Skocz do zawartości
Robert-reef

żywica di

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj zauważyłem dziwną sytuację. Mam wodę RO przepuszczaną przez 2 połączone szeregowo filtry z żywicą DI. Do tej pory wymieniałem 2 wkłady jednocześnie ale teraz pomyślałem że zamontuje wkład, który pracował jako drugi ( który teoretycznie powinien być mniej zużyty) jako pierwszy stopień a do drugiej puszki nasypie świeżej żywicy. Okazuje się jednak że TDS po tym mniej zużytym pokazuje więcej zanieczyszczeń niż ma woda wychodząca prosto z filtra RO.

Zastanawiam się czy ma sens stosowanie 2 równolegle połączonych zasypów żywicy.

Zauważyłem też w przezroczystych puszkach, w których jest zasyp żywicy że są one różno kolorowe. W jednej puszcze, tej, która pracowała jako pierwsza są 2 kolory - do połowy prawie czarny, potem ciemnobrązowy. W drugiej puszcze żywica jest cała jednokolorowa brązowa.

Jak to jest z tą żywicą - taki wkład mieszczący się w 10 calowym korpusie na ile litrów wody wystarczy? woda po RO ma około 14PPM na TDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl na dużą puszką na żywicę jak dużo wody używasz. 

Takie rozwiązanie mają Twistman i Marcin z Jadwigi, chwalą takie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Robert-reef napisał:

 pomyślałem że zamontuje wkład, który pracował jako drugi ( który teoretycznie powinien być mniej zużyty) jako pierwszy stopień a do drugiej puszki nasypie świeżej żywicy. (...)

Okazuje się jednak że TDS po tym mniej zużytym pokazuje więcej zanieczyszczeń niż ma woda wychodząca prosto z filtra RO

dokładnie w ten sposób mam zrobione od 2 lat , jak po drugim zasobniku TDS pokazuje 001 to w starym (używanym) wymieniam żywicę i zamieniam je miejscami - inne kolory/rozdzielenie na frakcje to norma

spuściłeś trochę wody w kanał zanim zmierzyłeś ? bo to niemożliwe - żywica nie oddaje togo co "wessała"

4 godziny temu, Robert-reef napisał:

Zastanawiam się czy ma sens stosowanie 2 równolegle połączonych zasypów żywicy.

szeregowo a nie równolegle :)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Robert-reef napisał:

Jak to jest z tą żywicą - taki wkład mieszczący się w 10 calowym korpusie na ile litrów wody wystarczy? woda po RO ma około 14PPM na TDS

W moim przypadku, po RO jest 3-6 PPM i standardowa puszka 10 calowa wystarcza na około 300 litrów.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum kiedyś dostałem informację że żywica coś jednak oddaje jak się zużyte.

Sporo tej wody używam bo okolo100-200 litrów ro na tydzień. Trochę często bym musiał ta żywice wymieniać.ale jak ona faktycznie nie oddaje nic do wody to pewnie faktycznie w jakiś duży pojemnik zapakować by się ją przydało.

Może też ta moja żywica jakąś nielegalne. Miałem jej spory zapas,, z tego co pamiętam to była mb20 ale mogę się mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, norbi2222 napisał:

W moim przypadku, po RO jest 3-6 PPM i standardowa puszka 10 calowa wystarcza na około 300 litrów.

Ja nie wiem jak wy to robicie, ja mam 1,5l żywicy i to spokojnie na rok wystarcza przy produkcji około 100l tygodniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, elespero napisał:

Ja nie wiem jak wy to robicie, ja mam 1,5l żywicy i to spokojnie na rok wystarcza przy produkcji około 100l tygodniowo.

Ja teraz zamówiłem porządną żywice. Zobaczę jak ona będzie się zachowywać. Mam nadzieję że tak jak u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Robert-reef napisał:

Ja teraz zamówiłem porządną żywice. Zobaczę jak ona będzie się zachowywać. Mam nadzieję że tak jak u ciebie.

I jak mierzysz wodę w pojemniku w którym robiłeś solankę to wynik jest zawyżony. Jak nie wypłuczesz pod bierzącą wodą soli to po nalaniu RO tds zawsze coś pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.