Skocz do zawartości
boo12

świetlówki t5 39w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy możecie podrzucić czego używacie i jakie są wasze opinie, czy ktoś używa jakichś tańszych niż 50zl szt i może się wypowiedzieć na temat firma światło.

nie ukrywam że jeśli się da przyoszczędzić, oczywiście bez konsekwencji to bardzo chętnie się czegoś dowiem  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema nie jestem mega expertem ale źle podchodzisz do tematu, Dla czego?a dla tego że z mojego doświadczenia i innych i pewno jeszcze nie jedno spiepsze ale swiatlo dobre lub bardzo dobre to podctawa w zbiorniku.jak chcesz zaoszczędzić to nie wiem jak, ale powiem Ci tak zakładam zbiornik właśnie zalewam 6xt5 dobrej jakości po 80zl szt dałem i 2szt po 96zl z red sea.

A Ty chcesz po mniej jak 50 nawet 39w słabo to widzę cenowo!

 

Żebyś źle mnie nie zrozumiał mając akwarium morskie nie da się oszczędzać to nie głupiki lub mieczyki a nawet one też potrzebuja swojego.

Powiem tak lampa to podctawa nawet dla korali miękkich nie wspomnę jak byś chciał mieć spsy...ufff.

Tak na prawdę nie wiem jakiej oczekujesz odpowiedzi zadawalajacej ale jest takie moje zdanie.

Wiesz ile czasu poświęciłem przed zalaniem drugiego zbiornika offf dużo a dla czego ?zbierałem też opinie bo nie mówię że jestem mega doświadczony ale chcę jak naj mniej popełnić błędów. 

Dużo czytaj wytrwałości życzę.mysle że koledzy bardziej doświadczeni też Ci doradzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości poszukaj na allegro świetlówek firm Narva lub Sylvania obie firmy robią świetne świetlówki szczególnie te "niebieskie". Sam używam i bardzo sobie chwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie moga byc takie:

 
Jesteś tutaj:
 
Ceneo Dom i wnętrze Oświetlenie Żarówki i świetlówki Świetlówki liniowe Osram Świetlówka liniowa LUMILUX® FQ niebieska FQ 39W/ 67 G5 T5 (4008321170866)
Osram Świetlówka liniowa LUMILUX® FQ niebieska FQ 39W/ 67 G5 T5 (4008321170866) - zdjęcie 1

OSRAM ŚWIETLÓWKA LINIOWA LUMILUX® FQ NIEBIESKA FQ 39W/ 67 G5 T5 (4008321170866)

 
NAPISZ OPINIĘ 3 CeneoPunktyZa wystawienie opinii otrzymasz 3 CeneoPunkty. Zebrane CeneoPunkty możesz wymieniać na nagrody rzeczowe. Chcesz wiedzieć więcej? 
Zajrzyj tutaj
Ocena:
Cena:
49,34 IDŹ DO SKLEPU

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Foto napisał:

Żebyś źle mnie nie zrozumiał mając akwarium morskie nie da się oszczędzać to nie głupiki lub mieczyki a nawet one też potrzebuja swojego.

Zdaje się, że to ty nie zrozumiałeś

12 godzin temu, boo12 napisał:

nie ukrywam że jeśli się da przyoszczędzić, oczywiście bez konsekwencji to bardzo chętnie się czegoś dowiem

wychodzę z założenia, jak kolega Walker, że cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości wiele razy to sprawdziłem na sobie, więc pytam jak to jest ze świetlówkami i tutaj też z tego co piszecie można kupić coś fajnego niekoniecznie za grube pieniądze

 

Używa ktoś świetlówek Pacific sun widzę że są dosyć przystępne cenowo

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Coltrane napisał:

daj link?

Tomek, to opinia z innego forum oraz potwierdzona prywatną korespondencją z moim dostawcą (aqua-light).

W ubiegłym miesiącu już nie mogłem kupić ilości jaka mnie interesowała. Jeśli ktoś zna miejsce gdzie T5 Narva blue2 39W są dostępne ślicznie podziękuję. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto napisze otwarcie - nie znasz sie to sie nie odzywaj bo pelno Twoich wypowiedzi nie na temat. Jak juz zalozysz akwarium i osiagniesz jakis poziom to zacznij sie wypowiadac.

Zaden z Twoich producentow do akwarystyki nie posiada wlasnej fabryki swietlowek, bo to przemysl ciezki i musialby miec mega fabryke.

Znani producenci a raczej marki jak Osram, Sylvania produkuja np dla ATI, a producent nalicza za marketing odpowiednio wiecej, a zeby byla roznica to np 1%lumiforu jest dodany. Porownaj sobie widma swiatla ile, PAR daja dane swietlowki i zaczniemy rozmawiac, ale merytorycznie.

Jest na rynku czesc swietlowwk, ktore w masowej produkcji nie maja odzorowania i sa dedykowane tylko do morskiego - np swietlowki z widmem czerwone/rozowe.

 Co do wycofywania sie z produkcji niebieskich to roznie mowia. Rozmawialem ostatnie czasy z kumplem z branzy oswietleniowej i przyznal ze nie wiadomo w ktorym kierunku to bedzie szlo. Na specjalne zamowienie sa w stanie sciagnac :)

Podana swietlowka przez Staniego - Osram to BDB swietlowka. Jak sie dobrze poszuka to i za 30pln sie kupi.

 


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Arturro napisał:

Niestety wróble ćwierkają, że Osram i Narva wycofują się z produkcji niebieskich świetlówek. :(

To trzeba zrobić zapas NARVA Blue 2. Używam ich i uważam za bardzo dobre świetlówki, tak jak Osram 67. Przyłączam się do zdania Krzyśka - marketing akwarystyczny znacznie podbija cenę.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to niebieskie mniej więcej wiem a białe dzienne czego używacie, będe miał 250l miejsca mam na 8 rur, myślałem o 3 niebieskich 4 białych i jakiejś podbijającej czerwone kolory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, boo12 napisał:

Ok to niebieskie mniej więcej wiem a białe dzienne czego używacie, będe miał 250l miejsca mam na 8 rur, myślałem o 3 niebieskich 4 białych i jakiejś podbijającej czerwone kolory

1. Niebieska

2. Biala np. ATI Coral Plus

3. Niebieska

4. Niebiesk

5. Biala

6. Niebieska

7. Rozowa

8. Niebieska

U mnie taki uklad sprawia sie najlepiej i dla oka i dla korali. To jak je ustawisz to i tak Twoja sprawa. Kiedys mi powiedzieli, ze biale swiatlo = wzrost, niebieskie = wybarwienie. Rozowy to w zasadzie zabawa i strata miejsca, ale podbija kolor ryb i przyjemne swiatlo daje :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a narva, osram, albo ktoś kto nie sygnuję się morskim pochodzeniem nie robi czegoś z podobnym widmem do ati coral Plus, Dzym dasz jakąś fotkę jak to u ciebie świeci, bo to chyba mocno niebiesko wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze nie szukalem jak kupie 4 na rok to tragedii nie ma :)

To juz chyba kilk razy bylo ale warto zobaczyc https://www.nano-reef.com/forums/topic/360936-giesemannati-t5-lamp-comparison-pics-par-and-a-whole-mess-of-data/

W srodku tego linka jest link pokazujacy kombinacje. Na stronie ATI sa tez rekomendacje pod rozne ilosci swietlowek.

U mnie w baniaku jest niebiesko, ale tak mialo byc. Fotki frontu nie wrzucam nie ma sie czym chwalic :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzym napisał:

 

Jest na rynku czesc swietlowwk, ktore w masowej produkcji nie maja odzorowania i sa dedykowane tylko do morskiego - np swietlowki z widmem czerwone/rozowe.

 

Lady z mięsem jakie mają świetlówki?


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lady z mięsem jakie mają świetlówki?
@Coltrane
W ladach do "miesa" producenci najczesciej stosują filtry na świetlówki/zarowki...raczej nikt się nie bawi w specjalne swietlowki. Przynajmniej w tych które ja widziałem

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Coltrane napisał:

Lady z mięsem jakie mają świetlówki?

Nie wiem u mnie w sklepie obok maja biale albo paski ledowe :)

Sa swietlowki, niebieskie, rozowe, zolte itd ale czasami to nie srodek ma "kolor" tylko szklo jest barwione :). 


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze zapytam jak często wymieniacie świetlówki wiem, że co pół roku powinno się ale może ktoś z was ma inną receptę, ja w słodkim dostałem ataku glonów kosztowało mnie to restart choć starałem się walczyć. ostatnia myśl która mi przyszła to świetlówki o kurrra to już 1,5 roku  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy sobie jakies dobiera wedlug upodobania. Ja dalbym np: co najmniej 4 Osram 67, 3 Coral Plus i jedna Aquablue Special. Zaczalbym od niebieskiej z przodu; wzdluz przedniej szyby :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.