Skocz do zawartości
Nailo

Dobór oświetlenia do akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Biorę się za morszczaka i tak chyba już została mi ostatnia przeszkoda i będę na prostej.

Mam mały problem z dobraniem oświetlenia , planowana jest kostka 45x45x45. Co możecie doradzić do tego akwarium najlepiej podrzucanie linkami. 

Sam myślałem żeby wstawić 2x http://allegro.pl/aquael-decolight-duo-led-marine-2x6w-lampka-led-i6022954092.html

Ale w sumie nie jestem pewien czy to nie będzie albo za mało albo za dużo do takiej kostki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Nailo napisał:

Witam,

Biorę się za morszczaka i tak chyba już została mi ostatnia przeszkoda i będę na prostej.

Mam mały problem z dobraniem oświetlenia , planowana jest kostka 45x45x45. Co możecie doradzić do tego akwarium najlepiej podrzucanie linkami. 

Sam myślałem żeby wstawić 2x http://allegro.pl/aquael-decolight-duo-led-marine-2x6w-lampka-led-i6022954092.html

Ale w sumie nie jestem pewien czy to nie będzie albo za mało albo za dużo do takiej kostki.

 

Wydaję mi się, że za mało. Za cenę dwóch takich modułów możesz pokusić się np zrobić lampę DIY. Na forum jest dużo takich informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie te lampki, poczytaj dział dla początkujących, o projektach małych akwariów i napisz coś więcej o planowanym zbiorniku. Pytanie równie o budżet....

Może na początek:

 

 

Edytowane przez Leel00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do akwarium wymiary jak wyżej 45x45x45 

W akwarium planowane głównie korale miekkie. 

No i wiadomo pewnie jak kazdy nie chciałbym wydać niewiadomo ile. 

Co do zrobienia lampy raczej odpada wolę jednak zakupić :) dlatego myślałem nad takimi lampami ponieważ nie są jakoś mega drogie a kilka moich znajomych polecało mi je na start lecz jak wiadomo tyle opinii ile ludzi dlatego szukam kolejnych sugestii ponieważ chciałbym konkretnie do tego tematu podejść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuj z mocą lampki na jakieś 40-50w.

Ledy tu się dobrze sprawdzą i jeśli nie chcesz sam budować to rynku jest sporo tanich, chińskich lampek, które doskonale się sprawdzą o ile się nie zepsują :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze potrzebujesz potwierdzenia propozycji Testera ? To dobra propozycja.:thumbup: Wybrana przez Ciebie lampka jest o wiele za slaba.:(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej znalazłem towar podobny lecz moc większa jak wygląda teraz sytuacja :) link poniżej 

https://erybka.pl/product-pol-3363-AquaEl-Decolight-Duo-Marine

Chyba że macie coś podobnego cenowo jeśli byście mogli proszę o podlinkowanie

Edytowane przez Nailo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ledy wg mnie w nano rafie 30 litrow sie nie sprawdzaja, a co dopiero w wiekszym litrazu. Lampa jest bardzo istotna, zdecydowanie inaczej wyglada akwarium nie mowiac juz o kwestii wzrostu i kondycji korali. Na pewno widziales na forum lampki kolegi CNA, moze warto zapytac o koszt takiej lampki do Twojej kostki.

Edytowane przez Kamas (wyświetl historię edycji)

333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tester napisał:

Celuj z mocą lampki na jakieś 40-50w.

 

23 minuty temu, Nailo napisał:

[...] jak wygląda teraz sytuacja :) link poniżej 

https://erybka.pl/product-pol-3363-AquaEl-Decolight-Duo-Marine

 

Sytuacja ( 22W ) wygląda nadal o połowę za słabo, jak Ci radzą 40 to nie szukaj 20.

https://www.olx.pl/oferta/lampa-akwarium-morskie-polecam-nowa-CID103-IDl8J0U.html#634b7b04c0

 

Nie da się tanio dobrze i na lenia. Możesz wybrać dwa z tych trzech, może być tanio i dobrze(musisz pokombinowac z dyi), może być dobrze i na lenia (wtedy bulisz) i może być tanio i na lenia (wtedy korale gnija).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Tu masz lampę do twojego akwarium i nic tańszego nie wymyślisz 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5724733517

Edytowane przez Foto
Oświetlenie to połowa sukcesu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , sam myślałem o tej 22w tylko że X2 i nie wiem czy to by wystarczyło czy lepiej jednak uderzać w taka lampę jak właśnie linkowales @tihs :)

 

Mały edit znalazłem jeszcze takie cudo ale nie wiem jak to się sprawuje dlatego też dodaje tu z nadzieją że doświadczeni się wypowiedzą :)https://m.aliexpress.com/s/item/32731808818.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32731808818&productSubject=Povi-100w70w50w30w-koral-akwarium-lampa-led-do-akwarium-rafy-atwa-instalacja-akwarium-o-wietlenie&s=p#autostay

 

Edytowane przez Nailo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nie dwa, trzy czy cztery, ale dziesięć razy, czy chcesz lampę w chin. Miałem to nieszczęście, że gwarantowana żywotność power ledów była odmienna z deklarowaną 50000 h ;-)

Albo DIY, albo drogo markowo. Niestety nie widzę trzeciej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

0_0_productGfx_22eca6b2a242d03b583fc049a

Ma być "budżetowo" ? to taki panel można kupić np. na allegro czy led-byt , do tego radiator i włącznik czasowy

minus że nie będzie regulacji mocy - chyba że przez odłączenie kilku diod

 

2 godziny temu, tihs napisał:

ta lampka jest bez radiatora ? - to szybko się zagrzeje a diody będą padać jak muchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajną lampkę, do kostki idealna 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeśli nie przeszkadza komuś że przy okazji oświetla pół pokoju - to fakt lampka jest fajna

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przy soczewkach 80° może oświetlić pół pokoju, przecież nie będzie jej wieszał pod sufitem. Czy to będzie inna lampa LED, czy T5 to każda lampa świeci, oddaje trochę światła na boki. Na tym filmie jest to pokazane jak przy prawie każdej lampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.