odkupywałem życie i   zmniejszenie swiecenia, sps zaczely  bielec nie wiem czy  je  wywalic  czy odzyja dalej  lalem wodke  doszedlem do 5ml i no3=50,  nie moglem zbic  poszlem w mieszanke wodka  ocet cukier i  tez 5ml dalej  nic nie spadalo  kupilem  kh2po4 dodalem  4 dni po 0,5ml mieszaniny   pierwsze dwie  podniosły  po4 do  0,1 trzecia  do  0,5  ale no3  spadlo  do  25 przy czy  w miedzy czasie dalem swierzy  wegiel  purigen i bakterie  tetry no3-.  ranoo  piasek bialy rozgwiazda sllimaki i robia swoje  za dnia babkii nie  daja raady  czyscic okrzemek powiedzmy  polowa  czysta piachu.  zbiornik 120x60x50  odpieniaacz  skimz,, cyrkulacja blau 2x8000l ze  sterownikiem,  5  litrow   siporax, obieg pompa jebao  dcs 6500pracujaca  na  53  procent, 35kg  skakły  8kg zywa  reszta sucha, 20kg piachu zywego,wata zmiana  co  2  dni, 2  ukwiialy, 3 euphylie,  4  x rico, sakro, zoo  3  roodzaje,  dunka,  xeenina,, favia  pada  daje jej szanse, akropory 5 rodzajow 2  maja kolor 3  zbielaly,  i  jesscze  4 innne korale  z  ryb to 2 x zebrasomy, 1x  nemo,  doktorek,  6 x chromis,,  3  x babeczka,  dori, 2  x jezowce  i 3 slimaki  turbo  do  szyb 3  do  piachu oraz  jedna rozgwiazda,  dajcie rade  co robic  bo o juz  zglupialem

brawo  dla  tych co rozszyfrowali  wcześniej

sorki ale klawiatura mi zwiera i miałem dać zapisz  i  pomedytować  dzisiaj na  spokojnie a dałem publikuj i wyszło tak to jest jak zal człekowi  zmieniać jeszcze  dychający sprzęt

http://zmniejszacz.pl/galeria/59133c8ac137f/bez-nazwy

 

to link do  zdjęć jak to wygląda  , nie potrafię tutaj większej jakości dać foty.

Edytowane przez marcin_jarnot (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisze to jakoś poprawnie? Nie da się tego czytać, zero jakiejkolwiek składni.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku trochę szacunku dla ludzi zanim coś opublikujesz przeczytaj!


Akwa - 220l (90bok x 90bok x 120bok x 55wys. w trójkącie) + panel; Pienidło - Tunze 9012; Obieg - Blau Reef Motion 1K DC; Cyrkulacja - Jebao / Jecod Cross Flow Pump CP-25; Słoneczko - maxspect razor 160w 16000k

http://89450fa7a2f3c516f0b89d71210135bcu1603a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcie i opisz sprzęt jakim dysponujesz . Przestań lać wódkę i coś tam  zrób sporą podmianę 50 % zacznij normalnie świecić miałeś cyjano ( to fioletowe ) nie kombinuj samo by zeszło przy ustabilizowanych parametrach . Jakie masz media filtracyjne , co w sumpie się dzieje . Ogarnij się i to dokładnie opisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clapping . Ja stawiam ze to szeryf  :D


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam że było 0,7 zgłoś się :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek nie wielbłąd napić się musi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę, jąkała klawiaturowy :clowning

Za dużo kombinujesz, obierz jedną drogę a nie realizujesz wszystkie rady ;)

A te 33  x bbabbeczka to chyba błąd jest.... 

Edytowane przez tist (wyświetl historię edycji)

8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby napisać takiego posta to trzeba naprawdę się postarać. To jest rebus. Te są najlepsze: roozggiwwada oodppieniaacz   33  x bbabbeczka


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja mam tylko 3 babeczki zawsze o takim układzie marzyłem ...... ale żona plus dwie córcie :) to chyba w młodości sobie inaczej wymyśliłem . Na poważnie w swoim zbiorniczku mam dwie babeczki i jedną indywidualnie dokarmiam bo druga strasznie agresywna ;) terytorializm mocno przestrzegany czyli moje wszystko twoje nic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Sory za off top ale nie mogłem się powstrzymać. To wygląda jakby ktoś się jąkał przy pisaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, popraw ten post, bo nie wiadomo o co tam dokładnie chodzi. Ciężko czyta się takie wypociny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, marcin_jarnot napisał:

 dajjcie rraadee  coo robic  bbo o jjuzz  zgluppialem

najlepiej zaproś jakiegoś morszczaka z okolicy - albo zrób kilka DOBRYCH fotek z opisami

napisałeś np. 35kg  skakłyy, - ale  jakiej ? żywa, sucha a może wapień filipiński ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.