Skocz do zawartości
Iceberg

Easy Booster Gel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ostatnio bedac w sklepie kupilem te mieszanke stezonego fitoplanktonu i dzisiaj zaczalem dozowac...Dawki podaje sie progresywnie,zaczynajac od 0.2 ml/100l i co tydzien zwieksza sie ja o 25% az do osiagniecia 0.8 ml/100l...Caly ten gel wydaje sie byc dobrym pomyslem,gdyz malym nakladem pracy podajemy az cztery szczepy fitoplanktonu a przy tak malym zbiorniku jak moj,opakowanie 250ml starczy na dlugo...Widzialem na forach zagranicznych ze produkt ten mozna podawac pompami dozujacymi,co rzeczywiscie czyni swiat piekniejszym.Wiem ze niektorzy choduja fitoplankton i nielatwo jest osiagnac az cztery szczepy (tutaj:Nannochloropsis,Isochrysis,Tetraselmis i Pchoeodactylum) a Easy Reefs daje nam na tacy oszczedna mieszanke fitoplanktonu...Zaczalem dopiero dzisiaj,wiec nie moge nic powiedziec o rezultatach,ale z checia dowiem sie o opiniach uzytkownikow co do jakosci i idei stosowania tego fito...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lałem hodowlany ale mi się znudziło , kupiłem papkę podłączyłem pod pompę .Po przerwie w podawaniu "butelkowego" życie zaczęło znikać , teraz znów wraca .Korale bardziej pompują , i dużo lepiej wyglądają  .Patrząc po fotkach przyspieszyły wzrost  .
Obecnie leję  1,2 ml na 80L zbiornik w 8 dawkach ( wychodzi jak raz pełna kropla na dawkę  . ) 
Jeszcze przydałby się w takiej formie pokarm typu REEF-ROIDS ....


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że mamy trzy rodzaje fito do dyspozycji

Po pierwsze hodowlany, żywy.  Plusy  najważniejszy to że żywy i bez konserwantów. Minusy niestety też.  Po pierwsze to  tylko Nannochloropsis, nawet jak  ktoś sprzedawał kiedyś mieszankę Nannochloropsis z Tetraselmis to tego  drugiego  było chyba 1 ppm.  Po drugie  Jęśli nie hodujemy na  firmowym  wiarygodnym nawozie F/2, to   z kwiatkowych czy akwarystycznych, mamy choćby nadmiar potasu, bo każdy podsatwowy nawóz to NPK. Nieprwiaidłowa  proporcja  azotanów i fosforanów  powoduje, że zawsze któreś z nich nie zostają zużyte i wlewamy do akwarium. O kumulowaniu innych mikroelementów  lub nie wspominając.

Drugi butelkowy różnych firm.  Plusy, zwykle sklad   to nie tylko Nanochloropsis. Nie ma problemu z przechowywaniem. Minusy zapach korniszonopodobny, kojarzy mi się z czymś kwaśnym więc mam opory przy dolewaniu. No i nie wiem dokladnie ile jakiego gatunku jest. Cena.

 żel easy reefs Easybooster. Plusy  różne gatunki i dokładnie podane proporcje. A ja bardzo lubię WIEDZIEĆ co dokładnie leję. Nie śmierdzi kwasem, chociaż na pewno ma inne konserwanty.  Mam saszetki  więc bardzo dobrze się przechowuje,( troche gorzej wyciska )  Minusy  nie jest żywe i cenowo nie powala. 

No i jeszcze mrożony zielony plankton, tylko nie wiem co tam jest.

 Również nie znam ilości komórek  glonów  w 1 mm,  co by sie mogło przekładac na opłacalnośc, ale niestety nie mam odpowiedniego urzadzenia do liczenia, tak  jak liczy sie erytrocyty.

 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi...SU1,jak to jest ze lejesz dawke 1.2ml na 80L,kiedy dzienna szczytowa dawka to 0.8/100L?...Czy czegos nie wiem,nie doczytalem,czy tez dawke ustaliles poprzez obserwacje korali...Tamara,dla mnie wlasnie cena jest niesamowicie niska,bo dwadziescia pare euro za 250 ml,co na moj zbiornik powinno wystarczyc na bardzo dlugo a odchodzi chodowla fito,oswietlenie,pompka no i przede wszystkim czas,nie mowiac juz o tym ze trudno bylo by produkowac cztery rodzaje planktonu,wiec chyba jest wyjatkowo ekonomicznie...Jezeli chodzi o zapach,to ja bym go okresil jako skondensowany zapach oceanu,bardzo intensywny i przyjemny a to co napisal Grzesiek o pieknym pompowaniu i roznorodnosci zycia przy jego stosowaniu jeszcze bardziej mnie utwierdzily w slusznosci zakupu...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok przyznaję sie do błedu, bo ja kupowałam na próbę saszetki  a one maja po ok 2 ml czyli wychodzi prawie 1 zł za ml.  Z tym,że ja karmie  wrotki i artemię, ewentualnie dodaje do narybku błazenków.   Moja hodowla wrotków to 1 litr, artemii drugi, więc wiele nie potrzebuję.   

Przepisowa dawka moim zdaniem jest znacznie zaniżona. Może   to kwestia tej galaretki -nie wiem co tam jest  jakaś gliceryna, agar, a może jeszcze coś innego? 

Zapach opisywałam w butelkach  gdzie jest fito w płynie różnych firm. Żel ma bardzo słaby zapach morski, smak  głównie słony, lekko kwaśny i gdzieś jest nuta słodyczy. 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe , tak dawka jest niby spora ,ale  opis :  Dawka taka i taka zaczynając od .... i  , Po czterech tygodniach można dalej zwiększać dawki  .I tak uczyniłem .
U mnie to trwało dokładnie  dwa miesiące i pięć dni , i narazie nie zwiększam .Nie umiem wytłumaczyć w skrócie dlaczego , ale widzę że zbiornik ma już optimum .
Capnella zrobiła się 3x większa i  bardzo puszysta ,tubipora jeszcze nigdy nie miała tak długich "włosów" .Briareum jest jak gęsty zbity dywan ,oczywiście sps też się zmieniły na plus .

erybce jest teraz promocja na to, jest za niecałe 70zł


Heh kupił bym na zapas tyle że pompa daje znać że tego starczy mi na 255 dni dozowania . 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis mi się podoba, bo każde dawkowanie trzeba zaczynać od  dużo mniejszej dawki niż zalecana. Tak jest bezpiecznie.  

 Tylko wydaje mi się, że jak ktoś leje fito własnej roboty- to leje tych komórak glonów  10  czy nawet 50 razy więcej.  


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos sie zastanawial,dlaczego dawki sie stopniowo zwieksza?..Przeciez nie zwieksza sie w ten sposob dawek pokarmow dla ryb czy tez dla korali a progresywne zwiekszanie raczej kojarzy sie z vodka method...Czy ktos wie,czemu tak jest?...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktos sie zastanawial,dlaczego dawki sie stopniowo zwieksza?..Przeciez nie zwieksza sie w ten sposob dawek pokarmow dla ryb czy tez dla korali a progresywne zwiekszanie raczej kojarzy sie z vodka method...Czy ktos wie,czemu tak jest?...

Prosta sprawa, fito to pokarm ktory musi miec specjalistycznych odbiorców a oni potrzebują troche czasu aby sie namnożyć i odebrac zwiekszona podaż pokarmu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie Tomek,nie wpadlem na to,ale jest sens w tym co napisales...Zastanawiam sie tez jaki wplyw ma tu wybijanie fitoplanktonu przez odpieniacz,co prawda moj jest reklamowany jako skimmer nie szkodliwy dla fito,ale ile w tym prawdy,Bog raczy wiedziec...Bede musial pomyslec o dozowniku,gdyz ciagle podawanie fitoplanktonu bardzo mnie zainteresowalo...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak daję mrożone fito to jakoś nie widzę zielonej piany a taka własnie powinna być wierząc w wybijanie fitoplanktonu przez odpieniacz. Dla spokoju podając wieczorem fito można dać też jakiś pokarm który zmniejsza napięcie powierzchniowe wody i przysiada odpieniek.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podajecie ten żel z pompy, czy używacie tego adaptera ? do podłączenia wężyka, podobno trzeba to dokupić osobno i jest to drogi kawałek plastiku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ura,tak wyglada calosc,czyli Easy Booster wraz z pompa podajaca...  http://www.sgreefclub.com/forum/topic/144949-easy-booster-25-phytoplankton-gel/


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam.kupilem opakowanie 1500ml bo bylo w promocji A 263zl w erybce i adapter za67zl .urzekl mnie adapter i wygrala ekonomia.jestem zachwycony bo tyle kombinowania bylo zeby fito lac.lodowki i inne gadzety a tu wymyslili zel i zegnaj lanie z butelki.automatyka w morskim zastapila upierdliwe czynnosci

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żel ma  zdecydowaną przewagę nad innymi. Nie trzeba wstrząsać przed użyciem.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby połączyć opakowanie z pompą,można zastosować kolanko  za 1zł

images.jpg


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ura napisał:

jak podajecie ten żel z pompy, czy używacie tego adaptera ? do podłączenia wężyka, podobno trzeba to dokupić osobno i jest to drogi kawałek plastiku :/

Dziura w nakrętce , kolanko od jakiegoś samochodu od  spryskiwaczy znalezione w garażu ,pompa dozująca (został jeden wolny kanał z balinga bo Ca  i magnez z jednej puszki ) . Z rurki kapie wprost nad wlot pompy obiegowej  . Nie wolno zanurzać rurki bo żel będzie się powoli rozpuszczał i mieszał z wodą już w rurce dość daleko od wylotu .Ilość pojedynczej dawki ustawiona tak żeby jedno dozowanie =jedna pełna kropla .
ps: W mniejszych zbiornikach dokładna pompa dozująca potrzebna , ilość początkowa na 100L to 0,2 ml /dobę najlepiej w kilku dawkach .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, SU1 napisał:

Dziura w nakrętce , kolanko od jakiegoś samochodu od  spryskiwaczy znalezione w garażu ,pompa dozująca (został jeden wolny kanał z balinga bo Ca  i magnez z jednej puszki ) . Z rurki kapie wprost nad wlot pompy obiegowej  . Nie wolno zanurzać rurki bo żel będzie się powoli rozpuszczał i mieszał z wodą już w rurce dość daleko od wylotu .Ilość pojedynczej dawki ustawiona tak żeby jedno dozowanie =jedna pełna kropla .
ps: W mniejszych zbiornikach dokładna pompa dozująca potrzebna , ilość początkowa na 100L to 0,2 ml /dobę najlepiej w kilku dawkach .

Uszczelniałeś czymś tą nakrętkę - tzn połączenie kolanko nakrętka ?

wow to moja pompa dozująca się nie nadaje, bo to cudo techniki chińskiej ma 1ml min dawki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
10 minut temu, Ura napisał:

Uszczelniałeś czymś tą nakrętkę - tzn połączenie kolanko nakrętka ?

wow to moja pompa dozująca się nie nadaje, bo to cudo techniki chińskiej ma 1ml min dawki :)

Jezeli mowisz o dp4 to jest mozliwosc ustawienia 0.5, 0.6ml przy podawaniu na pompie1ml. Trzeba odpowiednio skalibrowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to klon czyli aqua nova - wg mnie zupełnie to samo z tej samej montowni.  A po prostu przy kalibraci dawać stop nie na 100ml tylko na 50 - dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ura napisał:

Uszczelniałeś czymś tą nakrętkę - tzn połączenie kolanko nakrętka ?

wow to moja pompa dozująca się nie nadaje, bo to cudo techniki chińskiej ma 1ml min dawki :)

Zakrętka jest dość miękka ,mniejszy otwór i na wcisk  + kropelka dla pewności . Test obciążeniowy przeszło :D .
Przy zakupie pomp do balinga  raczej nikt nie chce dopłacać za możliwość dawkowania 0.01ml  , a jednak czasem może się przydać heh . Ja już walczę nad zakupem następnej , bo mam dość dawkowania po kropli dziennie  czterech skoncentrowanych dodatków . 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktora pompa daje realnie 0,1ml dawkowanie oprocz tego drogiego dozownika koral 5th?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.