Skocz do zawartości
Coltrane

Coltrane -chapter 6 "rebirth"

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, zipke napisał:

W projekcie brak stołu, masz oddzielna jadalnie czy celowy zabieg?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

celowy, nie używamy stołu i szkoda nam na niego miejsca. W domu jadamy tylko śniadania/kolacje raczej na kanapie niż na krześle a w weekendy obiady zawsze na mieście ;) 

 

Klima nadal sucha ;)


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko pozbyć się TV i gitara projekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Tomku minęło półtora miesiąca od Twojego montażu klimy - myślę że wszystko jest w końcu ok? Napisz czy nowe szkiełko jest już zamówione? No i kiedy planujesz start? U mnie korale wyłażą z akwarium tak wszystko pięknie rośnie Na start dostaniesz szczepki tylko napisz kiedy lub zadzwoń! Czekam na sprawozdanie z prac w Twoim nowym mieszkanku, nadchodzi zima i ten czas gdy się z zazdrością więcej uwagi kieruje na kawałek domowej rafy bo na dworze plucha lub zimnica. 

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, waldek123blau napisał:

No Tomku minęło półtora miesiąca od Twojego montażu klimy - myślę że wszystko jest w końcu ok? Napisz czy nowe szkiełko jest już zamówione? No i kiedy planujesz start? U mnie korale wyłażą z akwarium tak wszystko pięknie rośnie Na start dostaniesz szczepki tylko napisz kiedy lub zadzwoń! Czekam na sprawozdanie z prac w Twoim nowym mieszkanku, nadchodzi zima i ten czas gdy się z zazdrością więcej uwagi kieruje na kawałek domowej rafy bo na dworze plucha lub zimnica. 

Waldek możesz odświeżyć swój wątek.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katani napisał:

Waldek możesz odświeżyć swój wątek.

Jak dojedzie Auriga. Mam plagę aiptasi i wstyd pokazać akwarium. Myślę że Chateodon nie okaże się lisem w kurniku i po wyjedzeniu różyczek nie zdąży wykosić LPS-ów - Będę go bacznie oglądać. A tu moje ogłoszenie:

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem aurige i po wyjedzeniu apitazi niestety jego przysmakiem stały się Lpsy. Musiałem go odłowic i oddać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@waldek123blau  klima to działa tak jak powinna dopiero od 2 tygodni, kilka miesięcy użerania się z tymi amatorami, musiałem sprawy wziąć w swoje ręce i osobiście to zrobić tak jak należy, bardzo mocno nie polecam AJB-KLIMA Adam Biernacki ze Szczecina, jak im zaproponowałem żeby dali mi rabat  na kwotę usługi instalacji czyli około 1k zł to wariatka z biura zaczęła od tego że nie mam honoru a później wyzywała od żebraków i wyrzuciła z biura. A wystarczyło przeprosić i zaproponować przykładowo darmowy przegląd okresowy i byłoby git. Skropliny nie były pompowane bo te głąby nie dały zgodnie z instrukcją zbiorniczka skroplin przed pływakiem i cała instalacja się ciągle zapowietrzała. Później zainstalowali mi pompkę bez pływaka ale nie mieli znowu czasu czytać instrukcji producenta ani nawet zaczekać i sprawdzić czy ona działa a oczywiście nie działała bo nie wsadzili wtyczki symulującej czujnik i wymuszającej pracę ciągłą. Totalni partacze przez których wielokrotnie miałem zalaną podłogę tak że wstały panele, do tego dziury w drewnianych schodach od drabiny i ściany do malowania bo je uje...li. 

Na razie nic konkretnego się nie dzieje w temacie akwarium, rozważamy rozmiary, czekamy na wizualizacje itp.

Ja myślę o coraz mniejszym ale jak koledzy wpadają to mówią żebym się nie ośmieszał z mniejszym niż 2m i bądź tu mądrym :)

jak dobrze pójdzie to w listopadzie wymienimy podłogę wraz z podciągnięciem instalacji woda/kanaliza/prąd/backup/ogrzewanie z kotła


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko jak coś się ruszy to pisz!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Coltrane napisał:

Ja myślę o coraz mniejszym ale jak koledzy wpadają to mówią żebym się nie ośmieszał z mniejszym niż 2m i bądź tu mądrym

200x60x60 to 720 litrów. Ciut więcej niż miałeś. Takie pod pokolce w sam raz. jak odliczyć szyby, puste miejsce pod powierzchnią to wyjdzie netto tyle co miałeś brutto.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, katani napisał:

200x60x60 to 720 litrów. Ciut więcej niż miałeś. Takie pod pokolce w sam raz. jak odliczyć szyby, puste miejsce pod powierzchnią to wyjdzie netto tyle co miałeś brutto.

oj nie, węższe niż 80 i niższe niż 70cm na pewno nie będzie. Zbiornik szeroki 60cm widoczny z 3 stron to porażka...

Takie 160x90x70 byłoby ok ale jeszcze muszę się zastanowić...

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przy min 80 i 70h to szybko się setki litrów robią ;]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

To przy takich wymaganiach (szerokosc/wysokosc) ciężko z długością aby nie powstal basen :D tak jak pisz @katani. Moze 200x70x70? Tylko juz prawie 1m2 wody ;) propozycja klasycznej 720tki w postaci 200x60x60 moim zdaniem wyborna. Robi wrazenie taki zbiornik. Trafia woje preferencje ale to juz kwestia indywidualna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam postępy remontowo-instalacyjne?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co brac jaminka.Teraz sa takie lampy które doswietlaja głębokie akwarium.Wysokie robia robote a odpowiednie chytaki i nie moczysz nawet dloni

Kibicuje wymiarowi wychodzącemu poza utarte schematy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakby nie patrzeć grono fanów czeka, trzeba by przerwać tę ciszę @Coltrane!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Powolutku do przodu. Kociołek nowy Buderusa już sobie pracuje, schody są w trakcie renowacji, myślę że przed świętami będą gotowe, w styczniu ruszam z podłogą i zamawiam szkło. Bedzie jednak dużo ale to dużo mniejsze ;) Natomiast nic konkretnego co do wymiaru jeszcze nie powiem bo nie wiem. 

Coś w tym stylu się pojawi, projektantka się nie zna na akwarystyce więc wizualizacje tylko poglądowo.

13793914_26.jpg

13793979_24.jpg


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

@Coltrane w takim razie może czas na ścianę wody jak swego czasu u @ediczy @Waldi ? 
W projekcie widzę masz kostkę, a może by tak wydłużyć (nie koniecznie poszerzać tak sporo jak planowałeś) i pójść w górę ze szkłem aby powstał prawdziwy ekran kina 3d live? :D
To tylko propozycja skoro nadal nie zapadła decyzja odnośnie wymiaru ;) 

 

DSCN0687.JPG

DSC_0188.JPG




 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szerokość nie da rady bo audio to moje kolejne hobby. Poszerzenie akwa zbytnio mi namiesza w akustyce pomieszczenia, i ustawieniu kolumn. Jedna paczka z szerokopasmowcem w linii transmisyjnej ma około 120litrów i czekam jeszcze na drivery z Włoch aż wyprodukują bo będę miał dość spory falowód na średnich-wysokich tonach. Ponadto do basu nie jestem do końca przekonany i możliwe że  wpadnie 15" głośnik który wymaga około 150litrów objętości do pracy. Rodzina też  potrzebuje troche miejsca do życia. Same kompromisy a pasji tak wiele ;)

 

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bacząc na problemy jakie miałeś z sąsiadami i klimą, to twoja pasja do audio może zostać szybko i skutecznie stłumiona. Obym się mylił.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, ja dyskotek nie robię :) zwykle słucham na takim poziomie że  można rozmawiać.  Poza tym słucham fajnej muzy, nie może się nie podobać ;)

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Coltrane napisał:

spokojnie, ja dyskotek nie robię :) zwykle słucham na takim poziomie że  można rozmawiać.  Poza tym słucham fajnej muzy, nie może się nie podobać ;)

 

Ciężkiego rocka? :P  

U mnie sąsiedzi nie rozumieli po kilku krotnym zwróceniu uwagi że jest za głośno. A było tak głośno że sąsiedzi pode mną myśleli że to u nas gra muza hehe byłem cierpliwy do czasu, poszedłem na rozdzielni wykręcić korki i się impreza skończyła hehe do dzisiejszego dnia spokój :D

Żeby nie było off-topu to projekt prezentuje się zacnie ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili gram z szerokopasmowca w MLTL więc jedynie spokojne kawałki akustyczne/wokalne, można się zakochać w niektórych utworach. Jak ktoś preferuje Jazz itp to jest ok. Na rocku ten sprzęt się gubi i produkuje hałas a nie muzykę. Niestety jeden z nietrafionych projektów z którego jestem bardzo niezadowolony i wymaga rozbudowy z zamysłem 3-way aktywnego, może za jakiś czas da radę zagrać rocka.

 

13795576_IMG_0034.JPG

13795829_IMG_0035.JPG

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

@Coltrane nie lepiej kupić dobry dobry interfejs, monitory aktywne bliskiego pola i nauszniki pokroju DT990 czy 770pro? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ensso napisał:

@Coltrane nie lepiej kupić dobry dobry interfejs, monitory aktywne bliskiego pola i nauszniki pokroju DT990 czy 770pro? :D 

może i lepiej,  na pewno szybciej, taniej...  Kiedyś miałem nawet Adamy. Projekt tego szerokopasmowca miał rewelacyjne opinie zarówno słuchaczy jak i z czasopism. Skusiłem się bo projekt prosty i czemu nie spróbować 1-way... jak to poskładałem na zwrotnicy pasywnej to się załamałem. Spróbowałem DSP które daje więcej możliwości korekty niedoskonałości głośnika, bafflestep, modów pomieszczenia i jest o niebo lepiej. Takim sposobem wpadła zwrotnica cyfrowa.  Jak już mam tą zwrotnicę cyfrową to pojawiły się duże możliwości ;) i wrócił bakcyl którym żyłem całe studia. Kolega drukuje mi na 3D falowód. Jest duża szansa że to zagra tak że będę zadowolony. Nietuzinkowy sprzęt zawsze jest fajniejszy niż zwyklas z półki ;)



13796307_falowod3.PNG

13796308_falowod1.PNG

13796309_falowod2.PNG

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj były czasy co się sprzęt robiło pod siebie . 
Kilka lat własnej produkcji wzmacniacz  przebudowane kolumny  . Dzieciaki podrosły trzeba było zmienić na coś w obudowie . Wleciał Denon 100+ 100  i kolumny Elac  i to już nie było to .Jeszcze stoją u mnie 2 szt mojej konstrukcji niestety napędzane yamahą .
Sąsiad ma zajawkę ale poszedł w Infinyty cappa 8 , a ostatnio kupił cappa 9A  .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.