Skocz do zawartości
R.I.P

Centropyge loriculus - czy aby na pewno reef safe ?

Rekomendowane odpowiedzi

dwa podejścia - w obu wypadkach wróciła do sklepu, nie cięła spsów tylko wtedy gdy spała.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo obfitego dokarmiania rybka podgryzała acanthastrea. Innych korali loricula nie ruszała. Rozsmakowała się w koralach po dwóch miesiącach pobytu w akwarium.Zdecydowanie odradzam zakup.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moją mam 2 lata i na razie nic nie gryzie acany tez posiadam i spoko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem dwie z dwa lata  i nic nie dziobały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam rok w żywej skale nic nie dziubała, po zmianie skały na real reef rock zmuszona byłam ją oddać bo zaczęła skubać LPSy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam troche szczescia, lub moja za malo obserwuje. To juz moja druga, plywa u mnie 7 lat i chyba nic nie podskubuje.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35973033254_05a8b9219d_h.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

"Mario" w akcji.  Pływa od poniedziałku, trudno jeszcze określić jakie ma upodobania kulinarne, czas pokaże. To już trzecia centropyga w  zbiorniku. Mario trochę dostał po płetwach od kolegów, szczególnie od tego w górnej części zdjecia.

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam artykół w ostatnim numerze Korala. Centropygi są szeroko opisane, generalnie to konkluzja w tej kwestii z artykułu jest taka, że wśród tych ustniczków nie ma odmian tak do końca reefsafe. Wiele zależy od karmienia, czsem jakiś impuls, stres, itp. Może spowodować, że osobnik do tej pory nie zainteresowany koralami nagle zaczyna je podskubywać.

Wysłane z mojego SM-T285 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
14 minut temu, Przemek78 napisał:

Polecam artykół w ostatnim numerze Korala. Centropygi są szeroko opisane, generalnie to konkluzja w tej kwestii z artykułu jest taka, że wśród tych ustniczków nie ma odmian tak do końca reefsafe. Wiele zależy od karmienia, czsem jakiś impuls, stres, itp. Może spowodować, że osobnik do tej pory nie zainteresowany koralami nagle zaczyna je podskubywać.

Wysłane z mojego SM-T285 przy użyciu Tapatalka
 

Tu się z Tobą zgodzę. Też cały czas myślę o tym ustniku. Kiedyś miałem inną centropygę to zjadła caulastre. Ale zauważyłem że właśnie karmienie alno dostęp do pokarmu ma wpływ. Ryba która żeruje prawie cały dzień cos skubiąc. Może przykład nie taki ale u mnie się sprawdziło. Mam garbika jakiś większy często podskubywał polipy sarcophytonom a nieraz je wyrywał i zjadał oraz inne miękkie. Wysypały sié glony włosowate (nowy baniak) i jak ręką odjął. Koralowce wkoncu mogą caly dzien polopować. Bo fostanie jesć podczas karmieniaba reszte pływa i skubie glony nawet te drobniutkie z szyby nie interesując się koralami. Może z lori też tak będzie. Myślę że zaryzykuję no cóż jest piękna. Dlatego nie czyszczę szyby tylnej i bocznych. Niech zwierzaki dziobią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam loricule 5-6 lat , do tego bicolor i bispinose ....  w moim przypadku także poleciłbym tego ustniczka do akwa z koralami ,

U mnie lori skubie tylko skałe , podobnie jak bispinosa ,  Bicolor czasami z "rozpędu" skubnie acanastree albo favie - ale nie zżera tkanki koralowca /może powoduje tylko jakieś jego podrażnienie , bo wiadomo że w tym momencie pieknie napompowane acany na chwile się kurczą./  Wszystkie trzy ustniczki mam po raz drugi ... poprzedni "zestaw" zachowywał się podobnie - dlatego zdecydowałem sie ponownie umieścić te rybki w moim akwa .

Jeżeli chodzi o kwestie karmienia .... to , Ja karmie dużo - staram się to robić 2-3 razy dziennie  /mrożonki kryll, artemia, myssis, wodzień ,czerwony plankton i coś tam jeszcze;)... do tego płatki ocean nutrition ,no i algi nori - których moje ustniczki wogóle nie ruszają / być może obfitość i różnorodność pokarmu  ma wpływ na zachowanie i upodobania moich "egzemplarzy"/     Dlatego Ja osobiście z moim doświadczeniem z loriculą - spokojnie polecałbym ją do akwa z koralami .


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15b560e9341af64341e4e3fc4014b630.jpg

 

Piekna rybka, sam sie nad nia zostawiałem ale z moim pechem ryzyko spore

 

Również polecam aktualny nr KORAL

 

dab4af08edaee164ead5d751c26d33af.jpg

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady przy rafie . Ale ciężko się oprzeć . Jest przepiękna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ja z bólem serca już ją sobie dawno odpuściłem ... zbyt duże ryzyko dla ciężko pielęgnowanej rafki.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.