Skocz do zawartości
Damos

Wszystkie korale padają !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

hej!!!!!!!! nie poddawaj się tak łatwo , szkoda kasy .może prze następny rok trzymaj ryby i jakię miekasy a w między czasie zdobędziesz wiedze i jakieś doświadczenie .

gdzie jest ta Szprotawa ??? może mieszkają w okolicy jakieś morszczaki i Ci pomogą a jak nieto moge ja się jakoś wybrać by zobaczyć w czym problem .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy akurat w okolicy to morszczakow jak na lekarstwo... w promieniu powiedzmy 50 km mieszka bodaj szesciu...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


720l Akwarium + 250l Sump 3x150W HQI + 4x 54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć no mieszkamy w Twoich okolicach Ja i Joopa wiec mozemy sie do Ciebie kiedyś wybrać lub zapraszam do mnie na kawkę i pogaduchy


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :(

sobota bylaby idealna


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super że ktoś chce pomóc koledze bo jakby nie było to szkoda ryb , korali i kasy którą kolega wydaje .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


720l Akwarium + 250l Sump 3x150W HQI + 4x 54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy zadziałaliśmy i zobaczymy co z tego wyjdzie ale na poprawę tego stanu to potrzeba czasu . Jestem dobrej myśli


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no!!!!napiszcie co tam się dzieje !!!!!!!!!!!!!!!!!!


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co tam bylo skopane??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już piszę pierwszą rzeczą jaka była nie tak to zasolenie 1.038 a nawet 39 oraz poziom No3 myślę że dochodzący nawet do 70 ppm hmm diagnoza podstawa to codzienne podmiany wody około 5 litrów dziennie aaby zejść z zasoleniem delikatnie do dołu oraz obniżenie tego No3. W akwarium dość sporo i sporych ryb trochę taki " galimatias" Rogatnica , pokolce , błazenki ryba kometa ( Calloplesiops Altivelis)i kilka innych umówiliśmy się na kolejne spotkanie za jakiś czas i zobaczymy co dalej czynić.Jeszcze rozbawiło mnie to że w czasie konsultacji z jednym fachowcem w tej dziedzinie zajmującym się Akwarystyką morską w Polsce od 20 lat padały takie teksty "jaka rybka Ci padła Anthias to masz coś z wodą po jakimś czasie padła kolejna rybka Pan pyta się oczywiście jaka rybka Ci padła to Kolega mówi ze taka i taka na to Pan to masz coś z Np Twardością he he wydaje mi się ze kupno testów jest tańszym sposobem na sprawdzanie parametrów wody


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że dzięki wam zostanie uratowanych pare ryb i korali a kolega dowie się z pierwszej ręki jak należy prowadzić akwarium słonowodne a z ciekawości pytam się co to za morszczak i czy znacie kolege który podobno zakładał ten zbiornik i sprzedawał 'Damosowi ' korale .

i jak tam ze sprzętem ???? czy da rade pociągnąć ten zbiornik.????


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O maaan, to nic dziwnego ze takie jaja sie tam dzieja :( Trzeba jeszcze znalezc przyczyne az tak wysokiego stezenia NO3. Albo jakies gabki w systemie lub zle uzyty piasek, albo system nie wyrabia po prostu przy takiej obsadzie rybnej, z korekta obsady to bym nie czekal bo samymi podmianami to mozna zbijac NO3 dlugo dlugo. Glonow wyzszych bym tez dal sporo, zawsze zjedza troche NO3 i PO4.

A ten pan od diagnozy to tez niezly, jak pada Anthias to znazy ze to cos z woda :) A to ze taki Anthias to ryba trudna w hodowli i wymagajaca bardzo czestego karmienia to niewazne :) Wiekszosc Anhiasow pada nie z powodu zlych parametrow wody tylko z powodu niewlasciwego karmienia. W ogole co to za okreslenie: "masz cos z wodą"? - no diagnoza super precyzyjna, naprawde. A stwierdzenie ze jak inna ryba padnie to z twardoscia problem... no rece opadaja, tacy "fachowcy" tylko odstraszaja ludzi od morszczyzny, Joopa i Adam nie maja wcale 20 letniego doswiadczenia a jestem pewnien ze wyciagna to akwarium bez problemu, zaczeli prawidlowo czyli od testow i pomiarow, teraz juz z gorki pojdzie. A malo juz brakowalo zeby Damos sie poddal i zrezygnowal :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze Azotany są tak wysokie bo padło tam sporo ryb oraz innych zwierzaków których nie byli w stanie już wyłowić narazie jest zakaz kupowania czegokolwiek w refugium ma trochę glonów wyższych więc myśle ze trochę wyciągną azotyny i Po4 zaskoczyuło mnie jeszcze jedno stwierdzenie nie wiem być moze to prawda ale dami ma osmozę która robi 20 litrów na 24 godz ten " Fachowiec " kazał mu skręcić odpływ brudnej wody a to ze kapie tak mało to powiedział ze im mniej kapie tym woda jest czystrza czyli nasze osmozy wg niego są do bani hi hi bo moja robi około 300 litrów na dobę :(


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym poznać opinnie kolegi Ryśka z Milicz który pomagał zakładać ten zbiornik .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Adam już wszystko napisał

Zbiornik na pewno da się wyprowadzic na prostą, troche czasu i będzie można dokładac nowe miękkasy, które nie będą padac po 3 dniach

Refugium tam jest, odpieniacz naprwdę wielki i jedynie ryb za dużo

No i pan R. faktycznie sporo błędnych informacji przekazał właścicielowi, nawprowadzał go w błąd. ALe damy radę :(


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ze reszta nie wymaga już komentarzy


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej nie czytalem tego watku, ale nie moge wyjsc "z podziwu" dla kol.Damos.

Kupil odpieniacz za 4k zl, ale nie wie jaki.

Kupil korale - wie jakie, ale nie zna nazw (czyli tylko je widzial)

Damos :

Ja wiem co ja kupiłem ale nie wiem jak te korale się nazywają bo jestem początkującym akwarystą. A te korale to już z 5 razy miałem w swoim akwarium.

Skoro juz mial 5 razy (i zakladam ze padly) to po co kupil 6`ty raz?

Nie znajac nazw, w jaki sposob mozna sie dowiedziec o wymaganiach tych korali? Od sprzedawcy? Wolne zarty.

Wydal na akwa 18k zl, a w drugiej wypowiedzi podal wymiary akwa jako parametr stabilnosci systemu.

Ekscentryczne wypowiedzi kol.Piona na ogol traktuje z przymrozeniem oka,

ale w tym przypadku caly ten post nalezaloby chyba umiesci na pierwszym miejscu w dziale dla nowicjuszy, z dopiskiem - jak NIE nalezy zaczynac przygody z akwa morskim.

Inaczej sie pomaga komus, kto wyprobowal wszystko co mogl, a inaczej komus kto nie uznal nawet za stosowne zrobic testow.

I nie chodzi o to, ze ktos ma problemy (bo kazdemu moze wiedzy zabraknac), ale o traktowanie zywej obsady akwarium jak IMO wystroju mieszkania.

Ma byc kolorowe akwarium. A ze korale padaja? To kupic nastepne, nastepne i nastepne.

Jezeli kol.Damos nie zmieni swojego stosunku do hobby na bardziej odpowiedzialny, a nadal bedzie chcial miec solniczke, to powinien zatrudnic kogos do opieki nad tym akwa. Bo trud joopa i adamoo bedzie daremny.

W przeciwnym przypadu chyba lepiej za 18k zl kupic jakas antyczna rzezbe - tez zrobi wrazenie na gosciach, a nie bedzie wymagala wiedzy i opieki.

P.S. Jezeli ktos poczul sie urazony, to ... nie przepraszam.

Przeczytalem "hurtem" wszystkie wypowiedzi, i wyglada to tak - /za 18tys.zl kupilem fajne akwa i za taka kase wszystko powinno dzialac. A wszystko pada, do d*py, i albo mi za darmo cos z tym zrobicie, albo sprzedaje./

Moze mam konserwatywne poglady, ale jak dla mnie, to jest to co najmniej nieodpowiedzialne podejscie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dopiero dzis przeczytałem całość hurtem ale... dziwie sie panu R że mając pare tysięcy litrów wody w chałpie puścił chłopaka w maliny. Co chwile cos sprzedaje na allegro...Hmm czyżby nie potrafil dobrac sprzętu....Ok nie moja sprawa. Co do pomocników to super że Damosa nie zostawili. Może dla niego 18 klocków to nic ale po cholere zawraca głowe na forum. Ten brazylijczyk właśnie dobija setki i może tak wystarczy ?


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damos miał dobre chęci i tu go będe bronił ale troche złych informacji, szkoda ze nie zapytał na forum wcześniej jeszcze by coś uratował ale z drugiej strony jeśli radził mu ktoś kto ma kilka tys, litrów wody i zajmuje sie tym długo, to czemu się dziwicie że robił to co mu radzono ? widząc akwarium Pana R można nabrać do niego zaufania jak się jest laikiem; teraz damos ma nauczkę i myślę ze wyciągnie wnioski choćby po waszym łomocie jaki dostał.

teraz na pewno będzie już lepiej


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My zaczynając kilka lat temu też byliśmy zieleni

Przynajmniej Ja fakt miałem od kilku lat Akwarium holenderskie ale to była inna bajka

wtedy też znalazłem kolegę który wiele mnie nauczył i poprowadził za palec za co jestem mu do dziś wdzięczny

teraz też jak mam jakiś problem i nie potrafię sobie z tym sam poradzić to walę do niego myśle ze od tego jest to forum

wnerwiają kolejne pytania które sie powtarzają i czasami nerw puszcza ale troszkę dobrej woli i chęci ...


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Adamie, zauważ także, że jest kilku gości którzy jeszcze niedawno pisali tu setki postów bo zaczynali. Teraz gdy obrośli w piórka maja na gadu takich znawców jak andrniew i nie pokazuja sie tu. Co dopiero pomóc następnym nowym ludziom.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i nie pokazują sie ale czytają to forum . Ja też mało piszę ale jest to spowodowane trybem pracy jednak staram sie czytać większość postów i jeśli jest to możliwe to odpowiadać


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.