Skocz do zawartości
Oscarfox

Rozgwiazda traci ramię

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam rozgwiazde piaskową około 10-12 cm, zakopana praktycznie cały czas w piasku (była) - piasku około 3 cm,teraz częściej na piachu, szybach i straciła jedno ramie. Cały czas dawałem jej żarcie w piach, czy to z głodu.?

 

Edytowane przez Oscarfox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe rozgwiazdy w ten sposób chyba się rozmnażają ale nie  jestem pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piotrp1973 napisał:

małe rozgwiazdy w ten sposób chyba się rozmnażają ale nie  jestem pewny

Jakoś nie słyszałem żeby rozgwiazdy piaskowe rozmnażały się w ten sposób. Raczej umiera z głodu.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj ją szybko do akwarium z 300l. Ramiona odrosną, jesli bedzie miala co jeść. Karmienie w piach nic nie da, probowalam. 

Moja gwiazdkę zdrową, tlustą, dalam na jakiś czas do 54l, bo mialam problem z asterinami i kupilam harkequina. Piach w 54l był gesty od życia i detrytusu. Po czasie mimo karmienia w piach  zaczęła tracić ramiona. W kilka dni straciła bardzo dużo ciała.

Oddałam szybko krewetke, rozgwiazda wróciła do 360 i odzyla. Ramiona z czasem odrosly,  z wyjątkiem jednego, które straciła w 100 %. Teraz ma 4 ramiona, ale żyje. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś raczej z tą przestrzenią musi być, mam dwie rozgwiazdy w 450l i nigdy nie dokarmiałem, mają się całkiem dobrze a są od roku.Poza tym często je widzę.


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgwiazde sprzedalam bo krowa regularnie obgryzala jej ramiona, jednak one regularnie się goiły i przyrastały mimo że nigdy nie karmiłam w piach. Znajomi w 200l mieli problem z no3 i szybko rozgwiazda im zeszla - to niekoniecznie tylko brak żarcia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z bardzo wysokim no3... permanentny :( Mimo tego gwiazdce po powrocie z 54 do 360 odrosly calkowicie utracone czesciowo ramiona. 

Kiedys myslalam, ze ona zywi się detrytusem znalezionym w piachu. Gdzies tak przeczytalam. Jednak to nieprawda. W 54l detrytusu była masa w grubej warstwie piachu, dodatkowo dostawala papu dopiaskowo, a jednak glodowala. Wstrzykiwalam nawet drobny pokarm bezpośrednio pod macki, albo rozpylałam nad nią, a ona uciekala. Bardzo dużo lazila w tym 54.

Po powrocie do 360 rzadko się pokazuje, mało wędruje, ale jej stan się bardzo poprawił, . Czym w takim razie się zywi? Może jakimiś konkretnymi organizmami w piachu? Rybimi obchodami? W 54l nie było ryb... co dziwne w 360 wychodzi mniej więcej w porze karmienia ryb, a pobyt w 54 pokazał, że jednak nie zywi się tym, co one, jednak z jakiegoś powodu wychodzi z piachu w podobnej porze, kiedy je karmię.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wyłaziła baaardzo rzadko - właściwie to krowa ją sobie wyszukiwała w piachu i za ramię wyciągała na skały, potem masakra aż się najadła :( będąc na wakacjach wyczaiłam ten proceder pierwszy raz przez kamerę ip, jednak nie chciałam jej przenosić do akwa 75l z szorstnikami. Szkoda zwierzaka więc ma już nowy dom. Ale zawsze po takiej akcji się goiła i to b.szybko jedt więc coś w piach czym się żywi i może tak jak Nika pisze ma to związek z rybami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mojej nigdy niczym nie dokarmiałem - pokazuje się raz na kilka dni na chwilę po czym znów znika w piachu. 



U mnie bylo tak samo (poki jej krewetka harlequin nie zjadla, ale to juz inna sprawa).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.