Skocz do zawartości
Bondzik04

Skarpeta Filtracyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy ktoś jeszcze stosuję skarpety na spływie i czy jest różnica w parametrach przy stosowaniu po za tym że mamy klarowna wodę. Jak ktoś stosuj  to może polecić jakieś sprawdzone które się szybko nie zapychają, i  zastanawia mnie czy jak skarpeta się zapcha i przelewa to czy cały syf nie wróci do akwarium.   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skarpety musisz płukać regularnie, co najmniej co kilka dni, wtedy nie nazbiera ci się aż tyle syfu żeby go wypłukiwało albo żeby ją zatykało.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem tendencję odchodzenia od stosowania skarpet z powodów ww wymienionych.

Stosuję owatę (włókninę poliestrową) o gramaturze 120-200g/m2 kupioną na allegro. Jeden metr za 2,4zł wystarczy na 2-4 tygodnie.

Dzięki temu nie moczę rąk w celu mycia- po prostu wyymieniam ją na kolejny wycięty pasek. Zmieniając codziennie widzę różnicę w czystości wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem tendencję odchodzenia od stosowania skarpet z powodów ww wymienionych.
Stosuję owatę (włókninę poliestrową) o gramaturze 120-200g/m2 kupioną na allegro. Jeden metr za 2,4zł wystarczy na 2-4 tygodnie.
Dzięki temu nie moczę rąk w celu mycia- po prostu wyymieniam ją na kolejny wycięty pasek. Zmieniając codziennie widzę różnicę w czystości wody. 

To nie tendencja czy moda tylko zwykła wygoda. Tak jak napisałeś wymieniasz bez moczenia rąk praktycznie a za cenę skarpety i statywu do niej masz zapas waty na rok

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2017 o 23:24, Arturro napisał:

Zauważyłem tendencję odchodzenia od stosowania skarpet z powodów ww wymienionych.

Stosuję owatę (włókninę poliestrową) o gramaturze 120-200g/m2 kupioną na allegro. Jeden metr za 2,4zł wystarczy na 2-4 tygodnie.

Dzięki temu nie moczę rąk w celu mycia- po prostu wyymieniam ją na kolejny wycięty pasek. Zmieniając codziennie widzę różnicę w czystości wody. 

Jak masz zamocowaną tą watę? Bo raczej luzem nie leży? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie leży luzem na podstawce zrobionej z kratki rastrowej. Tylko nie w komorze spływowej, ale w przelewie do pompy obiegowej.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie i w przelewie jak i w komorze spływowej, aby pierwszy syf wyłapać.Konstrukcja z kratki rastrowej..jak u Daniela.To chyba częste rozwiązanie.


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Leel00 napisał:

Jak masz zamocowaną tą watę? Bo raczej luzem nie leży? ;)

Proszę bardzo:

Zdjęcie sumpa sprzed 1,5 roku. Obecnie mocno nieaktualne - nie mam już odpieniacza, DSB, światła, 2 przegród ale istnieje wciąż ta przegroda gdzie wkładam pasek owaty; zaznaczono strzałką.

 

 

szafka_wewn2.JPG

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli prostość nad prostościami. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również wata na kratce zaraz za komorą splywu, wielkość 10x40 cm, wymiana codziemnie. Bardzo wygodne i  mało kosztowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkolanówki na spływie tez dają radę :P koszt ok 2 zł za 4 sztuki.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.