Skocz do zawartości
Solek

8o litrów z Radomia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym przedstawić mój baniaczek. 

Wymiary: 60x40x35 cm (dł x szer x wys)

Oświetlenie: lampa samoróbka 20 szt diod led 3 W, 2 kanały jeden same royal blue 10szt,  drugi 5 diod białych 12000k, 3 szt royal blue, 2szt UV

czas świecenia kanał niebieski od 8 do 22 , drugi kanał od 12 do 20

Skała żywa około 8kg, filtracja na kaskadzie w której jest siporax, węgiel aktywny, grzałka 75W, oraz odpieniacz Sera PS-130,  cyrkulacja Koralia 900 nano, sól Red Sea

Akwarium wystartowało około lutego 2017 roku więc ma około 5 miesięcy. 

Odsada: 2 błazny, krewetka, krab, 2 ślimaki turbo 

Korale: 10 rodzajów zoa, 2 euphyllie, favia, dunka, calustrea, clavularia papaya, 2 szt ricordea florida, milka, montipora samarensis czerwona i umierająca niestety acana - przyszła lekko uszkodzona i od tego małego uszkodzenia zjadło ją prawie do zera, moczona w dipie nic nie pomogło.

Parametry; zasolenie 1,024, NO3=0, PO4 lekko wykrywalne

Dawkuje co 2 dni Red Sea A i B po 1 ml i lada chwila dojdzie jod z seachem 

20170717_195619.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie nabywałeś korale? jakiś sklep? bo rozumiem, że przyszła w paczce;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale nabywam głównie w Warszawie ale tego o którym mowa nabyłem wysylkowo ze sklepu reefshop 

A tak przy okazji ma ktoś może szczepki acan na sprzedaż chętnie zakupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey , witaj człowieku z  za miedzy .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody UV dałbym tam gdzie masz same royal blue i dołożył jeszcze jedną Koralie nano lub coś regulowanego np. Jebao SW-2 bo jedna wydaje się mało na taki litraż. Na piasku co to za nalot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Właśnie zamierzam dokupic sw2 czytasz mi w myślach 2 diody uv już są dolozone natomiast ten nalot to jest to samo co często czyszcze na szybach taki brązowy nalot dołożyłem już sera silicate oraz leje remalgae z reeflowersa już jest troszkę lepiej ale nadal sporo tego nalotu możliwe że za słaba cyrkulacja. Możliwe że przy wysokości zbiornika 35cm troszkę za dużo światła jest w końcu 20 diody 3w 

Dzięki za zainteresowanie tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to może być od słabej cyrkulacji i na zdjęciu kolor wydaje się taki różowy. Może to delikatne cyjano? 20 diod 3W, ale masz na pewno wysterowane mniejszym prądem, tak myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda  , korale wydaje się zadowolone a to najważniejsze ,nic tylko spokojnie czekać .
Jakim prądem wysterowane LED , jak nominalnym to netto jest około 48W .
Jak clavularia 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne troszkę mniejszym ale nie dużo niż nominalny 600mA natomiast clavularia ostatnio się zamknęła na jakiś tydzień Alu już widzę że się zaczyna Otwierać dziś 2 główki się wylonily Muszę koniecznie zwiększyć cyrkulację kupię napewno sw2 bo chce mieć regulację  W przyszłym tygodniu będę w Bydgoszczy i chyba podjadę do crazy coral po jakaś szczepke acanki rainbow 

Edytowane przez Solek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zadzwoń, bo mają się przenosić tylko nie wiadomo dokładnie kiedy :). Jak byłem na wiosnę, to Marek mówił, że w maju. A sklep nadal jest w tym samym miejscu, a kilka dni temu pisał mi, że aktualnie się przenoszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak nie w starym to w nowym ich zastaniesz ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nowe miejsce nie jest w Bydgoszczy, a w okolicach, poza Bydgoszczą. Ja dokładnie jeszcze nie wiem gdzie to dokładnie ma być, ale się dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Okolice Myślęcinka ;) czyli na wylocie z Bydzi, niedaleko gdyby miał jechać w inne miejsce.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to już jest trochę dalej niż na Fordon, ale jak będzie potrzeba to sobie poradzę i tam dojadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małą aktualizacja 

Coś doszło coś ubyło jak np Mandaryn który wyskoczył przez mały otwór w koronie z tyłu. Tak to nawet wszystko wygląda ok za kilka dni będzie nowy cyrkulator Jebao SW-2

 

Akwarium.jpg

Edytowane przez Solek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ładnie kolorowo, ale konstrukcja skalna jest trochę niska i przydały by się jakieś korale co rosną w górę, żeby tą pustkę zapełnić :). W porównaniu z poprzednim zdjęciem, to tak jakby tego nalotu na piasku było trochę mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troszkę mniej faktycznie to cyjano się zaczynało ale szybko się pozbylem dziada :)

Właśnie mam zamiar dołożyć np hystrixa a po za tym zaczynam polować na rzadsze odmiany zoaskow. Po lewej stronie nowe nabytki z Bydgoszczy z crazy coral acany rainbow Pani właścicielka super kobitka polecam wszystkim ten sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jeżeli chodzi o konstrukcję to dodałbym trochę skały nawet suchej żeby podnieść ją do góry... ogólnie ładnie się prezentuje :-)

Edytowane przez kanio10 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam aktualne zdjęcie

Ostatnio okazało się zaczęła się konsumpcja wania i zeszło aż do 370 wiec podniosłem do 430 i troszkę korale zaczęły się słabiej pompować ale widzę że już dochodzą do siebie. mam mały problem z Euphyllia Glabescens coś słabo się pompuje, zmniejszyłem cyrkulację i nie widzę znacznej poprawy natomiast inne Euphyllie bardzo ładnie się pompują. Może dlatego że NO3 mam praktycznie nie wykrywalne. Zacząłem przekarmiać zbiornik ale nie bardzo to zdaje rezultat. Jakieś pomysły bardziej doświadczonych kolegów? 

 

Akwa 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie ma co ciągnąć  w górę tej skały ;) 

Nic Ci nie podgryza euphylki ? Nie parzy ? Nie stresuje etc?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Wiesz co chyba nie, wymoczylem ja w dipie i przeniosłem w inne miejsce zobaczymy ale widzę że chyba muszę ja już spisać na straty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.