Skocz do zawartości
Hurin

Zbiornik około 40-60l.

Rekomendowane odpowiedzi

@maciej01 w listopadzie blazenek dostanie kolegę:), poszedłem za ciosem i powiekszylem dodatkowo akwarium do ponad 75 litrowego, żeby im się lepiej plywalo. 

Obecne akwarium 45x45x40h już działa, wszystko przełożylem z poprzedniego, po za piaskiem.

Obecnie mam akwarium bez piasku.

Na tylnej szybie jest folia koloru czarnego.

W listopadzie chce dokupić paro kilogramowa skalę.

Pytania: 

Czy blazenek którego dokupię ma być większy/mniejszy/czy taki sam jak mój obecny? 

Jaki cyrkulator dokupić do obecnego koralia nano 900? Czy obecny wyjac i zamontować tylko 1 mocniejszy, jeśli tak to jaki?

Ile kilogramów dokupić skały?

Edytowane przez Hurin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką skałę chcesz dokupić? Dokładnie skały do działającego akwarium może wywołać ponowne dojrzewanie, najlepiej dokładać w mniejszych ilościach co jakiś czas i obserwować. Błazenka kup jednego z najmniejszych z większego stada no i najlepiej żeby był mniejszy od tego co już masz. Wtedy będziesz miał pewność, że to samiec. Ja bym dokupił do tej Korali nano Jebao SW-2 bo masz możliwość ustawienia mocy/wydajności. Zawsze lepiej dwa cyrkulatory, łatwiej ustawić żeby nie było martwych stref.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciej01 Planuje dokupić jeden duży kawałek skały około 3 kg żywej z crazy coral w Bydgoszczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zorientuj się czy sklep jeszcze masz na miejscu, bo podobno się przenoszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Tak przenoszą się, jak będę jechał do nich to zadzwonię wcześniej żeby się upewnić. Może jeszcze przy okazji jakiś lps mi wpadnie w ręce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbudowalem nową szafkę, wszystko już przełożyłem, oto efekt: 

9974470_IMAG1353.thumb.jpg.44a5747c1c15667b1f59df82784bb3be.jpg

Ponad 3kg suchej skały już od miesiąca jest w zbiorniku, pojawiło się na nowo dojrzewanie, nową skałę już prawie całą pokryło zielonym glonem, od paru dni w zbiorniku jest 1 główkowa caulastrea furcata fluo:

9974584_IMAG1354.thumb.jpg.c91cf23107f85778fa2802c2a24faf51.jpg

Oraz montipora digitata ale to racZej za trudny koral dla mnie i za jakiś czas pewnie straci wszystkie polipy, szkoda, bo bardzo mi się podoba:

9974610_IMAG1356.thumb.jpg.38983ae3940cb50afdd494015799c4f3.jpg

Pokleilem clavularie, montipore i zoanthusy klejem w żelu do skał (pierwszy raz) preis easy glue, szczerze świetnie klei:)

Doszła krewetka na aiptasie, ale przez pierwsze parę dni nie zjadła ani jednej.

Nadal nie kupiłem jebao sw-2, ale może za miesiąc.

Zrobiłem pre testów:

Ph 8.0 

No2 0.0

No3 mniej nic 10

Po4 0.0

Czas na kupienie innych testów: jakie polecacie dokupić?

Edytowane przez Hurin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przedłużacz prądu daj w inne miejsce, żeby czasem przy okazji zwarcia nie zrobić. Kh, Ca, Mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciej01 dzięki za odpowiedź, ale nie mam gdzie przestawić przedłużacz, to jedyne miejsce gdzie mogę wszystkie kable podłączyć.

Zacząłem karmić korale, mrożonką o białym kolorze, z mixu koralowego, caulastrea była po karmieniu lekko napompowana + na zooantusach widać wyraźnie, że środek jest mocniej fluo:) 

Wie ktoś po jakim czasie powinna pojawić się długa główka? 

I czym karmicie swoje caulastrea?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Tobie dokładnie nie odpowie po jakim czasie pojawi się druga główka, różnie to bywa. Jak będziesz widział, że robią się dwa pyszczki to znak, że zaczyna się dzielić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponowałbym zaklejenie szyby która jest od strony okna. Białe słoneczne światło może wzmóc wzrost glonów. Nie bierz tego za pewnik, poczytaj i przemyśl, ale chciałem zasygnalizować, że to może mieć wpływ na akwarium.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy promienie słoneczne padają na akwarium, bo jak nie to nie powinno to wpływać na przyrost niechcianych glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maciej01 napisał:

Pytanie, czy promienie słoneczne padają na akwarium, bo jak nie to nie powinno to wpływać na przyrost niechcianych glonów.

Dokładnie:) nie wiem od jakiej strony jest okno, wiec właściciel musi popatrzeć czy światło nie pada na zbiornik :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.