Skocz do zawartości
outta82

Pomocy - brzydko i jeszcze gorzej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Zdaj relację jakie wyjdą wyniki i 3mam kciuki za wyprowadzenie zbiornika na prostą ;) czytaj i wyciągaj wnioski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz,

jeżeli mogę coś doradzić to : warunek - jeżeli są przyzwoite podstawowe parametry KH, Ca, zasolenie

1.dobra cyrkulacja,

2.światło z dużą przewagą widma niebieskiego,

3.bakterie (np.bacto colombo) w ilości adekwatne do litrażu

4. cierpliwość i nic poza tym i będzie ok.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jestem po inspekcji Michała ;) Wyniki testów:

NO3- 2,5

PO4- 0

Kh- 6,7

Ca- 280

Mg- 1050

Zasolenie- 1.024

Dts- 003

Plan: dokładne czyszczenie dosłownie wszystkiego ( skały, szyby, filtr, cyrkulator )- odsysanie z piasku nalotu okrzemkowo-cyjano, wata na cyrkulator. Za tydzień ponowne testy. Czyszczenie oczywiście regularnie. To wszystko zadania domowe od Michała :)

Chciał bym skorzystać z możliwości i szczerze podziękować za niesamowitą, bezinteresowną pomoc jaką zaoferował mi kolega Michał. Dziś to już rzadkość. Dzięki :)

3majcie kciuki, akwa może stanie na nogi

Pozdrawiam

Edytowane przez outta82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej jakaś sól kup bogatszą w Ca,Mg i Kh bo to cienizna ;)

Edytowane przez Foto
To Dts też powinno byc 000 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Foto napisał:

To raczej jakaś sól kup bogatszą w Ca,Mg i Kh bo to cienizna ;)

No właśnie wodę w 100% brałem z działającego akwa. Jeszcze nie robiłem podmianki, poziom wody trzymam na stałym poziomie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, outta82 napisał:

 

Chciał bym skorzystać z możliwości i szczerze podziękować za niesamowitą, bezinteresowną pomoc jaką zaoferował mi kolega Michał. Dziś to już rzadkość. Dzięki :)

3majcie kciuki, akwa może stanie na nogi

Pozdrawiam

To wcale nie jest rzadkość! Wśród morszczaków to zjawisko bezinteresownej pomocy jest bardzo mocno rozwinięte, brak jakiejkolwiek rywalizacji czy konkurencji i chęć pomocy z każdego kąta wyziera :) Ja też zyskalam na forum tak wiele pomocy, że w "zwyczajnym" świecie ze świecą takich ludzi szukac, za co jestem ogromnie wdzięczna i staram się spłacić ten dług życzliwości. 

Stosuj się to rad, bo dobrze brzmią, a i kilka slimaczkow dorzucić też nie zaszkodzi. One naprawdę robią robotę. Równowaga biologiczna w zbiorniku jest bardzo ważna, tak właśnie matka natura sobie radzi od zarania. Gdziekolwiek pojawia się nadmiar czegoś, co nadaje sie do zjedzenia, pojawia się konsument...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do oczyszczenia piasku kup babkę...u mnie zrobiła porządek przez jedną noc...co do kupna ryb...na razie żadnych pokolców,oraz większych ryb...ospa murowana...lecz też nie kupuj młodych...jeśli zejdzie cyjano,okrzemki  z piasku i skał a zostanie na tylnej szybie nie ruszaj...tam się będą kumulowały i z czasem znikną... NO3 będziesz miał wysokie,lecz pilnuj by PO4 nie spadło do 0 , jeśli spadnie nie żałuj pokarmu....  podawaj codziennie bakterie pro bio S a jako pokarm ocet spirytusowy... tylko nie według tabeli na tym forum... podawaj małymi dawkami... pamiętaj,zaczynając od zwierzaków...to najlepiej od ekipy sprzątającej... Ktoś napisał o soli...możesz mieć za bogatą sól... to też nie dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stryniu, widziałeś zdjęcie? Debelius z wąsami zajmuje 1/3 długości akwarium, więc o pokolcach nie wspominamy :) nawet o babce kopiacej troszkę ciężko by tu rozmawiać. 

I o jakiej "za bogatej" soli rozmawiasz, skoro Kh, Ca i Mg są za niskie, pomimo właściwego zasolenia? 

Pytam, bo może brakuje mi wiedzy, ale wydaje mi się, że sól tutaj nie jest problemem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stryniu się zerwał z choinki i zapomniał zapoznać się z problemem heh outta82 i co z bakteriami?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ktoś pisał zacznij od zaciemnienia ale całkowitego z 2 dni zwierzaka nic sie nie stanie, i dawaj bakterie podbij tez ca kh i mg.

Potem stopniowo zwiększaj oświetlenie i mozesz najpierw zaczać od odessania cjano. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fresz33 napisał:

 

Z bakterii pełen zestaw BioGro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ dobrze ci radzi z ślimakami ale na tak małe akwarium spokojnie strombus 1x  wystarczy i do tego Nassariusy z 3 sztuki - bo inaczej zaczną głodować po jakimś czasie. Parametry dla ślimaków masz fajne.

Co do bakterii to spokojnie możesz lać dwa preparaty na przemian byle nie na raz, im większa różnorodność szczepów bakterii w akwarium tym lepiej, są specjalistyczne szczepy do zwalczania glonów i cyjano - tak jak mówiłem bio alganex na glony zielone i Cyano Clean na cyjano, działa też nawet dobrze na dino - uwaga śmierdzi jajami zgniłymi, czyli siarkowodorem, pewnie jakieś siarkowe bakterie i pożywka. 

Nie bierz się za preparaty oparte na antybiotykach bo wybijesz pożyteczne bakterie.

Cyjano nie lubi też cyrkulacji wody, więc jak jest ruch wody na dno to one tego nie znoszą.

W sumie mało się o tym mówi ale korale to też konkurencja dla Cyjano i glonów - wprowadzając szybko koralowce zmniejszamy ilość mikroelementów w szybkim tempie, korale też pobierają no3 i po4 , zamiast glonisk i stanowią konkurencję pokarmową 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Michał zaoferował Ci pomoc, to słuchaj tylko jego rad, a nie 100 innych rad w tym temacie. Jak zaczniesz stosować się do wszystkich rad przeczytanych w tym temacie, to nic z tego nie wyjdzie. Dobra rada, trzymaj się pomocy tylko jednego mentora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, outta82 napisał:

No właśnie wodę w 100% brałem z działającego akwa. Jeszcze nie robiłem podmianki, poziom wody trzymam na stałym poziomie. 

Ale czegoś tu nie rozumie,jak brałeś wodę z działających zbiorników i tak trzymasz parametry to ten kto Ci ja daje nie wie że ma tak słabe parametry?to co napisałeś te parametry jest cienizna 

Kh- 6,7zalecane 8-9 

Ca- 280 zalecane 420

Mg- 1050 zalecane 1370

To tak około zobacz ile brakuje przy tym zasoleniu 1.024 co masz to dużo dużo. 

Dasz radę głowa do góry :D

Tu nie trzeba byc expertem to są podstawowe parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry w solance którą dostał były pewnie wyższe, ale zdążyły już spaść. Nie robił jeszcze podmian i jak się można domyślić to nic też pewnie nie dozuje. Stąd takie, a nie inne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe tylko szkoda że nie robił testów choć raz na tydzień ;)

Szkoda -ale da radę trochę pracy i ogarnie kówetę..

Edytowane przez Foto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maciej01 napisał:

Parametry w solance którą dostał były pewnie wyższe, ale zdążyły już spaść. Nie robił jeszcze podmian i jak się można domyślić to nic też pewnie nie dozuje. Stąd takie, a nie inne wyniki.

Na pewno dużo w tym racji, bo prawdą jest że nie dozowałem do wczoraj nic, woda była ze sklepu w Bydzi który znacie więc raczej parametry miała ok. Z technicznego punktu za bardzo olałem sprawę i mam za swoje.

Ale teraz póki nie jest za późno ogarnę ten bajzel i mam nadzieję przy wsparciu Michała wyjdę na prostą. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kolego musisz się trzymać jednej metody. Doprowadź baniak do porządku, wyprostuj parametry, lej bakterie, nie kombinuj i weź węgiel doustnie.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Nik@ napisał:

@stryniu, widziałeś zdjęcie? Debelius z wąsami zajmuje 1/3 długości akwarium, więc o pokolcach nie wspominamy :) nawet o babce kopiacej troszkę ciężko by tu rozmawiać. 

I o jakiej "za bogatej" soli rozmawiasz, skoro Kh, Ca i Mg są za niskie, pomimo właściwego zasolenia? 

Pytam, bo może brakuje mi wiedzy, ale wydaje mi się, że sól tutaj nie jest problemem. 

widziałem różne małe akwa z pokolcami...np. popularnym żółtkiem...zawsze tłumaczenie że to tylko jedna lub dwie rybki... co do soli.. doczytałem że dostał żywą wodę i nie robił podmianki... chciałem tylko zwrócić na to uwagę,gdy będzie robił pierwszą podmiankę... bo wzbogacona sól przy małej obsadzie i bez SPS może nie zostać wykorzystana i będą tworzyły się glony (gluty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.