Skocz do zawartości
JarekT

Prawie kostka 50L Przesiadka na 60x30x50

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem. Wylot górą, dołem, bokiem, ale zawsze miałem z przodu pralkę. Teraz wylot jest skierowany na skałę i po części na tylną szybę i jest prawie idealnie poza dziurą w piasku w prawym tylnym rogu. 

Co do skimmera, to działał w 200 ok roku i teraz tutaj. Jak na razie poza lekkimi modyfikacjami (wyjęcie gąbki ze środka i wycięcie kratek na wylocie) działa bez zarzutu. Ale nie chwalmy dnia........ W końcu jest to skimmer za całe 20 PLN;) 

Edytowane przez JarekT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat nano akwaria są w modzie, a producenci sprzętu nie wpadli na pomysł, żeby zrobić małe, o małej wydajności, tanie cyrkulatory do takiego akwarium. Wtedy wszystkim co mają nano było by łatwiej ustawić cyrkulację, bo można by było zamontować dwa słabe cyrkulatory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Ale szukam cały czas właśnie dwóch cichych w miarę słabych cyrkulatorów. Jak znajdę to Tunze poczeka sobie na większe szkło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciche, u mnie niesłyszalny i w miarę słabe to koralia nano 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj siedziałem do 23 i przedstawiłem falownik po centymetrze ,chyba się udało. Dziś rano piasek na swoim miejscu, koralikami zbytnio nie szarpie. Zobaczę co będzie wieczór.

Na pewno wiem jedno. To moje pierwsze i ostatnie akwarium morskie..........z piaskiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym przeszkadza Tobie piasek, że cyrkulator go podwiewa czy jest jeszcze inny powód? Akwarium bez piasku wygląda nienaturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałeś, że w chyba udało się ustawić cyrkulację. To chyba nie jest aż tak źle :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musisz kombinować dalej z ustawieniem, lub kupić dwa słabsze cyrkulatory np. koralia nano 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 i pół miesiąca

Po trzech próbach samobójczych moich "Błaznów" (w tym niestety jednej udanej) postanowiłem zrobić sobie pokrywę. Jednak nie chciałem zakrywać całego zbiornika a siatka mi nie pasuje ze względów estetycznych. Wymyśliłem coś takiego.....

Nadaje się? :rolleyes:

20180220_170348_resized.jpg

Od początku walczę z wysokim NO3, obecnie od 14 dni podaje wódkę i chyba idzie ku dobremu. NO3 na dzień dzisiejszy ok 20.

Jak ktoś może to niech napiszę, czy przy odczytywaniu testu saliferta kładziemy próbkę na kartce? Czy patrzymy przez nią n w/w kartkę, bo odczyt tak i tak jest zupełnie inny.

Trochę zdjęć moich zwierzów :

 

20180220_220902_resized.jpg

20180220_220910_resized.jpg

20180220_221115_resized.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środkiem tez mogą wyskoczyć ryby. Plexi ładnie się prezentuje do czasu aż woda na nią chlapnie ;) 

Przykładasz próbkę przy kolorze i porównujesz. Na białym tle oczywiście. 

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa wyszła super powiedz to szkło czy plexy. Robiłeś sam czy zamawiałeś. Jaki koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pawel_Q napisał:

Środkiem tez mogą wyskoczyć ryby. Plexi ładnie się prezentuje do czasu aż woda na nią chlapnie ;) 

Przykładasz próbkę przy kolorze i porównujesz. Na białym tle oczywiście. 

To nie plexi kolego ;)

Co do testu, rozumiem że kładę ją na białym tle a nie patrze przez nią na na białe tło? Tak?

4 minuty temu, BorAdamus napisał:

Pokrywa wyszła super powiedz to szkło czy plexy. Robiłeś sam czy zamawiałeś. Jaki koszt.

Zamówiłem najpierw z plexi bo nikt nie chciał się podjąć wycięcia tego ze szkła, ale trafił się jeden zawzięty i dał radę ;) Koszt 80 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JarekT napisał:

To nie plexi kolego ;)

 

Szkoło czy plexi, na to samo wyjdzie ^_^

4 minuty temu, JarekT napisał:

 

Co do testu, rozumiem że kładę ją na białym tle a nie patrze przez nią na na białe tło? Tak?

Stawiasz (lub przykładasz z boku) próbkę na białe tlo i porównujesz. Próbka ma przylegać do kartki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pawel_Q napisał:

 

Stawiasz (lub przykładasz z boku) próbkę na białe tlo i porównujesz. Próbka ma przylegać do kartki :)

No i teraz wszystko jest jasne. Dziękuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po koralach nie widać, żeby NO3 20 im przeszkadzało, wyglądają dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko. Dlaczego zrezygnowałes z lampy Jebao? Nie sprawdziła się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podawanie wódki bez odpieniacza??? słyszałem że to dość ryzykowne i bez odpieniacza nie powinno się podawać?? Jak miałem kostke 30L również NO3 cały czas około 20-50 masakra... podmianami ani niczym zbić tego nie szło... 

już myślałem że test mam wadliwy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adifoto napisał:

jak podawanie wódki bez odpieniacza??? słyszałem że to dość ryzykowne i bez odpieniacza nie powinno się podawać?? Jak miałem kostke 30L również NO3 cały czas około 20-50 masakra... podmianami ani niczym zbić tego nie szło... 

już myślałem że test mam wadliwy ;) 

A kto powiedział że nie mam odpieniacza? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak parametry? Jakieś zmiany? Czy przy podmianach wody odmulasz piasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mierzyłem:

NO3 - 10

PO4 - między 0,5 a 1

Nie wiem co z tym fosforem, raczej nie przekarmiam zwierząt, nic nie padło a non stop wysoki. 

Wódki już nie podaje od 2 tyg :/

Piasek staram się poruszać delikatnie przy każdej podmianie, tak samo "odmuchuje" skałę przy pomocy cyrkulatora.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek porządnie odmul. To, że go delikatnie wzruszysz to za mało. Zobaczysz ile syfku się w nim kumuluje. Karmy suchej dajesz? To na razie się wstrzymaj. dawaj mrożonki, przepłukaj filtr i wkłady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.