Skocz do zawartości
MaciejK

Wybór odpieniacza do 400l.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Będę zakładał akwarium o pojemności około 400l. W obiegu około 500l

Potrzebuję do tego odpieniacza który przedewszystkim będzie cichy bo akwarium stoi w sypialni.

Wybrał te modele:

- TWISTMAN INTEGRA-150 / zastanawiam się jeszcze nad TWISTMAN OB-200-IN

- Pacific sun crux is 200

- Deltec SC 1351

- Deltec SC 1660

Który z tych odpieniaczy będzie najcichszy??

Obsada to mix SPS i LPS  i ryby.

 

Edytowane przez MaciejK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Deltec , cichy i bezproblemowy ;)   czym większy tym lepszy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w podobnym obiegu mam delteca 1456. kupiłem sobie  do niego zapasową pompę aqua nowa .za 250zł ;)   . chodzi cichutko zamknięty  w szafce. Nie wiem czemu wybrałeś taki przeskok deltec 1351 a potem zaraz  deltec1660 ?.   chyba ze myslisz o samych spsach  to wziąłbym  ten większy 1660. Twistmany tez bardzo chwalą. Nie wiem czy sie myle ale na allegro albo tu na targowisku ktoś chce sprzedać akurat delteca 1456. cos około 600zł masz za  pół ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ten 1456 nie moglem go znaleźć w eRybce. 

Ppwiwm szczerze ze korci mnie Twistman ale malo znalazlem opini na jego temat, szczegolnie jesli chodzi o glosnosc.

Co do uzywek, staram sie jes omijać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Twistmana, w mniejszym zbiorniku miałem OB-150-IN (teraźniejsza INTEGRA-150) i według mnie był cichy chociaż teraz ta integra ponoć jeszcze cichsza. Teraz po zmianie zbiornika używam OB-200-EXT i uważam, że jest rewelacyjny. Cichy i mega wydajny a zaznaczę, że akwarium stoi między sypialnią a salonem, więc też niejako przy nim śpię.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno zastanawiam się nad tym Twistmanem.

Teraz też akwarium mam w sypialni i chodzi tam Tunze Comline DOC Skimmer 9004 i jego głośność jest akceptowalna. Szukam czegoś co nie będzie głośniejsze.

Ewentualnie jak macie pomysły jeszcze nad cichą pompą tylko nie wiem jak mocną potrzebuje. Celuje w około 8000l/h - nie za duża??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do rozmowy bo mam Twista 200 w 800 l obiegu. I napiszę tylko tyle: NIE ŻAŁUJĘ. Cichy(mam go w salonie koło sypialni) i wydajny. Mam miękkie i lpsy oraz dużo ryb a spokojniutko daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.