Skocz do zawartości
Bzyk002

Caulastrea traci tkanke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru tygodni zauważyłem że moja Caulastrea przestaje sie pompować i nie wystawia polipów w nocy. 

Fotka z 10 lipca20170810_121955.thumb.jpg.246afcb4ba997b8eec9a78aa102ec889.jpg

I z wczoraj20170926_161701.thumb.jpg.75fce6fec2911ec601baff692d2b1f9e.jpg

Zmiany jakie wprowadziłem w zbiorniku to przez pare tygodni dodaje Fitoplankton (10ml po zgaszeniu) i tydzien temu skręciłem lampe z 80% na 60% . Od jakiegoś miesiaca wyskoczyło mi cyjano które było spowodowane (tak mi sie wydaje) złą filtracją RODI. Cyjano odsysam regularnie i co tydzień jest lepiej ;)

Parametry wody:

pH- 7,7-8

KH- 7,5

NO2- 0

NO3- 10

PO4- 0

Mg-1440

Ca- 400

Zasolenie 1.0245

(Testy salifert- odczyt: moja żona :P)

Po dodaniu fito zauważyłem wzrost NO3, zawsze było zerowy. 

Jakieś rady? 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

A czym nad nią świecisz? Nie ma za dużo tego światła. Taka blada była od początku, czy u Ciebie kolor straciła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam gobiodona. One lubią drażnić korala. Zawsze coś tam skubną zwłaszcza u podnóża gdzie zwykle się wycierają. U ciebie widzę że krąży w lpsie.

Edytowane przez rozwielita (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jakieś skoki KH. na zdjęciu pod białym szkieletem jest jakaś brązowa obwódka, więc może jakiś glon atakuje. Cyjano też może drażnić korala.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym mierzysz zasolenie ?Ja jak mierzyłem spławikiem to niby było w normie i calustrea padała tak samo jak u ciebie na szczęście któregoś raza hepatusowi sie nie spodobał pływający spławik i zasadził mu z ogona i potrzaskał kopiłem refraktometr okazało sie ze za niskie dosoliłem i w dwa tygodnie stanęła na nogi druga opcja to zmiana soli bo zmieniłem  na instant ocean innych zmian nie było u mnie, a bidulka marniała z dnia na dzień niektórych główek nie było juz prawie wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad kostką swieci 27W (3x białe 10 000K i 6x RB) kolor lekko straciła już pare miesięcy temu bo nie karmiłem korali i była bida.... ale potem wszystko bylo OK i kolory wracały. Gobiodona bym nie obstawiał bo sporadycznie siedzi na koralu. Z KH raczej sie nic nie dzialo, co sprawdzam jest w granicach 7-8. 2x w tygodniu dodaje po 1,5ml KH buffer ( 4ml podnosi u mnie KH o 1°) Zasolenie mierze spławikiem, dlatego że mam refraktometr ale to on pokazuje zawsze coś innego. Kalibrowalem go co test ale zawsze pokazywał co innego. W sklepie doradzono mi ze mam kupić spławik z JBL'a. Jest możliwość że nagły wzrost NO3 wykonczył korala? Na Euphylli tez zauważylem że tkanka poszła lekko do gory, ale koral nadal sie pompuje.

Edytowane przez Bzyk002 (wyświetl historię edycji)

ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mg nie za wysoki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Deklus napisał:

A mg nie za wysoki?

mam cały czas taki Mg i moja Caulastrea puszcza z 1 główki 3 mordki i puchnie do granic, nie ma wpływu w mojej ocenie


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mg od zawsze miałem takie wysokie i wszystko było OK.


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie calustrea fluo ma takie objawy jak nie podmieniam wody przez np. 3 tyg., jak zrobie podmiankę od razu jest lepiej. Sam nie wiem dlaczego u mnie jest to najwrażliwszy coral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wode podmieniam co tydzień, a w tamtym tygodniu nawet 2 razy (5L). Może być że przekarmiam ryby i korale? 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral w zbiorniku już jest przeszło 7-8 miesięcy i zawsze było OK. 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja podmian nie robię w ogóle i rośnie...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Koral/Akwarium to inne sposoby chowania :P


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zbyt blady, był i jest. Szukał bym w suplementacji.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dodaj jakieś witaminy np. GroTech VitAmino M, jeżeli nie dodajesz - nie zaszkodzi a pomoże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat - moja caulastrea nie traci wprawdzie tkanki, ale słabo się pompuje i nie wystawia polipów w nocy, a gobiodon ostatnio siedzi w niej prawie bez przerwy... umościł sobie "gniazdko" między polipami i przesypia na jej "drzewku" całą noc, a i w dzień tam przesiaduje. Dopóki siedział w sinulariach, było ok - pięknie się pompowała. Teraz pompuje się marnie, a tkanka pod "kwiatkami" (bliżej pieńka) jakby brązowieje :( coś doradzicie? czy wyolbrzymiam i mam się nie martwić, bo sobie jakoś z gobiodonem "ułożą współpracę"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ułoży sobie z nią życia heh miałem gobiodona i to z jednej strony pocieszna rybka, a z drugiej wredota drażniąca koralowce. Nigdy więcej tej rybki :P

Innym problemem może być Kh ale jak siedzi w niej gobiodon to nie ma co dalej szukać problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zniszczy korala :( a może ją przestawić w inne miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przestawić możesz byle miała podobną ilość światła i podobny prąd wody jeżeli wcześniej w tym miejscu było jej dobrze i wyglądała prawidłowo, ale podejrzewam że rybka i tak ją znajdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie spróbuję go zniechęcać :P zauważę, że tam siedzi = odganiam pęsetą. Może się oduczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety gobiodon to upierdliwa rybka ,u mnie często zmienia miejsce "siedzenia" i za każdym razem koral jest podrażniony a nie mam jak dziada złapać ..nigdy więcej tej rybki..

a jeśli chodzi o caulastrea to ona nie lubi za czystej wody ,jak masz parametry zbliżone do zera to tak może być ale to zależy jaszcze jaka caulastrea ?


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, wodę mam raczej "brudną" ;) nie trzymam SPSów. NO3 i PO4 wykrywalne. A koral to caulastrea furcata zielona fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulastrea lubi ciemniejsze miejsce i nienachalna cyrkulacje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.