Skocz do zawartości
Gość Paragon

Oświetlenie Led

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Dzięki :), zostało jeszcze trochę roboty, niestety wszystko się wydłuża przez brak dostępu do drukarki chyba w końcu kupię Tevo BW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzisiaj dokończyłem elektronikę wszystko spięte i śmiga, nawet mi się podoba zostało jeszcze podpięcie lampy i finisz, mam dylemat czy pokrywę obudowy też zrobić na drukarce czy zrobić z plexi?

Link z odpalenia elektroniki :)

-

 

1.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzisiaj skończyłem już finalnie całą lampę :), brakuje mi jeszcze zaślepek bocznych przy lampie bo nie doszły jeszcze pocztą tymczasem muszą wystarczyć gumki recepturki :)

Dla potomnych :)

1. Elektronika do sterowania Ledami  6 kanałów MW 700mA od Magu (bardzo polecam super wykonanie, super zadowolenie :) ) - 300zł

2. Elektronika z Chin sterowniki do chłodzenia Lampy i Obudowy + Watomierz + dwie przetwornice cyfrowe około 100zł

3. Gniazdo Hermetyczne 16pin do łączenia lampy z obudowa 40zł

4. Dwa wentylatory nisko profilowe 15mm  + Osłony kurzowe (120mm) 80zł

5. Bezpieczniki włączniki, kleje, uszczelki i inne drobne pierdółki około 100zł

6. Aluminium 600mm x 165mm szerokości 100zł

7. Pokrywa profil aluminiowy 600mm x 160mm szerokości + zaślepki 40zł

8. Szkło do pokrywy OptiWhite 4mm z fazowanymi krawędziami GlassZam 25zł

9. Ledy + soczewki (44szt) 130zł

10. Obudowa kabelki i inne rzeczy związane z drukowaniem we własnym zakresie

11. Zasilacz MW 36V 150W coś około 80zł nie pamiętam dokładnie

 

Razem wyszło około 1000zł, pewnie mogło wyjść taniej na trochę innych gratach, ale taka miałem wizję :), lampa na 100% mocy + wentylatory zużywa 140W ze 150W dostępnych więc jest delikatny zapas, odliczając wentylatory sterowniki itd mocy lampy jest około 120W, aktualnie aklimatyzuję akwarium i lampa chodzi na 50% mocy nie nagrzała się bardziej niż do 38 stopni, wentylator się nie załącza więc wystarcza chłodzenie pasywne. Akwarium wygląda super lepiej niż na Radionie jestem w 101% zadowolony nie żałuję że podjąłem się jej budowy zachęcam też innych :)

1.jpg

 

6.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

2.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło, alumium czymśmalowałeś na czarno?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzięki :), Tak aluminium malowane na czarno mat, myślałem przez chwilę o anodyzowaniu ale poczytałem popytałem chłopaki malują i nikt nie zauważył aby gorzej odprowadzał ciepło, w tej chwili lampa jest już ustawiona do normalnej pracy tzn:

- Royal Blue 100%

- Royal Blue 100%

- Blue 80%

- UV 10%

- White 20000K i 10000K 15%

- Czerwony, głęboki czerwony, zielony i pomarańczowy na 10%

 

Lampa zużywa około 72W, nagrzewa się do maks 42 stopni a wentylator załącza od 47,5 stopnia, tak wiec wychodzi na to ze wystarczy chłodzenie pasywne a wentylator jest na w razie wu :), obudowa rozgrzewa się maks do 40 stopni i taka sama sytuacja

Niżej filmik z pierwszego odpalenia sterowanie przez BT nie mam niestety kabelka na MiniUSB muszę zakupić żeby lepiej wyregulować czasy świecenia i moc z androida ustawia się tak średnio

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam prawie wszystkie elementy do mojej. Niestety z aliexpress nie dostałem wszystkich diod w pudełku. Ale już dostałem zwrot sianka na konto. Musze powiedzieć, że to chyba działa lepiej niż z allegro. Otworzyłem spór i po tygodniu była kasa na koncie. i czas przesyłki też akceptowalny, 2,5 tygodnia. Sprzęt od @maguteż już dojechał, podobnie jak radiatory.

Niestety czekam na stelaż z erybki. Te 21dni z oferty to chyba tylko tak, żeby podać jakikolwiek termin. 5 tygodni ponad minęło.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, katani napisał:

Ja już mam prawie wszystkie elementy do mojej. Niestety z aliexpress nie dostałem wszystkich diod w pudełku. Ale już dostałem zwrot sianka na konto. Musze powiedzieć, że to chyba działa lepiej niż z allegro. Otworzyłem spór i po tygodniu była kasa na koncie. i czas przesyłki też akceptowalny, 2,5 tygodnia. Sprzęt od @maguteż już dojechał, podobnie jak radiatory.

Nom ja kupuje na Ali już od ponad roku, jak nie muszę na allegro to kupuje tylko tam, poza tym ja mam poziom A3 spory do 25$ są realizowane w 24 godziny :), a naszybsza paczka doszła w 4dni najdłuższa 2 miesiące więc to loteria

magu super gość, będę robił dla siebie za jakiś czas drugą lampę na 52V :) i też zamawiam u niego :)

 

Życzę powodzenia z twoja lampa, niestety trzeba cierpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Saiti napisał:

Panie Paragon, który sprzedawca z Aliexpress został ostatecznie wybrany do uzbrojenia lampy w ledy? :)

https://www.aliexpress.com/store/625859 - ten? Jesteś w stanie rzucić screenem koszyka swojego? :) Z góry dziękuję :)

Ja zakupiłem do mojej wszystkie od tego.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
12 godzin temu, Saiti napisał:

Panie Paragon, który sprzedawca z Aliexpress został ostatecznie wybrany do uzbrojenia lampy w ledy? :)

https://www.aliexpress.com/store/625859 - ten? Jesteś w stanie rzucić screenem koszyka swojego? :) Z góry dziękuję :)

:ph34r:

 

Moje AliExpress  Zarządzanie Zamówień(1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super robota, dobrze że jesteś zadowolony.
Gratuluję fajnej lampy!

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzięki, powiem Ci ze nawet zona co nigdy się nie interesuje moimi zabawkami była zaskoczona, że to Made in Ja :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Panowie będę sobie dłubał na spokojnie jeszcze jedna lampę LED :) plan przedstawiam poniżej :

 

Lampa Ma mieć docelowo 60cm długości i 33cm szerokości moc około 300W co do układu diodek to tak jak na załączonym obrazku:

1. Royal Blue 445nm (32szt)

2. Blue 465 (16szt)

3. White Cold (4szt 10000K + 4szt 20000K razem 8szt)

4. White Worm (6szt 3000K + 2szt 4000K razem 8szt)

5. UV (16szt 395nm)

6. 4szt Deep Red 660nm + 4szt Red 625nm + 6szt Green 520nm + 2szt Orange 605nm razem 16szt)

łącznie 96 diodek, na kanale UV jest sporo ale nie zamierzam używać na 100% :), bardziej chodzi o równomierne rozmieszczenie, jakieś sugestie lampa na etapie planowania

 

l12.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Moim zdaniem za dużo UV, za mało RB oraz brak aktyniki, a odnośnie ciepłego białego niech się wypowiedzą inni z większym doświadczeniem w kwestii lamp :) Rozmieszczenie moim zdaniem ładne, a z tego co widziałem w lampach np. PacificSun to znacznie więcej udziału zieleni niż czerwieni było, a dodatkowo w ciepłym białym i 10k masz w zakresie czerwień także może być zbyt różowo ;)

Edytowane przez ensso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64 blue do 16 white. 4:1 nie będzie za mało białego? do tego ten warm white nie lepiej na 6500?

Za to ja też zastanawiam się, czy w drugiej lampie nie dać więcej kolorów.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
50 minut temu, ensso napisał:

Moim zdaniem za dużo UV, za mało RB oraz brak aktyniki, a odnośnie ciepłego białego niech się wypowiedzą inni z większym doświadczeniem w kwestii lamp :) Rozmieszczenie moim zdaniem ładne, a z tego co widziałem w lampach np. PacificSun to znacznie więcej udziału zieleni niż czerwieni było, a dodatkowo w ciepłym białym i 10k masz w zakresie czerwień także może być zbyt różowo ;)

wiesz może lepiej jak dam na kanale UV tak:

1. 8szt 395 + 8szt 430nm?

a białe cieple myślisz że to zły pomysł?, co do zieleni co proponujesz dać więcej zieleni kosztem czerwonych?

 

Godzinę temu, katani napisał:

64 blue do 16 white. 4:1 nie będzie za mało białego? do tego ten warm white nie lepiej na 6500?

Za to ja też zastanawiam się, czy w drugiej lampie nie dać więcej kolorów.

tak dokładnie u mnie białe i tak ściągnięte na 10 % i nie wiem czy nie ściągnać na 5% :) dlatego taki stosunek białych do niebieskich, co do WW to tak pobierznie poczytalem i raczej w markowych lampach dają 3000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Paragon napisał:

1. 8szt 395 + 8szt 430nm?

Rozciągasz widmo, na pewno lepiej,

41 minut temu, Paragon napisał:

a białe cieple myślisz że to zły pomysł?

Mi radzili, żebym nie dawał ciepłych bo potem będę przelutowywał.

 

JA na 104 diody zaplanowałem tylko green i orange. po 4. A że lampy będę robił dwie to właśnie chyba dam jeszcze drugą nitkę red  i deep red.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

spoko, poszukam jeszcze info o białych ciepłych co do actyniki to w jakim przedziale widma najlepiej?

2 minuty temu, katani napisał:

JA na 104 diody zaplanowałem tylko green i orange. po 4. A że lampy będę robił dwie to właśnie chyba dam jeszcze drugą nitkę red  i deep red.

 

czerwone daja fajny efekt przy wygaszaniu pod koniec dnia (powiedzmy taki zmierzch :) ), przy tej barwie wychodzi mi ze skały masę zyjątek i mozna je spokojnie podglądać jakby nie widziały czerwonego i myslały że jest noc :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam tylko 3 kolory a mianowicie uv 395, royal blue i super white i to moim zdaniem w zupełności styka.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA nie idę tak głęboko w UV.

Ja będę miał jak poniżej. Z tym, że właśnie się zastanawiam czy jedno 10-15k nie zamienić na 4+ 4 deep red/red lub 4+4red/full spectrum (inspirowany lampą magu)

Płytka 1
Kanał 1 + nocne:
1 x aktynika
- Moc: 3W
- Barwa: UV / aktynika
- Prąd przewodzenia: 700mA
- Napięcie pracy: 3,4V - 3,6V
4 x 410-415 + 4 x 420-430

Kanał 2:
2 x blue:
- moc: 3W
- Długość fali: 470-475nm oraz 460-465nm
- Prąd przewodzenia: 700mA
- Napięcie pracy: 3,4V - 3,6V
8x3,6 = 28,8
1 nitka 470-475nm oraz 1 nitka 460-465nm


płytka 2
Kanał 3:
3x RB
- Moc: 3W
- Długość fali: 445-450nm
- Prąd przewodzenia: 700mA
- Napięcie pracy: 3,4V - 3,6V
8x3,6 = 28,8


płytka 3
Kanał 4:
3x RB
- Moc: 3W
- Długość fali: 445-450nm
- Prąd przewodzenia: 700mA
- Napięcie pracy: 3,4V - 3,6V
8x3,6 = 28,8

płytka 4
kanał 5:
Białe - 3 nitki:

1. White 10000-15000K
- Barwa: biała zimna
- Temperatura światła:
- Prąd przewodzenia: 700mA
- Napięcie pracy: 3,4V - 3,6V
- Moc: 3W
8 sztuk na nitkę:
8x3,6V = 28,8V

2. White 10000-15000K
- Barwa: biała zimna
- Temperatura światła:
- Prąd przewodzenia: 700mA
- Napięcie pracy: 3,4V - 3,6V
- Moc: 3W
8 sztuk na nitkę:
8x3,6V = 28,8V


3. 20000K
- Barwa: biała zimna
- Temperatura światła: 20000K
- Prąd przewodzenia: 700mA
- Napięcie pracy: 3,4V - 3,6V
- Moc: 3W
8 sztuk na nitkę:
8x3,6V = 28,8V


Poza płytką:
kanał 6
kolor 1 nitka:

- Moc: 3W
- Barwa: orange
- Długość fali: 600-610nm
- Prąd przewodzenia: 700mA
- Napięcie pracy: 2-2,5V

- Moc: 3W
- Kolor: zielony
- Długość fali: 510-520nm
- Strumień świetlny: 100-130Lm
- Prąd przewodzenia: 700mA
- Napięcie pracy: 2,8-3,6V
4x zielony + 4x pomarańczowy


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
14 minut temu, fresz33 napisał:

Ja mam tylko 3 kolory a mianowicie uv 395, royal blue i super white i to moim zdaniem w zupełności styka.

To dobra opcja według mnie, ile dajesz procentowo uv do reszty oświetlenia|?

 

18 minut temu, katani napisał:

JA nie idę tak głęboko w UV.

Ja będę miał jak poniżej. Z tym, że właśnie się zastanawiam czy jedno 10-15k nie zamienić na 4+ 4 deep red/red lub 4+4red/full spectrum (inspirowany lampą magu)

widzę że szykujesz coś ciekawego :), ja z kolei chcę jak najmniej białego i jednak trochę UV395nm aktynikę też dam dla uzupełnienia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam 6 kanałów po 7 diodek 3W czyli w sumie 126W sterowane Aqmą od magu. Kanał royal blue mam na 65% a biały/uv na 35% nad moim zbiornikiem. Mam 3 x uv 395, 28 x royal blue i 11 x super white.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.