Skocz do zawartości
wukk

Osada do 240l bez sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym uzupełnić obsadę ryb w moim zbiorniku120,50,40 (240 l)odpieniacz deltec m-ce 600 ,zbiornik ma rok. Aktualnie od pół roku mieszka w nim dwa błazny, salarias fascinatus ,valencinea. Sexigurata (babka piaskowa),mandaryn , dwie krewetki na aiptazje i dwie czyszczące. Parametry stałe NO3 0,6 PO4 0,03, korale miękkie i LPS plus jedna acropora. Mam mały problem z valonią i myślałem o borsuku ale chyba zbiornik za maly.  Kraby odpuszczam bo robią bajzel i mogą zjadać ryby (tak czytałem).Najchętniej kupiłbym coś co źre valonie a nie potrzebuje 500l.Wszelkie rady mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Valonie polecam kraba Mitraxa. To jego ulubiony przysmak. Poza tym zjada inne glony. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo to Ci do tego akwarium już nie wejdzie.

Pomyśl może o gramma loreto - bardzo ładnie ubarwiona rybka - lub decorze czy magnifice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Romek05 napisał:

Za dużo to Ci do tego akwarium już nie wejdzie.

Pomyśl może o gramma loreto - bardzo ładnie ubarwiona rybka - lub decorze czy magnifice

A dlaczego nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decora i ta druga nie wchodzi w grę zbiornik odkryty,miałem pictochromis pagiatelle ,ale oddałem dla kolegi bo wariat ,pomyśle nad loretką , czy można trzymać dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnifica/decora to chyba nie są specjalnie skaczące ryby, raczej mocno skryte, będą siedzieć pochowane większość czasu. Loretkę polecam, ale jedną.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na valonie to kup kraba, kraby mitrax mithraculus sculptus, a ryby może pseudochromis fridmani, jakieś garbiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Damian K. napisał:

A dlaczego nie? 

 Bo rybom też się należy trochę przestrzeni życiowej a do tego jak "przerybisz" to za chwilę będziesz miał problemy z parametrami.

7 godzin temu, dari_a napisał:

Magnifica/decora to chyba nie są specjalnie skaczące ryby, raczej mocno skryte, będą siedzieć pochowane większość czasu. Loretkę polecam, ale jedną.

To raczej loretka ma tendencję do siedzenia w skale lub przy skale niż decora/magnifica - przy błazenkach powinny pływać normalnie - no chyba że trafi się wyjątkowo bojaźliwy osobnik.

7 godzin temu, wukk napisał:

Decora i ta druga nie wchodzi w grę zbiornik odkryty,miałem pictochromis pagiatelle ,ale oddałem dla kolegi bo wariat ,pomyśle nad loretką , czy można trzymać dwie.

Dlatego polecam loretkę, bo podobna do pictochromisa a zdecydowanie spokojniejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Romek05 napisał:

 Bo rybom też się należy trochę przestrzeni życiowej a do tego jak "przerybisz" to za chwilę będziesz miał problemy z parametrami.

 

No ale bez przesady. 4 male ryby w 240l. Ale nie odbiegajac od tematu. Na swoim przykladzie akwa 200 i taki sam odpieniacz koralowce miekkie i lps na samych podmianach.  Ryb jedna duza i 9 malych. No stednich bo rozmiarem do5cm. I wszystko dziala az milo.

Edytowane przez Damian K. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek wiedziałeś ile ryb jest na filmiku reklamowym zestawu red sea? 

Jest też tam borsuk. 

5 ryb na 240 l proponujesz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Romek05 napisał:

 Bo rybom też się należy trochę przestrzeni życiowej a do tego jak "przerybisz" to za chwilę będziesz miał problemy z parametrami.

To raczej loretka ma tendencję do siedzenia w skale lub przy skale niż decora/magnifica - przy błazenkach powinny pływać normalnie - no chyba że trafi się wyjątkowo bojaźliwy osobnik.

Dlatego polecam loretkę, bo podobna do pictochromisa a zdecydowanie spokojniejsza :)

Tak, loretka też przesiaduje w szczelinach. Jednak z moich doświadczeń z tymi wszystkimi gatunkami to Nemateleoris są znacznie bardziej skryte. U mnie magnifica wypływały prawie wyłącznie do jedzenia.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Damian K. napisał:

No ale bez przesady. 4 male ryby w 240l. Ale nie odbiegajac od tematu. Na swoim przykladzie akwa 200 i taki sam odpieniacz koralowce miekkie i lps na samych podmianach.  Ryb jedna duza i 9 malych. No stednich bo rozmiarem do5cm. I wszystko dziala az milo.

 

4 godziny temu, jasiu napisał:

Romek wiedziałeś ile ryb jest na filmiku reklamowym zestawu red sea? 

Jest też tam borsuk. 

5 ryb na 240 l proponujesz? 

Ale Panowie ja nie mówię, że ma nie dokładać tylko aby nie przesadził.

I jakoś nie widzę w takim akwarium Borsuka skoro minimalny zalecany litraż dla tego typu ryby to 400-500l.

2 godziny temu, dari_a napisał:

Tak, loretka też przesiaduje w szczelinach. Jednak z moich doświadczeń z tymi wszystkimi gatunkami to Nemateleoris są znacznie bardziej skryte. U mnie magnifica wypływały prawie wyłącznie do jedzenia.

No widzisz a u mnie było dokładnie odwrotnie, decora pływała w toni do czasu aż nie kupiłem wargacza, który ją zagonił, a loretka bardziej czai się przy skale ale to też nie jest tak, że nie wychodzi i jej nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Romek05 napisał:

 

Ale Panowie ja nie mówię, że ma nie dokładać tylko aby nie przesadził.

I jakoś nie widzę w takim akwarium Borsuka skoro minimalny zalecany litraż dla tego typu ryby to 400-500l.

No widzisz a u mnie było dokładnie odwrotnie, decora pływała w toni do czasu aż nie kupiłem wargacza, który ją zagonił, a loretka bardziej czai się przy skale ale to też nie jest tak, że nie wychodzi i jej nie widzę

IMHO najwięcej zależy od reszty ryb. Wpuszczenie jednej czasem całkowicie zmienia sytuacje i ryby dotychczas kryjące się w zakamarkach zaczynają pływać.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.