Skocz do zawartości
domel302

Pompa obiegowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

mam takie pytanie,jaką pompę obiegową polecacie do 200l,będzie pudełko przelewowe tc2700 . Wysokość podnoszenia wody z sumpa do krawędzi akwarium 130cm .

W miare cichą i  niedrogą  używkę (tak do 250zl)

Edytowane przez domel302 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao jecod dct/dcp3000... Za niewiele więcej możesz mieć nową :-) 

Ja polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NJ3000 oddam za darmo. Traktor!


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem jebao 3000 i sprawowałasię świetnie, dopóki nie poszła do odpieniacza i zastąpiłem ją DP 6500 - tylko dlatego, zeby mieś zapas na bypasy zasilające dodatkowe filtry na media

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Jebao, możesz wziąć mocniejszą i regulujesz jej pracą przepływ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z głośnością tej jebao dcs-3000? bo mam zamiar kupić własnie o takim przepływie i chciałem Tunze Pompa Silence 1073.040 ale jest prawie dwa razy droższa.

Co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko poszukaj w innym sklepie bo tu obowiązuje gwarancja tylko na 12 miesięcy.

 


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, Lebcio napisał:

Tylko poszukaj w innym sklepie bo tu obowiązuje gwarancja tylko na 12 miesięcy.

a kupując w innym sklepie nie ma podanej na WWW i dowiesz się dopiero po przeczytaniu karty gwarancyjnej .. że też jest 12mieś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, elespero napisał:

A jak z głośnością tej jebao dcs-3000? bo mam zamiar kupić własnie o takim przepływie i chciałem Tunze Pompa Silence 1073.040 ale jest prawie dwa razy droższa.

Co polecicie?

Ktoś odpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kupując w innym sklepie nie ma podanej na WWW i dowiesz się dopiero po przeczytaniu karty gwarancyjnej .. że też jest 12mieś ?
Jest kilka sklepów gdzie wyraźnie jest napisane o gwarancji 24 miesiące.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, elespero napisał:

Ktoś odpowie?

W sypialni nie da rady , dźwięk był nie do zniesienia 
Dziś mi przyszła VarioS 2 ( to już 3 pompa) , narazie lux choć świerszcze z za okna są dziś za głośne . 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta druga aqua nowa czytając opinie w sklepie to ponoć bezgłośna. Jebao w erybce po rabacie mogę mieć za 290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pomoże, co z tą pompą aqua nowa. Chodzi o poziom głośności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie ci powiedzą że każda jest cicha .Dwa też pytałem szukałem ludzie mówili że jest cicho , a skończyło się że mam już trzecią pompę i ciągle nie dowierzam że wreszcie jest jak powinno .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SU1 napisał:

Wszędzie ci powiedzą że każda jest cicha .Dwa też pytałem szukałem ludzie mówili że jest cicho , a skończyło się że mam już trzecią pompę i ciągle nie dowierzam że wreszcie jest jak powinno .

Akwarium będzie stało w salonie więc nie musi być idealnie. Zamówiłem dcs 3000, zobaczymy jak trafię.

A jak będzie źle to będę musiał kupić tą co ty. Kobita mnie z domu wyrzuci :D dziś znalazła moją listę zakupów co muszę kupić to nawet nie skomentowała he he he

21 minut temu, domel302 napisał:

Ktoś pomoże, co z tą pompą aqua nowa. Chodzi o poziom głośności

To są pompy Jebao DC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, elespero napisał:

Akwarium będzie stało w salonie więc nie musi być idealnie. Zamówiłem dcs 3000, zobaczymy jak trafię.

A jak będzie źle to będę musiał kupić tą co ty. Kobita mnie z domu wyrzuci :D dziś znalazła moją listę zakupów co muszę kupić to nawet nie skomentowała he he he

Oby ci się trafiło choć ....po poprzednich dwóch pompach  które miałem :banghead . Moja jak zwykle komentowała takie wydatki  " k.."   . to teraz widziałem na jej twarzy ulgę ,i nawet nie było jakiegokolwiek komentarza co do ceny .
Niestety sypialnia ma swoje prawa .

A jeszcze co do DCS  możliwe że w większej komorze na pompę będzie ciszej , bo przy zmianie położenia dźwięk chwilami cichł .Niestety moja komora to niewiele więcej niż szerokość pompy . 
A mało brakło bym brał DCT 3000 , widzę ma nowy wirnik i to taki jak w cichych ,droższych pompach .Tylko niestety ciężko je kupić u nas .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje w DE, komorę mam na 10,5cm a pompa ma 9cm :D obłożę gąbką :D

Ja sprzedaje dziś swoją 500, bo stoi i tylko się kurzy. a jak na razie brak możliwości odpalenia tego akwarium. A za kasę kupię sprzęt do tego. :) Więc mam nadzieję że nie będzie źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wezmę jebao dcs3000 .chyba że jeszcze znalazłem eheim 3000 plus co o tym sądzicie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, domel302 napisał:

raczej wezmę jebao dcs3000 .chyba że jeszcze znalazłem eheim 3000 plus co o tym sądzicie

 

Problem w tym że pompy AC (eheim) to połowa energii psu pod ogon , brak sensownej regulacji mocy , niestabilna praca przy zmianie napięcia .
Jeśli masz akwa w miejscu gdzie pompa może trochę popiszczeć  to DCS da radę  . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pompę dcs 3000 od października 2016r. Przez pierwsze 3 tygodnie wydawała uciążliwy, świszczący dźwięk, potem się dotarła i nie wydaje żadnych dźwięków. Jeszcze jej nie wyjmowałem do czyszczenia i nie widzę takiej potrzeby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki właśnie zamówiłem w erybce za 290

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, lukaszt0 napisał:

Posiadam pompę dcs 3000 od października 2016r. Przez pierwsze 3 tygodnie wydawała uciążliwy, świszczący dźwięk, potem się dotarła i nie wydaje żadnych dźwięków. Jeszcze jej nie wyjmowałem do czyszczenia i nie widzę takiej potrzeby :)

Szkoda tylko że świst to dźwięk rozbijającej się wody o krawędź przy wypływie z pompy po wyjściu z łopat wirnika  , u mnie chodziła i nic się nie zmieniło . Ale trzymam kciuki i powodzenia życzę . Ja i moja rodzina nie dała rady . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.