Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czekać i odrywać glony jeśli nie masz ryb żywiących się zieleniną. Po okresie dojrzewania baniaka same przejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chciałem usłyszeć bo nie wiem czy się przejmować czy nie bo zbiornik jeszcze świeży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ze światłem bo teraz świecę 10-22 niebieskie a 14-20 białe. Niebieskie 50% a białe na min. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co z tym światłem nadal tak świecić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak korale pompują się, są otwarte to świeć tak jak świecisz. Lub lepiej wyjaśnij pytanie "co z tym światłem". Chcesz świecić mniej, bo wyskoczyły glony czy więcej bo koralom mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewania i tak nie przeskoczysz. Mi te Twoje glony wyglądają na dino i cyjano. Białe wyłącz całkowicie, a niebieskie skrócić do 6-8 godzin i obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co to za glony i jak z tym walczyć. 

Ph 8.2

Kh podbite do 16

No3 0

Po4 0

IMG_20180113_111727_1024x1040.jpg

Koledzy co to za glony i jak z tym walczyć. 

Ph 8.2

Kh podbite do 16

No3 0

Po4 0

IMG_20180113_111202_1024x1365.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe zielone glony. Rwij je i kup jakiegoś zjadacza glonów. Akwarium z czasem się ustabilizuje i zapomnisz o glonach. NO3 i PO4 jest "0" bo glony to pochłaniają i przez to odczyt jest przekłamany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh nie powinno być wyższe niż 12 generalnie kh 9 uważa się za wysokie , poza tym Kh powinno się podnosić bardzo ostrożnie ( powoli )  . Pozdrawiam i życzę szczęscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co na glony mam 4x turbo co jeszcze dokupić? 

Miałem kh 9 podnosiłem do 16 przez 5 dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co podnosiłeś kh? Na długie glony może być salarias, jeżowiec, mitrax, pustelniki i pewnie coś by jeszcze się znalazło. Na pokolca masz za małe akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś aby podnieść kh i mg. Chciałem kupić jakieś kraby ale teraz nikt mi nie wyśle bo zimno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinujesz ? Daj zbiornikowi dojrzeć . Glony które masz już zaczynają blednąć , niedługo nie będzie po nich śladu . A przez te Twoje zabawny ze światłem i parametrami prosisz się o kłopoty . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bledną może i tak ja je widzę na codzień i na tylbej skale mają już jakieś 5cm długości wyrywam je na bieżąco. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w Łodzi sklepy z morszczyzną , a to wielki plus - idź po salariasa , masz piasek - do listy zakupów dołóż babkę aby ci te piaski przesiewała , każdy zaczynał i każdy miał świeży zbiornik - słuchaj rad doświadczonych morszczaków, to o czym piszą to w dużej mierze ich doświadczenie :) 

Edytowane przez Dawid1988 (wyświetl historię edycji)

1f355326e84366e85e37051b3a1b898cu1598a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim kh możesz ubić nieświadomie koralowce twarde. Ja bym leciał w dół z kh ale jeszcze wolniej niż je podbiłeś. Z tymi glonami to prawda, ale już masz ich na tyle dużo, że najgorsze już za Tobą i podbicie kh nie wiele tu zmieni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, dla syna napisał:

Przy takim kh możesz ubić nieświadomie koralowce twarde. Ja bym leciał w dół z kh ale jeszcze wolniej niż je podbiłeś. Z tymi glonami to prawda, ale już masz ich na tyle dużo, że najgorsze już za Tobą i podbicie kh nie wiele tu zmieni. 

ja jak miałem takie włochate glony to rwałem i rwałem i dorzuciłem 2 Tectusy do mojej 30 i dały rade:)  - glonów nie mam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony z czasem same zanikną jak system się ustabilizuje, dojrzeje. Trzeba być cierpliwym. Na razie usuwaj je ręcznie. I pomyśl nad jakimś zjadaczem glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj cały dzień rwałem i szczotkowałem taki jest efekt. 

nowe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.