Skocz do zawartości
Dexter2k13

Lampa nad zbiornik 110x70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam jakiejś lampki nad baniak 110x70x70 brutto. Lampka musi stać na nóżkach, ponieważ nie mam możliwości podczepienia jej na linkach do sufitu. Wiem, że jest razor 320W ale lampka troszeczkę droga, a poza tym chyba wole światło ze świetlówek niż z ledów. teraz posiadam chinkę 300W, ale z wydaje mi się, że ona za mało światła daje. Jakieś propozycję ? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 110/60 póki co wisi Blau Lumina 6x39W. Całkiem spoko ale tobie doradził bym 8x39 i będzie miodzio. Lampa robi robotę tyle ze wiatraki do chłodzenia trochę hałasują. Ogólnie każda 8x39 będzie git bo niestety 54W za długie i nie wejdą


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lampa spectra musiała by być zawieszona ponad 80cm nad akwarium, żeby oświetlić głębię 70cm. Według opisu na stronie, żeby oświetlić powierzchnię dna o wymiarach 40x120cm musi być zawieszona 50cm nad akwarium. Kolega chce, żeby lampa stała na nóżkach. Żeby oświetlić taką powierzchnię dna i lampa ma stać na nóżkach, to musisz kupić przynajmniej dwie lampy LED, a przy dwóch to cena niska nie będzie.

 

 

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

15 minut temu, maciej01 napisał:

Ta lampa spectra musiała by być zawieszona ponad 80cm nad akwarium, żeby oświetlić głębię 70cm. Według opisu na stronie, żeby oświetlić powierzchnię dna o wymiarach 40x120cm musi być zawieszona 50cm nad akwarium. Kolega chce, żeby lampa stała na nóżkach.

Kolega chciał żeby przedstawiać propozycje - i to zrobiłem

W lampie są soczewki 90' jak się je zdejmie (lub wymieni na 120' żeby lampa nie straciła wyglądu) to lampa oświetli "ciut" więcej więc może się sprawdzić

(przedstaw swoją propozycję bo skrytykować jeszcze zdążysz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś czytał ze zrozumieniem co kolega chce za lampę, to byś takiej propozycji nie dał. Jak zdemontuje soczewki, to może straci gwarancję? Dexter2k12 napisz ile jesteś w stanie wydać na lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ps. Maxspect Razor 320W o którym kolega wspomniał oświetli zbiornik do 145cmx60cmx60cm  (tylko nie wiem z jakiej wysokości) przedstawiłem tańszą alternatywę

a czy straci gwarancję wystarczy zapytać sprzedawcę (który montuje te lampy w PL więc może się da od razu zamówić z soczewkami 120')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maciej01 napisał:

Jak byś czytał ze zrozumieniem co kolega chce za lampę, to byś takiej propozycji nie dał. Jak zdemontuje soczewki, to może straci gwarancję? Dexter2k12 napisz ile jesteś w stanie wydać na lampę.

Jak na razie nie mam jakiejś konkternej kwoty. szukam alternatywy dla tego chinola mojego bo coś mi się zdaje, że za słabo świeci. A, że chyba bardziej światło podoba mi się, ze świetlówek niż z ledów,(poza tym korale chyba lepiej rosną pod T5) to pytam o propozycję :) . A i dziękuję za każdą propozycję dziękuję i nie chcę wywoływać żadnych niepotrzebnych konfliktów pomiędzy forumowiczami. także dziękuję za propozycję silvia :) ale z tej lampki chyba zrezygnuję 

 

Przeglądając sklepy i sugerując się wypowiedziami znalazłem Lampkę ATI 8x39, tylko problem z nóżkami :mellow:

http://korale.pl/ati-sunpower-8x39w-dimm.htm

Przy mojej głębokości zbiornika rozważam też Lampki Hqi, ale nie znam się wcale na tym rodzaju światła.

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw nóżek ale jedynie do lampy blau. Z nóżkami z tego co pamiętam są jeszcze lampy aquamedica no i najnowsza lampa Pacyfik sun. Kwestia czy chcesz nowa czy używaną lampę. 


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Proked napisał:
Mam zestaw nóżek ale jedynie do lampy blau. Z nóżkami z tego co pamiętam są jeszcze lampy aquamedica no i najnowsza lampa Pacyfik sun. Kwestia czy chcesz nowa czy używaną lampę. 


Jeżeli lampa jest sprawna chętnie bym kupił używkę. Zawsze pare groszy taniej to wyjdzie.[emoji3]

Przepatrując targowisko wpadłem na tą lampkę 

Tylko w jaki sposób do niej zamontować nóżki. Lampka widzę, że wisi dość wysoko nad zbiornikiem a u mnie max nóżki mogą być postawione 15 cm nad krawędzią zbiornika (zaczyna się już spad dachowy). Jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub doświadczenia z takimi problemami chętnie posłucham

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, silvia napisał:

zamiast nóżek można tez tak

 

 

tu masz ciekawą lampę z nóżkami

https://reefshop.pl/eshoper/pl/p/Pacific-Sun-Althea-lampa-8x39W-T5-wifi-/6365

 

ta lampka jest dla mnie idealna. Tylko powstaje pytanie czy nóżki można rozstawić nad baniak 110 cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
25 minut temu, Dexter2k13 napisał:

ta lampka jest dla mnie idealna. Tylko powstaje pytanie czy nóżki można rozstawić nad baniak 110 cm 

to już nie do mnie pytanie :) ale założę się że tak 

bo " Producent oferuje za dodatkową opłatą akrylową podstawę do alternatywnego zamocowania lampy (wykonywana na zamówienie - prosimy pytać o dostępność).  "

ps. nie na 110 a na 70cm :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, maciej01 napisał:

Możesz użyć takiego stelaża do zawieszenia lampy http://salarias.pl/pl/p/Stelaz-do-wiszacych-lamp-113cm-Czarny-NEW/912.

taki stelaż jest bardzo fajny, tylko jest problem bo nie wygospodaruję 38 cm nad szkłem niestety :mellow: . Od górnej krawędzi zbiornika mam 15 cm do skośnego poddasza 

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NjIwZmUxNjI5NjE4M2E1MjZiNDNhMDA5M2JlY2U3

Takie nóżki ma moja lampa ten zestaw pasuje do wszystkich lamp tej serii 


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Proked napisał:

NjIwZmUxNjI5NjE4M2E1MjZiNDNhMDA5M2JlY2U3

Takie nóżki ma moja lampa ten zestaw pasuje do wszystkich lamp tej serii 

te nózki są DYI czy można je gdzies kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dostać tanio lampę na olx i zamiast do sufitu założyłem ją do ściany. Zwykłe kątowniki pod półkę z marketu ale całkiem nieźle się komponują. W przyszłości mam zamiar zamienić je na jakieś fajne fikuśne ręcznie robione.

 

20170526_171726_resized.jpg

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Darek85 napisał:

Udało mi się dostać tanio lampę na olx i zamiast do sufitu założyłem ją do ściany. Zwykłe kątowniki pod półkę z marketu ale całkiem nieźle się komponują. W przyszłości mam zamiar zamienić je na jakieś fajne fikuśne ręcznie robione.

 

20170526_171726_resized.jpg

przy takim rozwiązaniu musiałbym wiedzieć dokładnie w którym miejscu są zaczepy do linek na lampie. bo możliwe, że za mało miejsca będzie u mnie na zawieszenie takich kątowników 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dexter2k13 napisał:

przy takim rozwiązaniu musiałbym wiedzieć dokładnie w którym miejscu są zaczepy do linek na lampie. bo możliwe, że za mało miejsca będzie u mnie na zawieszenie takich kątowników 

Przeciesz nie będziesz na ślepo wiercic. Najpierw musisz mieć lampę a potem pomierzysz gdzie idą linki. Zazwyczaj lampy tego typu mają i nogi i linki mocujące więc możliwości jest kilka. Cierpliwie pobserwuj ogłoszenia i targowisko, często ludzie pozbywają się tanio sprzetu bo zmieniają na coś lepszego. Moja też stała na nogach ale jak postanowiłem zrobić korone to mi przeszkadzały. Mogłem ja postawić na koronie ale bałem się że może z niej spaść do akwa. Jak ci ryby zaczną skakać to będziesz chciał siatkę kiedyś założyć i znowu pojawi się kolizja z nogami lampy. 

Oczywiście masa ludzi ma lampy na nogach i nie narzeka. Wszystko kwestia gustu. 

 

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Darek85 napisał:

Przeciesz nie będziesz na ślepo wiercic. Najpierw musisz mieć lampę a potem pomierzysz gdzie idą linki. Zazwyczaj lampy tego typu mają i nogi i linki mocujące więc możliwości jest kilka. Cierpliwie pobserwuj ogłoszenia i targowisko, często ludzie pozbywają się tanio sprzetu bo zmieniają na coś lepszego. Moja też stała na nogach ale jak postanowiłem zrobić korone to mi przeszkadzały. Mogłem ja postawić na koronie ale bałem się że może z niej spaść do akwa. Jak ci ryby zaczną skakać to będziesz chciał siatkę kiedyś założyć i znowu pojawi się kolizja z nogami lampy. 

Oczywiście masa ludzi ma lampy na nogach i nie narzeka. Wszystko kwestia gustu. 

 

Nie chodzi mi o to gdzie wiercić, ale czy będę w stanie wiercić na tyle wysoko aby lampa wraz z linkami mi sie nad baniakiem zmieściła. Tak jak pisałem wcześniej przy jednym rogu baniaka mam tylko 15 cm wysokości od rogu zbiornika do sufitu. Bo to że jakbym wybrał taką opcje to musiałbym wiercić dziury w scianach dopiero po kupieniu lampki ;)

 

Najchętniej to chyba wziąłbym tą lampkę diunę 8x39w od Pana Przemka i do tego Pana prokeda wziąłbym nóżki jeżeli są na sprzedaż

Najchętniej to chyba wziąłbym tą lampkę diunę 8x39w od Pana Przemka i do tego Pana prokeda wziąłbym nóżki jeżeli są na sprzedaż

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia Friday, May 26, 2017 o 19:49, Dexter2k13 napisał:

Nie chodzi mi o to gdzie wiercić, ale czy będę w stanie wiercić na tyle wysoko aby lampa wraz z linkami mi sie nad baniakiem zmieściła. Tak jak pisałem wcześniej przy jednym rogu baniaka mam tylko 15 cm wysokości od rogu zbiornika do sufitu. Bo to że jakbym wybrał taką opcje to musiałbym wiercić dziury w scianach dopiero po kupieniu lampki ;)

 

Najchętniej to chyba wziąłbym tą lampkę diunę 8x39w od Pana Przemka i do tego Pana prokeda wziąłbym nóżki jeżeli są na sprzedaż

Najchętniej to chyba wziąłbym tą lampkę diunę 8x39w od Pana Przemka i do tego Pana prokeda wziąłbym nóżki jeżeli są na sprzedaż

Fajna lampka robi robotę moim zdaniem dużo lepsza od blau (o chinach nie wspomnę ). 

Co za problem masz podwiesic na linkach do sufitu skosnego? 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skośny suśnu sufit jest powiedzmy sobie kartonowym;). Jeśli Pan Przemek się odezwie to chętnie bym wziął tą lampkę. a Jak nie będę zmuszony kupić ATI ściemnialną 8x39

2 godziny temu, Moljzesz napisał:

Fajna lampka robi robotę moim zdaniem dużo lepsza od blau (o chinach nie wspomnę ). 

Co za problem masz podwiesic na linkach do sufitu skosnego? 

 

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dexter2k13 napisał:

skośny suśnu sufit jest powiedzmy sobie kartonowym;). Jeśli Pan Przemek się odezwie to chętnie bym wziął tą lampkę. a Jak nie będę zmuszony kupić ATI ściemnialną 8x39

 

Jak jest z kartongipsu to wieszasz na molach.

Sam mam ati i narzekać nie mogę, w porównaniu z tańszymi lampami to prawdziwy laser. Tylko ja wybrałem wersje bez sciemniania bo słyszałem że z tym są klopoty, komputer świruje czy coś tam.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Moljzesz napisał:

Jak jest z kartongipsu to wieszasz na molach.

Sam mam ati i narzekać nie mogę, w porównaniu z tańszymi lampami to prawdziwy laser. Tylko ja wybrałem wersje bez sciemniania bo słyszałem że z tym są klopoty, komputer świruje czy coś tam.

Ta lampka bez ściemniacza ma jakaś regulację pracy świetlówek? Czy ta lampa jest pozbawiona całkiem elektroniki? ja chciałem ściemnialną w razie regulacji mocy lampy, bo myślałem ze ta zwykła jej po prostu nie posiada.

 

a Ten materiał co mam na suficie jest bardzo giętki. Pod ręką się ugina. Nie mam szans chyba na tym nic zawiesić :mellow:

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.