Skocz do zawartości
JarekT

Prawie kostka 50L Przesiadka na 60x30x50

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, JarekT napisał:

Wczoraj mierzyłem:

NO3 - 10

PO4 - między 0,5 a 1

Nie wiem co z tym fosforem, raczej nie przekarmiam zwierząt, nic nie padło a non stop wysoki. 

Wódki już nie podaje od 2 tyg :/

Piasek staram się poruszać delikatnie przy każdej podmianie, tak samo "odmuchuje" skałę przy pomocy cyrkulatora.  

 

Skoro dawałeś wódkę - czyli pożywkę dla bakterii, przyzwyczaiłeś je, sztucznie zwiększyłeś liczbę bakterii a później odstawiłeś im kurek z żarciem to one teraz mają problem, część źródła pokarmu im odpadła i pewnie część z nich padło - przy tej metodzie probiotycznej, gdzie dajesz bakterie i dużo pożywki, nie da się tego tak odstawić z dnia na dzień zresztą odstawienie jest problematyczne jeśli nie ma innego pomysłu na filtrację :) 

Sprawdź sobie wodę RODI czy nie masz w niej fosforanów - przy roztopach na wiosnę ilość No3 i Po4 w kranówce drastycznie wzrasta - zwłaszcza kranówa z ujęć rzecznych, teoretycznie filtr RODI powinien to wyłapać, no chyba że są stare prefiltry i membrana - ja bym sprawdzić dla spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ura. Dziękuję za odpowiedź.

Nie odstawiłem wódki z dnia na dzień. Zmniejszałem dawkę w systemie tygodniowym. PO4 od początku miałem wysokie i nawet przy suplementacji wódki nie spadało.

Moje podejrzenia budzi skała i piach . Mam nadzieje że uda mi się w tym tyg. wykluczyć przynajmniej jedno z nich. Zobaczymy.......

W RODI wszystko na 0 wiec, test raczej ok. Bakterie podaje z pożywką od AZOO. 

Z wódki zrezygnowałem bo nie mogłem sobie poradzić z nalotem na szybach, ale czy to od tego nie wiem...... testuje......

Jak masz jakiś pomysł, napisz. Będę wdzięczny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2018 o 13:56, pawellb napisał:

Piasek porządnie odmul. To, że go delikatnie wzruszysz to za mało. Zobaczysz ile syfku się w nim kumuluje. Karmy suchej dajesz? To na razie się wstrzymaj. dawaj mrożonki, przepłukaj filtr i wkłady.

Tak zrobię. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się.

Trochę z przyczyn niezamierzonych, musiałem się przesiąść na inny zbiornik i to w dwa dni.

Akwarium 60x30x50 zalane  05.05.18.

Lampa 3x39, świetlówki ATI 2x blue plus, 1x purpure plus

Odpieniacz Magnus Bubble QQ1

 Cyrkulacja Tunze 6020 i Neva 1500

Grzałka i skimmer Aqua nova.

Zrobiłem tak:

1.Nowy zbiornik ustawiłem i zalałem wodą pożyczoną  od zaprzyjaźnionego sklepu (do połowy)

2. Dodałem wcześniej zakupioną żywą skałę, cyrkulator i zostawiłem do następnego dnia.

3. W niedzielę 06.05 rozebrałem kostkę, wyszczotkowałem skałę i wypłukałem piach w solance z akwarium.

4. Dodałem skałę, piach, dolałem wody starej z kostki i nowej solanki, bakterie i po około dwóch godzinach ryby i korale.

Wiem że wszystko nie tak, ale nie miałem innej możliwości.

Korale na drugi dzień napompowane, po rybach nie widać strasu jedzą normalnie.

Parametry z wczoraj:

NO2 0, NH4 0, NO3 5, PO4 0, KH8 

po przeprowadzce.png

Po tygodniu :

całość po tyg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię dużo skały w akwarium i mi się podoba. Zastanawiają mnie dwie rzeczy. Lampa 3x39W to chyba trochę za długa do tego akwarium i pożyczona woda? Trzymam kciuki, żeby było dobrze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa rzeczywiście za długa, ale miałem do wyboru AI Prime i wtedy miałbym niedoświetlone boki albo T5, które trochę wystają. Wybrałem T5 i nie żałuję.

Co do wody, to po prostu woda z działających zbiorników w sklepie.

Dzięki Maciej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mogłeś kupić lampy z 24W świetlówkami? Była by akurat na długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłem, ale po co kupować jak w domu leży dobra i się kurzy ;)

Poza tym za 4x24 (a pewnie taka by była potrzebna) trzeba dać z 800 PLN a nie bardzo mi to teraz uśmiecha ;) 

Może jak sprzedam Prima, zobaczymy........ Na razie koralom nie przeszkadza i mi też, wiec nie widzę potrzeby :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadmiaru światła być nie powinno, reszta ucieka bokami, a z normalnych czterech masz trzy świetlówki
ryby wolą świeżą solankę od tej przemielonej, są dużo wytrzymalsze od korali, poza tym, spsy powinny dźwignąć, chyba że dorwie Cię bardzo konkretna plaga dino i będzie dusić korale. lpsy mogą mieć problem przez zbyt czystą wodę, tym bardziej jeśli przenosiłeś je z działającego zbiornika na pewno to odczują, nie po dniu, dwóch a po tygodniu lub później, miejmy nadzieję, że ustoją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął miesiąc. Chyba wszystko idzie w dobrą stronę.

Testy z wczoraj 

NO3 - 2

PO4 - 0.1

KH - 7.7 Podbijam Ballingiem (było 5,5 )

MG - 1500

CA - 420

Zasolenie 1024

Wszystko rośnie. Fotę wrzucę wieczorem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że przesiadka w dość ekstremalny sposób dała radę :-)

Masz jeszcze tego Salariasa? Jak zachowuje się w takim litrazu? I co to za odmiana Rico? Jakbyś dzielił to pamiętaj o mnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Salarias jest i ma się całkiem dobrze. Jeśli chodzi o zachowanie to jest gruby i spokojny, przynajmniej wtedy gdy na niego patrzę ;)

Rico kupiłem jako "Orange", ale jak widać nie ma z pomarańczem nic wspólnego, raczej jest różowa. Ma ze 4 małe główki, wiec pewnie coś uda się podzielić niedługo.

Edit: Żona mówi że to pomarańczowy wpadający w róż (ja się na kolorach nie znam) ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wygląda super czym robiłeś zdjęcia?obrabiane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minął miesiąc. Chyba wszystko idzie w dobrą stronę.
Testy z wczoraj 
NO3 - 2
PO4 - 0.1
KH - 7.7 Podbijam Ballingiem (było 5,5 )
MG - 1500
CA - 420
Zasolenie 1024
Wszystko rośnie. Fotę wrzucę wieczorem 
Coś na mg dajesz? Jaka sol?
Ja po miesiącu bez testów zrobiłem i mi licznik wskazał zaledwie 800mg!!!

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam całego Ballinga, ale na razie podbijam tylko KH. Przy przesiadce poszło sporo świeżej wody i nie mam za wiele korali, do tego podmiana co dwa tyg i jak widzisz MG i Ca wysoko. 

Sól to AF Reef Salt.

Edytowane przez JarekT
Błąd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś aktualizacja by się przydała. Kibicuje projektowi ;)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2018 o 00:02, Kaktus napisał:

Jakaś aktualizacja by się przydała. Kibicuje projektowi ;)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Cześć. Widzę że kolega zza płotu, fajnie. 

Co do akwarium, wszystko idzie jak należy (odpukać). Nie ma plag, korale raczej zadowolone. W ostatnim czasie dołożyłem jeszcze kaskadę żeby pozbyć się skimmera ze środka oraz żeby zbierała "syfki" pływające w wodzie z okazji zakupu babki kopiącej.

Przyrosty jakieś tam są, więc jestem zadowolony. Nie zależy mi żeby rosło za szybko, bo nie mam za bardzo czasu na akwarium w związku z moją pracą.

Parametry z tamtego tygodnia:

- NO3 10 (to przez babkę, było 2)

- PO4 0,25 (tu tak samo, było 0,1)

- CA 400

- MG 1380

- zasolenie 1.025

- temperatura 25 stopni

- TDS 000

Z porażek, mandaryn, ale za to ukwiał nakarmiony i wielki jak dłoń.

Tyle chyba, postaram się o jakieś foty w weekend. Pozdrowionka 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.