Skocz do zawartości
boo12

Powolutku zaczynamy 250l

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium nie mogło być trochę dłuższe lub szafka trochę krótsza? Chodzi mi o lewą stronę, wtedy by lepiej prezentowało się jako całość zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciej01 tak mogło by być,  jest to mój błąd wymiary stelaża po spawałem 1:1 z wymiarami akwarium nie biorąc pod uwagę grubości płyt, tak to jest jak amator się zabiera za takie rzeczy, może zamówię akwarium pod wymiar szafki w jakiejś innej firmie za kilka roczków

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka roczków to prędzej zmienisz całość na większe, nowy większy stelaż i akwarium :). Ale tak jak jest teraz to da się z tym żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie, pewnie będzie jak piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie, bebechy szafki prawie gotowe jeszcze muszę ogarnąć stc-1000 bo przyszło z "ali" lampka dla glonów wisi ta właściwa również konfiguracja przysporzyła mi sporo problemów wynikających z marnego bluetootha co najważniejsze pierwsze litry ro trafiają do baniaczka w sobote teoretycznie będę wkładał żywa skałę ok 15kg i suchą 10kg

041c8cfd69205d1emed.jpg

9f648880e30d274emed.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odzywałem się czas jakiś bo prace nad zbiornikiem trwały intensywnie woda ze skałą już tydzień się kręci dzisiaj zauważyłem, że zaczyna się dojrzewanie bo zielony glony się pojawiają, ale oczywiście, żeby nie było za kolorowo to......

Przejechałem się na zaworze kulowym na powrocie wyszedłem z założenia, że wyregulować się da.. i tak się ale w międzyczasie czyli około godziny kręcenia w jedną i drugą chciało mnie trafić więc od razu zainwestowałem w bramowy. Niestety czeka mnie walka z aiptasiami byłem w sumie przygotowany bo sprzedający skałę poinformował mnie, że są natomiast nie sądziłem że aż tyle, na ale berghia zamówiona 2 szt i do tego pewnie jakaś krewetka będę starał sie maksymalnie wytłuc towarzystwo zanim będą korale i rybki ale zobaczymy na ile cierpliwości starczy żeby nie wsadzać za wcześnie cdn......

07e6822d1c7295c8med.jpg

b7c02bd6958c6496med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falownik  lepiej chyba by było jak byś dał po przeciwległej stronie , zresztą powrót też , ale widzę że masz przez komin puszczony


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję jakieś mniejsze tunze na drugą stronę tylko chce upolować jakąś używke

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda. Jednak kilka uwag... 

Twoja pompa cyrkulacyjna w tym miejscu będzie utrudniała dostawanie się syfu do sumpa. Pomyśl, być może znajdziesz miejsce aby spełniała swoją funkcję, nie utrudniając oczyszczenia wody i nie szpecąc za bardzo. 

Co do szkodników na skale. Wprowadzenie naturalnych wrogów na tym etapie to zbędne wydawanie kasy i ryzyko ich straty zanim akwarium całkowicie dojrzeje. Masz puste akwarium bez życia. Zastosuj metody mechaniczne na przykład gorąca woda. Samego dojrzewania jakoś szczególnie nie zaburzysz. Krewetka jak najbardziej, ale za 2/3miesiące jak już wszystko się ustabilizuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładnie to wygląda. Jednak kilka uwag... 
Twoja pompa cyrkulacyjna w tym miejscu będzie utrudniała dostawanie się syfu do sumpa. Pomyśl, być może znajdziesz miejsce aby spełniała swoją funkcję, nie utrudniając oczyszczenia wody i nie szpecąc za bardzo. 
Co do szkodników na skale. Wprowadzenie naturalnych wrogów na tym etapie to zbędne wydawanie kasy i ryzyko ich straty zanim akwarium całkowicie dojrzeje. Masz puste akwarium bez życia. Zastosuj metody mechaniczne na przykład gorąca woda. Samego dojrzewania jakoś szczególnie nie zaburzysz. Krewetka jak najbardziej, ale za 2/3miesiące jak już wszystko się ustabilizuje. 
Mam dokładnie w tym samym miejscu taką samą pompę i nie masz racji w niczym nie przeszkadza. Wszystko to kwestia odpowiedniego ustawienia.

Zastanawia mnie jedynie dlaczego nie dałeś tego niebieskiego tła na cały bok, tylko tak dziwnie zostawiłeś komin odsłonięty. Słabo to wygląda z biegiem czasu będzie coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Walker napisał:

Zastanawia mnie jedynie dlaczego nie dałeś tego niebieskiego tła na cały bok, tylko tak dziwnie zostawiłeś komin odsłonięty. Słabo to wygląda z biegiem czasu będzie coraz gorzej.

Generalnie sam to oklejałem i po fakcie uważam dokładnie tak samo, ale plan mam taki, że wsadzę spienione pcv 2-3 mm docięte na wymiar do komina i przykleje magnesem od pompy będzie widać tylko czarny silikon odcinający się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie sam to oklejałem i po fakcie uważam dokładnie tak samo, ale plan mam taki, że wsadzę spienione pcv 2-3 mm docięte na wymiar do komina i przykleje magnesem od pompy będzie widać tylko czarny silikon odcinający się
Niestety to jest zły plan. Będzie Ci się tam syf zbierał i z czasem jedna wielka bomba beztlenowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Walker napisał:

Niestety to jest zły plan. Będzie Ci się tam syf zbierał i z czasem jedna wielka bomba beztlenowa...

Kurcze o tym nie pomyślałem, czyli co pozostaje czekać aż zarośnie ? ewentualnie kupie jeszcze kawałek foli i okleję komin po zewnątrz zostawię tylko frontową ściankę komina bo jej nie widać od frontu czy z boku dziękuję za radę

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lysmata kuekenthali wytępiła aiptasie do zera, ale żeby dać krewetki musisz jeszcze trochę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zarosło mocno na zielono glony mocno ruszyły w sumpie, natomiast porównując testy zrobiłem 18.12 gdy jeszcze zielono nie było i dzisiaj tj 21.12 i są takie same no3-0,5 i po4-0,5 czy to nie za nisko jak na dojrzewanie? ach i jeszcze wydaje mi się że zasolenie trzymam w dobrej skali tj 1.025 S.G poprawcie mnie jeśli się mylę

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kolega dadario ma rację z ustawieniem cyrkulacji. Nie wiem czy już masz ten dodatkowy cyrkulator. Ja bym dał na przeciwległą ściankę tego maxspecta a w jego miejsce mniejszą pompkę i troszkę niżej. Wstrzymaj się z tymi mordercami :)"szklanek". Akwa dojrzeje i wtedy atak. Fajny w całości projekt. Kilka małych niedociągnięć ale przy następnym, jeszcze większym 5+:). Powodzenia i pomyślnego "rozwiązania";).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, boo12 napisał:

post-14221-0-17989800-1430733230.jpg.c1df2345c5047df6498c1cb0929aac08.jpgwydaje mi się że zasolenie trzymam w dobrej skali tj 1.025 S.G poprawcie mnie jeśli się mylę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pawellb napisał:

Ja bym dał na przeciwległą ściankę tego maxspecta

Niestety to tylko jebao, a jakby go postawić pionowo zamiast poziomo obok komina ? próbował ktoś takiego rozwiązania @maciej01 podziękował za tabelkę 

jestem zadowolony bo uchował się po przeprowadzce Nassarius sp i tylko wycina trasę w glonie na piasku, a po zmierzchu małe potworki wyłażą na zwiedzanie

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem by tego typu cyrkulator ktoś ustawił w pionie. Mi się wydaje, że dobrze by było dać  mocniejszy prąd w stronę komina. Ale ustaw tak i zobaczysz jak to będzie działać. Musisz pomyśleć by czymś zamaskować ten "otwór " na komin. Oczywiście jeśli ci to nie przeszkadza to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda już kręci się ze skałą prawie 2 tygodnie, podaje bakterie zgodnie z zalecaniami, zielony glon praktycznie już niewidoczny, niepokoi mnie fakt, że bardzo dużo małych bąbelków powietrza kręci się w akwarium, po podaniu bakterii na kilka godzin jest spokój ale później wraca ktoś wie co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobny projekt odpalilem z poczatkiem listopada napisz na peiv to mozemy sie powymieniac uwagami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem trochę życia trafiło do akwarium, niestety jeden z błazenków wolał oddychać świeżym powietrzem i wyskoczył pierwszej nocy. Dlatego pienione pcv już czeka na poklejenie korony.

92f4f8db2b73f74bmed.jpg

673ad0134e52487amed.jpg

5a7f90ff2d20c62emed.jpg

Korale wydają się zadowolone, quadri trochę wędruję stratował prawie swojego mniejszego kolegę cribrinopsis crassa ale jest ok.

Mam jeszcze koncepcje do rozważenia zostało mi fzn-2 ze słodkiego wraz z 3w uv może by wsadzić do sumpa co myślicie ?

 

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu nie widać, ale jest osobno, docelowo pójdzie gdzieś na front odkopie trochę piachu chciałbym kawałek dna zagospodarować co by po szybie poszedł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, boo12 napisał:

na zdjęciu nie widać, ale jest osobno, docelowo pójdzie gdzieś na front odkopie trochę piachu chciałbym kawałek dna zagospodarować co by po szybie poszedł 

no i elegancko u mnie rosną ładnie w miejscu dość zaciemnionym od frontu zbiorniczka zdecydowanie slabiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.