Skocz do zawartości
moirane

240 l + sump

Rekomendowane odpowiedzi

teoretycznie bo mogą zatruć wodę i obsada padnie, ale laszek jest tutaj specjalistą :) i aktywnie neguje tę wiedzę :)

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W młodym akwarium strzykwa padnie z głodu. Tak samo może być z rozgwiazdą piaskową i ślimakami kopiącymi np. nassarius. Takie zwierzęta dajemy jak akwarium będzie już ustabilizowane i wcześniej będzie jakieś życie które będziemy karmić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość brązu w akwarium szokuje (wystają z tego niteczki i pojawiają się bąbelki powietrza więc wychodzi na to że to jednak dino a nie okrzemki?)

Zrobiłam testy tak z ciekawości

Temp. 26
zasolenie 1022
pH 8,1
KH 9,0
Ca 450
Mg 1350
NH3 0
NO3 60
PO4 0,10

                   

WP_20171101_13_08_59_Pro.jpg


c0433d038159c5239a32489ea0533909u1671a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Ja stawiam na okrzemki,akwarium jest bardzo mlode,wiec jeszcze sporo czasu musi uplynac,kazde akwarium jest inne i nie sposob przewidziec jak przebiegnie dojrzewanie...U mnie trwalo cos ponad cztery miesiace,choc o naprawde dojrzalym systemie mozna mowic po jakims roku...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% okrzemki.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny rudy kolor, okrzemki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiliście :)

JBL Precision Hydrometer

No właśnie wczoraj zauważyłam, że zdecydowana większość ma zasolenie 24/25. Musiałabym kupić drugi spławik i sprawdzić czy oba dają ten sam wynik.


c0433d038159c5239a32489ea0533909u1671a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, porównaj swój spławik z refraktometrem u kogoś znajomego, sklepie i będziesz wiedziała czy pokazuje prawidłowo lub ile ewentualnie oszukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spławik to szajs. Nawet sprawdzony z kimś nie daje gwarancji że za jakiś czas będzie kłamać inaczej (miałam dwa niby polecane zanim kupiłam refraktometr). U mnie na szczęście zupka tylko trochę była niedosolona, ale równie dobrze można walczyć z plagami pół roku i dopiero potem załapać że to zasolenie..

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie trzech tygodniach urlopu nie poznałam własnego akwarium :D

Glonów podobno i tak mniej niż było kilka dni temu ale doczyszczenie przedniej szyby trwało wieki...PO4 niewykrywalne NO3 w okolicach 30/40. Dodatkowo pojawiły się różowe kropeczki na skale i piasku. Na szybach po tych zielonych glonach śmigają jakieś białe maaaluteńkie stworzonka, nie wiem czy dać im żyć czy czyścić te szyby.

Refraktometr kupię jak pojadę do sklepu...szkoda, że nie kupiłam od razu bo ten spławik kosztował ponad 90 zł...

 

WP_20171125_13_35_45_Pro.jpg


c0433d038159c5239a32489ea0533909u1671a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie w pełni. Jak te stworzonka biegają po szybie to nic nie zrobisz, musisz czyścić szyby. Na pewno jest ich więcej na skale i piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych testach NO2 gdzieś pomiędzy 0 a 0,25 mg/l; NO3 ok 50; PO4 pomiędzy 0 a 0,03 mg/l

Na weekend planuję podmianę wody, żeby ruszyć trochę te azotany ale zastanawiam się też nad absorbentami..Jest sens coś wkładać już teraz?

WP_20171206_16_51_41_Pro.jpg

WP_20171206_16_51_56_Pro.jpg


c0433d038159c5239a32489ea0533909u1671a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz podmianę wody, to tylko dasz pożywkę dla wzrostu glonów. Po prostu musisz to przeczekać. Każde akwarium dojrzewa trochę inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości...podmiana dopiero jak to wszystko minie... Poza tym jeśli testy pokazują już bezpieczny poziom amoniaku to powoli wprowadź jakieś większe życie. Kilka ślimaków turbo, columbella itp. Coś  niedużego...nic do piasku bo ten jeszcze jest skąpy w pokarm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NH3 już od dłuższego czasu 0. Kupię w przyszłym tygodniu kilka ślimaczków i zobaczymy


c0433d038159c5239a32489ea0533909u1671a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. W połowie Grudnia NO3 zaczęło gwałtownie spadać i trafiło kilka ślimaczków. Przed świętami było już w okolicach 5 więc przed samym Nowym Rokiem kupiłam dwa błazenki kilka korali i kolejne ślimaczki. W zeszłym tygodniu kupiłam kolejne rybeczki i korale bo parametry były i są stabilne :) Jedyny dręczący problem to glony, jakoś nie chcą dać za wygraną. Przeglądając forum zauważyłam też, że w gratisie do euphyllii dostałam prawdopodobnie ślimaka osiadłego i to sporego... Lepiej spróbować tą metodą z kropelką w żelu czy po prostu potraktować cążkami?

WP_20180123_18_17_59_Pro.jpg


c0433d038159c5239a32489ea0533909u1671a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaka zaklej natychmiast. To zaraza, której trudno się pozybyć.

Glony to efekt dojrzewania. Cały czas trwa.

A jak inne parametry? 

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę ja na dniach też mam zamiar już przygotowywać wodę RO/Di :) więc już niedługo wystartuje. Bardzo ładna formacja rafowa :)

Edytowane przez jarek_1987_ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro kupię kropelkę i eksmisja :D

Dzięki Jarek :) Przede mną jeszcze dłuuuuga droga i trzymam kciuki żeby dojrzewanie u Ciebie było mniej burzliwe


c0433d038159c5239a32489ea0533909u1671a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, moirane napisał:

Ok jutro kupię kropelkę i eksmisja :D

Dzięki Jarek :) Przede mną jeszcze dłuuuuga droga i trzymam kciuki żeby dojrzewanie u Ciebie było mniej burzliwe

Spokojnie. Dojrzewanie to przyjemny proces ;). Gorzej z plagami... :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.