Skocz do zawartości
adrian42

Szafka -Aquael glossy ZD120 czy Juwel Rio 240

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakup szafki pod akwarium o wymiarach 120x40.

Nie mogę zdecydować się którą wybrać pomiędzy:

Aquael glossy ZD120 czy Juwel Rio 240?

Czy oprócz tego że aquael jest w połysku jest jakaś różnica na korzyści którejś z tych szafek?

Dodam że aquael wychodzi drożej o około 200zł (kolor biały).

pozdrawiam i dziękuje za wszelkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w clarias maja juwela za pol ceny, moze jeszcze sa.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr1 dzięki właśnie patrzyłem na ich ofertę -aktualnie najlepsza bo juwel kosztuje tylko 290zł ale niestety tylko ciemny brąz a żona uparła się na kolor biały a biały najtaniej jest na alledrogo 560zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam białą szafkę juwela rio 240. Stabilna, nie chwieje się :) Mogę polecić, ale jeżeli chcesz sumpa stawiać to trzeba będzie zmodyfikować bo posiada trzy przegrody, które pomieszczą zbiornik na oko 37x37x40h.

Miejsce do zagospodarowania wygląda tak (drzwiczki otwierane na klik):

 

IMG_20170908_203037.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu bedzie panel wklejony? Czy na jakiej zasadzie będzie filtracja dzialac?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze raz nad tym wszystkim... Planujesz postawić akwarium około 240L. A więc spore, koszty wysokie, masa roboty. Ale jednocześnie idziesz na skróty. Brak zbiornika technicznego (czy to panel, czy sump) będzie powodował masę mniej lub bardziej uciążliwych problemów. Do podstawowych zaliczył bym mało miejsca na złoże biologiczne, widoczny sprzęt wewnątrz akwarium, akwarium 40cm głębokie a więc mało miejsca na korale i budowanie "planów". 

Nie było by lepiej postawić zbiornik trochę mniejszy, ale z sumpem czy panele, który będzie przez kilka lat cieszył Twoje oko i nie doprowadzał do szału przy codziennej obsłudze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok miałem akwarium 63L na samych podmianach i wszystko było ok.

Tutaj planuje mały wewnętrzny odpieniacz, podmiany i mało ryb więc myślę że też będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob sobie stelaz i sumpa i daj na niego biala płytę, przy takim duzym zbiorniku filtracja nie wyrobi bez sumpa lub panela. W cenie takiej szafki spokojnie zrobisz stelaz i go obudujesz a i wymiar zrobisz lepszy bo 40 cm to beznadzieja w morskim jest.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Piotr, temat do ponownego przemyślenia :mellow:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram poprzedników, przemyśl temat stelaż i sump, miałem akwarium morskie bez sumpa a teraz mam z sumpem i bez porównania na +. Miałem cały zestaw Juwela i też planowałem przerobić do na morskie wsadzić w szafkę sumpa i stelaż ale za mało tam miejsca wiec skończyło się na stelażu i obudowaniem go białą płytą i kosztowało to tyle co sama biała szafka juwela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.