Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kolor światła tak na prawdę każdy robi "pod siebie". Co mu się podoba. Znam zbiorniki które mają tylko niebieskie i wszystko rośnie a wygląda zarąbiście bo wszystko "świeci".

Natomiast ilość światła to zupełnie inna bajka.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, volf napisał:

Sygen, a skąd takie opinie ze 3/1 dla niebieskich, znaczy że co,że na białych to armagedon? Używałem lamp zatlighta gdzie było wręcz odwrotnie 42 białe i 12 niebieskich, wszystko pięknie rosło, zoasy, wszelkie inne miękasy i ukwiały, To jak to w końcu jest z tym "stosunkiem"  :)

no jak czytasz forum to raczej wiesz że podstawa to przewaga niebieskiego światła i wszyscy tak stosują,jakoś nie widzę aby ktoś stosował odwrotnie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie znaczy że nie można 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw rozwoju tej dyskusji. U mnie (zbiornik 90l) awaria niebieskiego kanału spowodowała ze zacząłem świecić białymi 6x3W na 100% i RB na około 10% 6x3W, do tego 4x3W Blue, 1xUV i 1xRed też na prawie max. W ciągu dwóch dni zniknęła mi plaga glonów z piasku. Miekasy pompuja się nie gorzej o ile nie lepiej, ale póki co tak świece przez kilka dni więc jest to eksperyment i nie wiem jak to na dłuższą metę wpłynie na korale i ich wzrost który do tej pory był marny :) . Druga strona medalu jest taka że zbiornik na biało wygląda kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, volf napisał:

co nie znaczy że nie można 

ale po co po to aby po pewnym okresie zakładać tematy że są problemy ze zbiornikiem a to korale nie rosną albo schodzą itp.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, niech będzie że zetlight nie wie co robi . Schabowy mi stygnie, smacznego obiadu życzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Bombi napisał:

Mam 35watt na 130 l czy jest odpowiednie? Większość mówi że nie bardzo.

130l brutto - odliczyć panel to wyjdzie Ci pewnie coś ok 90, bardziej zwróciłbym uwagę na wysokość akwarium bo z tego co zrozumiałem jest ok 60 cm ?

ja mam lampę Pacific Sun Black Python 140W i świecę na 35% z czego kanał z białymi jest ustawiony na 40% co daje jakieś 40W na 140L (przy wysokości 45cm) i wszystko się ładnie pompuje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko 35watt na 55cm wysokości około.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze posty i zastanawiam się czy nie przesadziłem. Mam 90W łącznie w ledach na  kostkę 3x45cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, elektryk2e napisał:

 Mam 90W łącznie w ledach na  kostkę 3x45cm

I swiecisz na 100% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, rodzyngit napisał:

I swiecisz na 100% ?

Niebieski 100% biały 50% przez cały dzień, w południe biały przez 2 godziny na 75%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowało by zbudowanie lampy na moje akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.