Skocz do zawartości
SteFun

Zielone bąble

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na skałce na której dostałem Xenie pojawiły się bąble, są twarde jakby to były skorupy. 

Ostatnio na tej skale znalazłem kilka małych dzikich rurówek. 

Wiecie co to może być? 

21942101_1452908548127852_2033814294_n.thumb.jpg.4c5ff47a8fbe58c694b94c458e519274.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to jest na osobnej skałce mogę ją usunąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam walcze, usun skałke jak możesz, oby żaden nie pękł, później tylko borsuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie xenia nie przejmował, ale jak musisz oderwij, ogolnie jesli choc jeden bąbel pęknie lub już pękł bedziesz miał to w calym akwarium, ale spokojnie borsuk daje rade:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21942234_1453131244772249_1228295458_n.jpg.21f5f9454bd22b0634d7a2da4ab33ae8.jpg21935352_1453131211438919_759471747_n.thumb.jpg.066d295fcfec9c680662c3519f92bcce.jpg

Czy ten nalot ma z tym związek? :D

Wydaje mi się że to zwykłe glony rosną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitrax też ale jak zrobi się tego dużo to już nie ogarnie tego lepiej wywalić jak koledzy wcześniej pisali i mieć spokój 

Edytowane przez Darecki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw sobie tą Xenie i skałę. Kilka bąbelków to jeszcze nie ogromny problem, ale zakup jak najszybciej Mitraxa, zajmie się nie tylko tym glonem.

Jak skałe da się wyciągnąć to nożem delikatnie zeskrob bąbelki, są dość twarde i latwo odchodzą i skała z powotem do zbiornika. 

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po fakcie. Nie zastanawiałem się. Xenia nie jest docelową obsadą. Dostałem w gratisie na próbę. Dwie dzikie rurówki były na niej :) 

Miło się będzie wspominało pierwszego korala :) 

Wolę uniknąć plagi :)  Dzięki za identyfikację i pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Jeszcze nie raz przytargasz Valonie z jakąś szczepką. Nie ma też pewności że zarodniki nie krążą w wodzie. Pomysl więc o krabie.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Darek85 napisał:

Bez sensu. Jeszcze nie raz przytargasz Valonie z jakąś szczepką. Nie ma też pewności że zarodniki nie krążą w wodzie. Pomysl więc o krabie.

Jak pojawi się znów to na pewno go wpuszczę. Myślałem o nim planując obsadę ale obawiałem się że będzie podgryzał korale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzie będą pytać o tą valonie:) Mitrax zjada glony,nie korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Koper napisał:

sam walcze, usun skałke jak możesz, oby żaden nie pękł, później tylko borsuk

 

47 minut temu, atgorscy napisał:

u mnie borsuk w ciągu tygodnia załatwił wszystko 

Borsuk może sobie poradzi, ale nie nadaje się do 130 litrów. U mnie mitrax, jak za dom wybrał sobie pavonie to w tym miejscu co przesiadywał ona wyłysiała, straciła tkankę. Jak sobie odpuścił przesiadywanie w tym koralu, to pavona po jakimś czasie zaczęła odrastać. Nie zauważyłem, żeby podgryzał jakieś inne korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mam mitraxa i jeszcze nie widzialem zeby podgryzal korale. Co innego jak miekkie zrzucaly skórę to sciagal to co odstawalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale póki nie pojawiają się nowe bąble valoni, to nie ma potrzeby go wpuszczać?

Godzinę temu, Koper napisał:

ogolnie jesli choc jeden bąbel pęknie lub już pękł bedziesz miał to w calym akwarium, ale spokojnie borsuk daje rade:) 

Mitrax czy borsuk jedząc bąble przebija je uwalniając zarodniki. To jak z tym jest wyczyszczają do zera czy likwidują do minimum? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

da się wyjąć tą skałkę ? to oderwij tą kolonię i wyszoruj poza zbiornikiem - włóż z powrotem i obserwuj czy odrasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zlikwiduje do zera bo zarodniki zawsze się w wodzie unoszą. A jesli ich nie masz to za chwilę wprowadzisz z nową rybką albo koralem i za jakiś czas znowu się pojawi. 

Mitrax korali nie rusza. Valonie oczywiście przebije zjadając, ale jak się rozsieje to zajmie się tymi nowymi jeszcze w stadium wzrostu i wytempi wkoncu całość, a potem zabierze się za inne glony. Oczywiście jeden krab z plagą sobie nie poradzi ale jak już wywaliłeś te kilka kulek to Mitrax załatwi to co ewentualnie się później  pojawi.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mitrax wyczyścił valonie że jej nie było widać.Przełożyłem go do większego baniaka i po pewnym czasie w tym małym znów się pojawiła valonia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitraksa zakup a co możesz odrywaj ręcznie.Przechodziłem przez to i miałem tego naprawdę sporo.Teraz sporadycznie co jakiś czas pojawi się kulka to odrazu wyrywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjme valonie :) moja krowa ma wilczy apetyt - zaden babel valonii sie nie uchowa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.