Skocz do zawartości
JAREK_AA

Odpieniacz 300L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie szukam odpieniacza do akwarium 300L obsada same LPS i kilka Rybek :) wybrałem nastepujace typy co o nich myslicie

Reef Octopus RO-PS 1000

Deltec SC 1455

Twistman OB-150-IN

Vertex Omega 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec APF tani i skuteczny

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam vertex omega 150. Przy 370 l w obiegu, mieszanej obsadzie ze spora ilościa ryb robi dobra robotę. 


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Twistman Polski sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz popatrzeć na odpieniacze Bubble Magus, wydają się mieć rozsądne ceny,


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Tomol napisał:

Ja polecam vertex omega 150. Przy 370 l w obiegu, mieszanej obsadzie ze spora ilościa ryb robi dobra robotę. 

Właśnie ten najbardziej chodzi mi po głowie :) 

1 godzinę temu, Arturro napisał:

Jesli LPSy i kilka rybek to Deltec 1455 wydaje się przewymiarowany, spójrz na  model 1351.

Innych producentów nie znam.

 

Wydaje się być Ok ten 1351 ale czy nie będzie za słaby ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 Wg producenta:

1351: akwarium normalnie obciążone: 600 litrów, mocno obciążone: 350 litrów

1455: akwarium średnio obciążone: 1000 litrówakwarium mocno obciążone: 800 litrów

i oczywiście biorę poprawkę na ww zapisy bo mogą być zawyżone w celach komercyjnych.

 

Gdzieś tu na forum widziałem roczny Deltec 1351 za 50% wartości , przewertuj giełdę jeśli interesuje cie nie-nowy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturro, te wartości trzeba dzielić przez 2 ;-)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Arturro napisał:

Zgodzę się (lub nie) jeśli poznam prawdopodobną obsadę ;)

 

Obsady mają to do siebie, że się strasznie rozrastają z biegiem czasu ;-) Dlatego jestem zdania, że brać pieniek tak mocny ile wlezie ;-)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dari_a napisał:

Obsady mają to do siebie, że się strasznie rozrastają z biegiem czasu ;-) Dlatego jestem zdania, że brać pieniek tak mocny ile wlezie ;-)

Tez tak uważam ale wydaje mi się ze Vertex 150 będzie najlepszym rozwiązaniem choć nie mówię nie Deltecowi :) jak znajdę coś ciekawego to napewno kupię może być nawet cos w używce :) 

A co sądzicie o tym odpieniaczu ?  

 

Reef Octopus RO-PS 1000

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, dari_a napisał:

..Dlatego jestem zdania, że brać pieniek tak mocny ile wlezie ;-)

Moje korale się z tym nie zgadzają a ja po angielsku wycofuję  z dyskusji ^_^

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Arturro napisał:

Moje korale się z tym nie zgadzają a ja po angielsku wycofuję  z dyskusji ^_^

 

Ej, Arturro, chętnie czegoś dowiem się od bardziej doświadczonego. Moja wypowiedź była oczywiście z przymrużeniem oka.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym doświadczeniem to żarcik też pewnie.

Zabrałem głos bo:

- mam Deltec 1350 w 200 litrach, kupiłem  i  też doradzono podzielić przez 2 ;).  Gdy odpieniacz chodził  "ma mokro"  to w 4 doby wyzerował parametry. Kruczek jest taki, że ryb mam optymalnie ale są to gatunki małe i mało zanieczyszczające.  Czyli jest za mocny.

300 litrów to też nieduże akwarium, jak nie będzie zasrańców typu pokolce to nie ma potrzeby tak przetrzepywać wody. Odpieniacz wyrzuca oprócz nieczystości, to co pożądane i potrzebne koralowcom.  Owszem możemy  ładować ryby duże i w nadmiernej ilości, wtedy odpieniacz nadmiarowy jest potrzebny jak najbardziej. Dlatego zapytałem się też o obsadę bo uważam, że nie powinna ona "rosnąć z czasem". To ciasny ekosystem gdzie każdy gatunek ma swoje wymagania przestrzeni i ilości skały. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółtek , hepatus , chelmon , 2 błazny , mandaryn , 2 babki , korale LPS , ricordey 

Doktorek i chciałbym jeszcze borsuka :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

I tu jest moment w którym - teoria moich rozmówców o stosowaniu jak najsilniejszego odpieniacza ma sens. Dlaczego ? Hepatus i Żółtek to ryby o dużej przemianie materii. Tylko jest jedno ale: to nie są ryby do takiego zbiornika!. Hepatus rośnie do 40 cm  Żółtek 20cm.

U mnie pływa młodociany Borsuk w 200l (niejako zmuszony do wpuszczenia przez plagę valonii).  Niby dbam o tego mojego tchórza :P: podaję urozmaicony pokarm, witaminy itp itd przez to rośnie szybko ale czy się czuje dobrze konfortowo to niekoniecznie bo proporcje ryba/akwarium się zmieniają: wkrótce może wyglądać  na trzymanego w pojemniku:wacko:

Wracając do odpieniacza który jest bardzo przewymiarowany: odpady po karmieniu  szybciej wprowadzi się do kubka odpieniacza ale on pracuje całą dobę i całą dobę trzepie wodę z tego co potrzebują koralowce LPS które jak wiemy lubią być karmione "z wody". 

ych trudna decyzja albo rybki albo koralowce :rolleyes:

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam DELTEC SC 1455. Mój cały obieg to około 150 litrów. Oczywiście robi swoje ale został zakupiony z myślą o zbiorniku 300 litrów które już czeka na start. Łącznie z sampem to będzie jakieś 450 litrów w obiegu. Aczkolwiek zastanawiam się nad metodą odpalenia 300-setki bez odpieńka :D


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Arturro napisał:

Jarek,

I tu jest moment w którym - teoria moich rozmówców o stosowaniu jak najsilniejszego odpieniacza ma sens. Dlaczego ? Hepatus i Żółtek to ryby o dużej przemianie materii. Tylko jest jedno ale: to nie są ryby do takiego zbiornika!. Hepatus rośnie do 40 cm  Żółtek 20cm.

U mnie pływa młodociany Borsuk w 200l (niejako zmuszony do wpuszczenia przez plagę valonii).  Niby dbam o tego mojego tchórza :P: podaję urozmaicony pokarm, witaminy itp itd przez to rośnie szybko ale czy się czuje dobrze konfortowo to niekoniecznie bo proporcje ryba/akwarium się zmieniają: wkrótce może wyglądać  na trzymanego w pojemniku:wacko:

Wracając do odpieniacza który jest bardzo przewymiarowany: odpady po karmieniu  szybciej wprowadzi się do kubka odpieniacza ale on pracuje całą dobę i całą dobę trzepie wodę z tego co potrzebują koralowce LPS które jak wiemy lubią być karmione "z wody". 

ych trudna decyzja albo rybki albo koralowce :rolleyes:

 

I własnie takiej odpowiedzi potrzebowałem oraz z drugiej strony wiedzielam ze tak bedzie ze albo korale albo rybki i z tym jest najgorzej co wybrac  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akwarium morskie to głównie korale, ale rybki też muszą być jako dodatek. Ja osobiście nie wybierał bym odpieniacza mocno przewymiarowanego, tylko trochę większy niż zaleca producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maciej01 napisał:

Dla mnie akwarium morskie to głównie korale, ale rybki też muszą być jako dodatek. Ja osobiście nie wybierał bym odpieniacza mocno przewymiarowanego, tylko trochę większy niż zaleca producent.

Dlatego załozyłem ten wątek żeby mogli sie wypowiedziec bardziej obeznani w tym temacie . Korale to podstawa ale moja corka zazyczyla sobie hepatusa chelomona i zoltka a nie mam mozliwosci postawic wiekszego akwa wiec bede szukal tych ryb jako 5 zł :) a jak podrosna to bede musial poszukac dla nich nowego domu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.