Skocz do zawartości
kasiazUK

Co to za syf?

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 dni sie pojawilo i coraz wiecej tego. Wyglada to jak czarny mech albo pajeczynka gesta

E1AC093F-BB64-48E1-9F3F-71F6A06A5A6F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pomijając to w którym to masz zbiorniku? nowym starym już przeniosłaś wszystko?

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

pewno dino - odsysaj , odsysaj . odsysaj ...

Juz tyle odsysam ze szklo na dnie widac :(

20 minut temu, marcinsoroka napisał:

a pomijając to w którym to masz zbiorniku? nowym starym już przeniosłaś wszystko?

 

Stare

coraz bardziej po glowie mi chodzi twardy restart bo widze ze ze starym coraz gorzej jest. Ta skala jest do kitu. Juz wiem od 2 osob ze z tego sklepu co bralam ta skale wszyscy maja klopoty 

@Nik@ @maciej01 ratujcie bo ja juz pomyslu nie mam. 

 

Jak mozna miec takie plagi majac tak dobre parametry??? Nie ogarniam tego a juz myslalam ze wyszlo wszystko na prosta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

1.Jakiej soli używasz ? 

2. Słaba cyrkulacja 

3.Brak ekipy sprzątającej  

4. Oprócz podmian ,co podajesz do wody ? 

 

Jak tak ruszasz podłożem uwalniasz siarkowodór  - podusisz wszystko ,chociaż tą jedną cyrkulacje daj bardziej na tafle wody 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AnT napisał:

Siema

1.Jakiej soli używasz ? 

2. Słaba cyrkulacja 

3.Brak ekipy sprzątającej  

4. Oprócz podmian ,co podajesz do wody ? 

 

Jak tak ruszasz podłożem uwalniasz siarkowodór  - podusisz wszystko ,chociaż tą jedną cyrkulacje daj bardziej na tafle wody 

1. Pure Ocean Expert Reef Salt

2. 2 falowniki pierdza na 100% az briareum sie kladzie 

Pompe obiegowa czyszcze co tydz bo nalot sie zbiera a w kubku odpieniacza non stop ciemna herbata

3. Slimak Turbo, Nassarius, 2x Scarlet kraby

4. Codziennie daje AF NPpro i AF Bio S po 1 kropli i raz na kilka dni w plynie Coral Food Saliferta 1ml w pyszczek Favitesa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AnT napisał:

Siema

1.Jakiej soli używasz ? 

2. Słaba cyrkulacja 

3.Brak ekipy sprzątającej  

4. Oprócz podmian ,co podajesz do wody ? 

 

Jak tak ruszasz podłożem uwalniasz siarkowodór  - podusisz wszystko ,chociaż tą jedną cyrkulacje daj bardziej na tafle wody 

 

Nie ma co siać paniki jak płytka warstwa to nie podusi się nic, a tym bardziej przy odsysaniu z wierzchu, raz na jakiś czas grzebię w piachu - nie mam wiele z 6 cm i nic się nie dzieje poza zadymką w akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kasiazUK napisał:

1. Pure Ocean Expert Reef Salt

2. 2 falowniki pierdza na 100% az briareum sie kladzie 

Pompe obiegowa czyszcze co tydz bo nalot sie zbiera a w kubku odpieniacza non stop ciemna herbata

3. Slimak Turbo, Nassarius, 2x Scarlet kraby

4. Codziennie daje AF NPpro i AF Bio S po 1 kropli i raz na kilka dni w plynie Coral Food Saliferta 1ml w pyszczek Favitesa 

1 . Używasz bogatej soli do pustego akwa  - po za tym jest sól probiotyczna i dodajesz do tego probiotyki innej firmy , oprócz tego trzymasz wyższe kh niż zalecane jest przy probiotyce 

EDIT:

Po prostu podajesz za bogato w stosunku do tego co masz ;) 

2. Nie chodzi o wir w akwa tylko o przedmuchiwaniew skały - widać po na licie na skale 

3. Turbo śmiga po skale i szybach , kraby śmigają po skale ,   - 2 ślimaki  na taką ilość piachu to mało 

4 .   patrz pkt. 1   

@Ura   - czy ja wiem 

 

co ile robisz podmiany ? 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie świetnie ryje Babylonia normalnie jak czołg do piachu i ryje ładnie do samego dna, Strombusy też nieźle ryją i super jedzą glony, Nassarius ryje ale tak średnio - trzeba mieć ich całe stardo, do tego rozgwiazda piaskowa u mnie też pracuje nad piachem :) i jeszcze planuje strzykwę 

a raz na jakiś czas coś sam przegrzebie piasku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, AnT napisał:

1 . Używasz bogatej soli do pustego akwa  - po za tym jest sól probiotyczna i dodajesz do tego probiotyki innej firmy , oprócz tego trzymasz wyższe kh niż zalecane jest przy probiotyce 

EDIT:

Po prostu podajesz za bogato w stosunku do tego co masz ;) 

2. Nie chodzi o wir w akwa tylko o przedmuchiwaniew skały - widać po na licie na skale 

3. Turbo śmiga po skale i szybach , kraby śmigają po skale ,   - 2 ślimaki  na taką ilość piachu to mało 

4 .   patrz pkt. 1   

@Ura   - czy ja wiem 

 

Turbo tylko skala bo do szyb nawet nie podchodzi, krabiki smigaja ale rezultatow nie widac, piachu mialam jakies 1 cm a teraz to ledwo 5mm jakby sie wszystko rozsypalo rowno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ura napisał:

u mnie świetnie ryje Babylonia normalnie jak czołg do piachu i ryje ładnie do samego dna, Strombusy też nieźle ryją i super jedzą glony, Nassarius ryje ale tak średnio - trzeba mieć ich całe stardo, do tego rozgwiazda piaskowa u mnie też pracuje nad piachem :) i jeszcze planuje strzykwę 

a raz na jakiś czas coś sam przegrzebie piasku 

no widzisz,  a tu :popo:


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, AnT napisał:

no widzisz,  a tu :popo:

Ja nie grzebie bo nie mam w czym ale przy odsysaniu to czarne sie skleja z piachem i tyle z tego. Juz myslalam zeby babke oddac bo bedzie jej smitno bez piasku

Godzinę temu, AnT napisał:

1 . Używasz bogatej soli do pustego akwa  - po za tym jest sól probiotyczna i dodajesz do tego probiotyki innej firmy , oprócz tego trzymasz wyższe kh niż zalecane jest przy probiotyce 

EDIT:

Po prostu podajesz za bogato w stosunku do tego co masz ;) 

2. Nie chodzi o wir w akwa tylko o przedmuchiwaniew skały - widać po na licie na skale 

3. Turbo śmiga po skale i szybach , kraby śmigają po skale ,   - 2 ślimaki  na taką ilość piachu to mało 

4 .   patrz pkt. 1   

@Ura   - czy ja wiem 

 

Turbo tylko skala bo do szyb nawet nie podchodzi, krabiki smigaja ale rezultatow nie widac, piachu mialam jakies 1 cm a teraz to ledwo 5mm jakby sie wszystko rozsypalo rowno

 

ok zjebki dostalam i co ja mam teraz zrobic? Mam ochote oddac zycie na przechowanie i rozmontowac to a zastartowac nowe szklo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kasiazUK napisał:

4. Codziennie daje AF NPpro i AF Bio S po 1 kropli i raz na kilka dni w plynie Coral Food Saliferta 1ml w pyszczek Favitesa 

Nie pomyliłaś się? AF Bio S powinien być podawany tylko przez 2 tygodnie po założeniu zbiornika, później zmieniamy ma AF Pro Bio S.

Aquaforest zezwala na używanie AF Bio S w starszych zbiornikach, ale tylko przy podmianie. Do lania codziennego jest AF Pro Bio S (1 kropla na 100L wody), można go łączyć z AF -NP Pro.

AF Bio S to bardzo bogata i skoncentrowana mieszanka bakterii, może zbyt częste podawanie coś zaburzyło wśród wszystkich bakterii zamieszkujących akwarium i któryś z niekorzystnych szczepów przejął kontrolę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, MichalM napisał:

Nie pomyliłaś się? AF Bio S powinien być podawany tylko przez 2 tygodnie po założeniu zbiornika, później zmieniamy ma AF Pro Bio S.

Aquaforest zezwala na używanie AF Bio S w starszych zbiornikach, ale tylko przy podmianie. Do lania codziennego jest AF Pro Bio S (1 kropla na 100L wody), można go łączyć z AF -NP Pro.

AF Bio S to bardzo bogata i skoncentrowana mieszanka bakterii, może zbyt częste podawanie coś zaburzyło wśród wszystkich bakterii zamieszkujących akwarium i któryś z niekorzystnych szczepów przejął kontrolę?

Tak dokladnie to. AF Pro Bio S 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.