Skocz do zawartości
pepedu

Wavebox czy Jebao w 350l

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje nową 350l, ma być komin zewnętrzny na krótszym boku teraz pytanie czy dokleić wraz z kominem waveboxa i do niego wsadzić falownik czy wystarczy sam falownik bezpośrednio w akwarium.

Planuję 100x60x60 i Jebao rw8

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rw-8 będzie za mały do takiego akwa.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że można, ale uważam że dobrym rozwiązaniem jest jeden post do jednego problemu, łatwiej podyskutować na konkretny temat, a i potem łatwiej komuś odnaleźć konkretne informacje nie przeszukując stosu tematów.

Oczywiście jeżeli nie jest to mile widziane to złożę swoje pytania do jednego posta

 

RW-8 to według producenta przepływ 8000l, będzie mało?.

Czyli dać większy falownik czy uzupełnić o zwykłą pompę ?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 200l zasłabła sie robi na takie akwarium raczej z dwie albo cos mocniejszego poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zamiast RW8 - dokładasz .. nie pamiętam 60zł więcej ? i masz  RW-15

albo Blau Wave Motion 13000 - cena podobna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wavebox > wavemaker

jeśli masz środki to moim zdaniem warto podzielić komin na pół i wstawić waveboxa z otworem w połowie wysokości akwarium. W środku falownik typu 6095 i cyrkulacje masz z głowy raz a dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wierceniu dodatkowego otworu pod pompę właśnie też myślałem. Pytanie czy w takim rozwiązaniu musi być Tunze? Wiem że trwalsza ale też sporo droższa od np. Jebao.

Tihs piszesz o otworze po środku, to ma być dokładnie środek szyby? Czyli z wysokości i szerokości?

Jak przy takim rozwiązaniu umieścić komin?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla podjęcia decyzji dopiszę że jedna RW8 w akwarium 110x60x55h w trybie bujania(lewo prawo) podnosi wodę na 1,5cm max wysokości przy dobrym ustawieniu w trybie W1 na max mocy. Jak chcesz mieć porządne bujnięcie bierz większą. Ja mam u siebie takie lekkie bujanie z RW8 + RW4 w trybie h do pracy ciągłej.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallery_7670_1537_107208.jpg

Piszac poprzedniego posta mialem na mysli rozwiazanie podobne do tego na zdjeciu, ale to baniak 1000l i potrzebowal dlugiego przelewu. To nie musi byc idealnie srodek,  box bedzie dzialal nawet w samym rogu. Wazniejszy jest dobor wysokosci, jesli dasz otwor za nisko to pompa bedzie robic piaskoburze, a jak za blisko powierzchni to nie rozbuja calego baniaka.

Ja bym umiescil komin w rogu, to daje 25cm, dalej 15cm wavebox i 20 cm wolnego - otwor na pompe wychodzi prawie na srodku.

Co do samej pompy, ciezko stwierdzic jak bedzie zachowywac sie Jebao - musi wypompowac wode z boxa w pare sekund i umozliwic jej powrot w kolejnych kilka. Tunze jest do tego zaprojektowana, ma duze przerwy miedzy zebrami na cofki, i ta smieszna dysze ktora dopasowujesz do otworu i wtedy woda wychodzi do przodu i nie jest mielona w boksie. Wytrzymalosc Jebao przy pracy pulsacyjnej to tez zagadka, Tunze jest na jakies 5 lat, nawet do 10 jak bedzie regularnie czyszczona.

Jebao spelnia niezle role jako cyrkulator DC z bajerami, ktore maja poprawic konkurencyjnosc i sprzedaz, jako falownik to nie ma czego do konkurencji porownywac. Tyle, ze to moje prywatne zdanie na podstawie kilku egzemplarzy ktorych uzywalem, z czego zadnego do waveboxa. Przed decyzja warto poczekac na opinie kogos, kto takie falowniki zna z praktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku mam w zbiorniku 80x60x45 wavebox na Jebao WP-25. Ładnie bujał nawet na najmniejszej mocy. Teraz w zapchanym akwarium wystarczy zwiększyć moc.

Do twojego bierz RW-15. Ma dużą regulację, na początku skręcisz będzie ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waveboxy to są kobyły, zdecydowanie postaw na zwykłe pompy cyrkulacyjne

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, lukas_gr napisał:

waveboxy to są kobyły, zdecydowanie postaw na zwykłe pompy cyrkulacyjne

 

Tak, jak polecają koledzy planuję RW-15, tylko się zastanawiam czy instalowaną standardowo do szyby czy  w dziurze (taki DIY wevebox). Komin i tak planuje zewnętrzny więc można małym kosztem dodać dodatkowy otwór i pompę oz zewnątrz. 

Widziałem takie rozwiązania na Tunze i ciekaw jestem czy Jebao się do tego nada


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym miał robić Wavebox to wybrałbym Tunze. Więcej zapłacisz, ale jest mniejsze ryzyko awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Ja tez wybral bym Tunze,tym bardziej ze robisz komin zewnetrzny i tam mozna go pieknie zamocowac a skoro go mocowac w tym kominie to niech stoi w dobrym zdrowiu latami...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tuzne są bardzo fajne, ale tak jak pisałem, przerost formy nad treścią. Ja bym tego nie wsadzał do baniaka mniejszego niż 600l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jeden aspekt, jaka będzie różnica w działaniu przy zainstalowaniu tej samej pompy (np. Tunze) bezpośrednio w akwarium lub  w waveboxie zewnętrznym 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.