Skocz do zawartości
marcinde

[160+40] Solniczka z Glasgow

Rekomendowane odpowiedzi

Naciągnięcie siatki zajęło mi jakieś 20min. 

Zrobilem jednak odwrotnie jak mówi instrukcja - zacząłem od dłuższego boku. Dlaczego? Bo łatwiej mi w ten sposób utrzymać równoległość siatki i profila.

Wiec najpierw jeden dłuższy bok, później drugi, dalej jeden krótszy, i na koniec drugi krotszy bok (tam gdzie zigzag) 

Przy zigzagu nie napinałem każdej krawędzi, bo stwierdziłem, ze będzie kicha. Napięte są tylko krawędzie rownoległe do krótszego boku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ja niestety mam zigzagi na dłuższym boku i mi się robi kicha bo jak napinam siatkę na dłuższym boku to mi wygina te zygzaki gnie cały profil, musiał bym dać w środku wzmacniający profil poprzeczny innej rady nie ma :( dziś robiłem powtórkę z napinania siatki i znów to samo wygięte :/  mam jeszcze jeden profil albo zrobię poprzeczkę - ale wolał bym tego uniknąć , albo po prostu wywalę te zygzaki i podwieszę lampy na linkach i dam siatkę bez zygzaków - będzie prościej :)

Mam jeszcze jeden kawałek siatki - ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, tej siatki dostałem tyle, że na kołdrę by wystarczyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siatka okazała się dobrym zakupem, łatwo się zdejmuje, jest w miarę sztywna.

Niestety lampa straciła (automat), działa tylko w trybie ręcznym. Zastanawiam się, jak wpłynie na zbiornik 3 tyg bez oświetlenia. Co sądzicie?

Nowy mieszkaniec - ustnik - ma się dobrze, zaprzyjaźnił się z pozostałymi rybami. large.B13EF254-0A99-4A4A-81CB-59787BEC9DE1.jpeg.aaa6a14be70274aedb5fcc6d19cd5e06.jpeglarge.49203F0D-AB15-4CEB-9DE9-757E372F59A7.jpeg.81646f35a701dd7bf90e3c6f35d319a0.jpeglarge.DCCAFC9C-2B59-4724-9F0E-DED5DD58B7D2.jpeg.c70d4e7c333f7720bed4b5c6f46fb89f.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy tygodnie bez oświetlenia trochę długo. Nie masz skąd pożycz zastępczej lampy, nawet słabszej? Co się dzieje z piaskiem, że jest taki brązowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mam skąd pożyczyć. Poza tym chyba do zimy wytrzymam, wtedy kupuję coś lepszego (lampę) - kessil albo maxspect. Ta wtedy wyląduje w serwisie, i następnie na sprzedaż.

Z piaskiem to trochę dziwne, bo drobny piasek jest czysty, natomiast grubszy grysik już nie. Grysik dosypany później, pewnie ze 2 miesiące temu. Denerwowało mnie, że falowniki przemieszczają mi piach, więc z przodu zbiornika wylądował grysik.

Poza brązowieniem tego grysu nie widzę jakichkolwiek innych oznak, skała czysta, glonów brak, szyby czyszczę standardowo 2 razy w tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pomyśl o Maxspect RSX, powinna być wystarczająca do Twojego akwarium.

Co to za grys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie po dłuższej przerwie.

akwa działa i ma się dobrze. Plag nie ma, są jednak kłopoty sprzętowe:

- czujnik „oczko” z dolewki level automatic eye skorodował w środku i przestał działać...

- sterownik pompy jecod rw4 nie działa, pompa pracuje w trybie ciągłym

- lampa nadal nie wymieniona, czekam na zimę, kiedy będę miał czas, żeby zająć się zakupami (sprzętu i życia) - do wymiany lampy na gwarancji i tak muszę mieć lampę zapasową, bo 4 tyg bez lampy nad zbiornikiem nie napawa mnie optymizmem. 

czy mam jakiś niefart? Czy ten sprzęt jest tak mało trwały?

Póki co, obsługa akwa to przetarcie szyb co drugi-trzeci dzień, cotygodniowa podmiana wody, bakterie.

Xenia wystrzeliła jak szalona. Z jednej strony cieszy bo połowa akwa faluje i ma to swój urok. Z drugiej strony wiem, że będzie przytłaczać innych mieszkańców. W pewnym momencie wyjmę część skały i najwyżej oddam komuś razem z xenią.

Aktualni mieszkańcy to: 

- centropyge acanthops

- błazenek 2x

- chromis 2x

- kraby mithrax i maculatus

- krewetki amboinensis 2x

- ślimaki różne w ilości różnej

 

CAEB334B-4D95-4D62-80CA-B2CBD0FA81BE.jpeg.0e45e0589d598e0e661052e913d6dec4.jpegDB5E7C62-81B3-43C3-AF28-30BCC5922DAA.jpeg.729da7a160d2cfd208a5173cf28b8964.jpeg3CD0B518-B731-413B-B22D-5A06AB54BC3C.jpeg.92a5a2d32afb4b993056b3478f5aaea6.jpegD6EEC686-0306-4CF3-BE6E-54A0A79F8AE5.jpeg.1a6eb99eb5fe7bbc45644992b2d1f0f7.jpeg4DD56E38-B712-45D4-B375-B44AFD3C6408.jpeg.7d52db6d385caca6465204a40f94a9fd.jpeg4847EB9D-E64F-46D6-96F1-ECA0077D9CFD.jpeg.e6a07620d6ac53b8ed1859edd1edd0cf.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , pompy jecod mają swoje wady i zalety , tak samo jak Aqua medic . To są te same pąpy i sterowniki w lekko zmienionej oprawie . Trwałość daje wiele do życzenia , lecz cena jest dobra , jeśli spojrzy się przez pryzmat pieniędzy . Mi ostatnio padły dwa sterowniki od AM , po wymianie sterowników , pompy dalej śmigają . Mimo to wymieniłem je na Tunze i muszę przyznać , że dwie tunze 6096 mają dużo większą moc i ich nie słychać . W tej chwili w 450 litrach mam tylko te dwie Tunze i jedna chodzi na 70% a druga na jakieś 45% i jest super . Wsześniej miałem 2 x AM 8.1 ustawione na max , oraz małe Tunze 2500l/h i jeszcze czegoś brakowało. 

Xenia ładnie się tobie rozrosła , lubię te korole , bo ładnie pulsują . Tylko jak jej się spodobają parametry , to ciężko jest ją opanować , by wszystko nie zarosła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba warunki w zbiorniku jej pasują, bo mocno urosła. 

Popatrzę na te pompki tunze. Jecodowi mówię póki co zdecydowane nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, xenia trochę Ci się rozrosła. U mnie też pozwalam się jej rozrastać bo podoba mi się ten koral, ale mam jej trochę mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.