Skocz do zawartości
dziadziol6

dziadziolowe Rio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

a ja montuje cały filtr bez ogranicznika i leję wodę w ściek, po 15 - 20 min (płukanie prefiltrów/węgla) potem zakładam ogranicznik, podłączam żywicę i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, silvia napisał:

a ja montuje cały filtr bez ogranicznika i leję wodę w ściek, po 15 - 20 min (płukanie prefiltrów/węgla) potem zakładam ogranicznik, podłączam żywicę i gotowe

silvia oczywiście płuczesz bez membrany?ogranicznik to to ustrojstwo gdzie pisze flow umnie flow 420 który idzie odpad?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z membraną - jak zdejmiesz ogranicznik (tak "cóś" to na odpadzie) to jest też płukanie membrany (nie pamiętam ale w jakiejś instrukcji tak pisali), raz na jakieś 2 mieś też zdejmuje ogranicznik i leję w ściek - żeby przepłukać membranę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam instrukcji ,nie myślisz że na pierwsze płukanie nie było by lepiej płukać bez membrany? jest nowiutka bez zanieczyszczeń? potem to okey nie ma problemu już trochę i tak będzie zanieczyszczona .Własnie kombinuję jak zamocować ten filtr na jakiejś płycie meblowej by to trzymało się kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

lepiej bez - wystarczy odłączyć wężyk i lać a potem podpiąć z powrotem :)

nie na płycie meblowej - bo wilgoć .. raczej na kawałku spienionego pcv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czyszczę bez membrany i bez demi.O spienionym Pcv pomyślę na razie zrobiłem na płycie meblowej miałem kawałek nowej nie potrzebnej  .Wilgoci nie powinienem mieć filtr będzie w suchym ogrzewanym pomieszczeniu .Jak coś to się zmieni .Dzięki Panowie za szybkie odpowiedzi.

dff1f937b5be2a2emed.jpg

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Coś mało tej żywicy masz, mysi być załadowana na full żeby spełniała swoje właściwości.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fresz33 napisał:

Coś mało tej żywicy masz, mysi być załadowana na full żeby spełniała swoje właściwości.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

No no nie za dużo bo filtr pęknie, żywica pęcznieje


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A to ciekawe. Która żywica pęcznieje?heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak się zastanawiałem czy nie ma za mało tej żywicy ,niestety tak mi przysłali .

Zestaw przepłukany i pierwsze testowe uruchomienie.

44 minuty

kranówka Tds pokazuje 133

15 litrów odpadu ,pomiar Tds wskazuje 156

4,5 litra Ro Tds pokazuje 003 

Oj dużo tego odpadu no 003 to też chyba rewelacji nie ma.

Zmierzyłem wodę destylowaną którą mam na dolewki i Tds pokazał 000

1.25 euro 5 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No dużo za mało. Powinna być pełna ta puszka.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, fresz33 napisał:

A to ciekawe. Która żywica pęcznieje?heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Żywica di


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Doczytaj bo jest raczej na odwrót ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co za mało to źle funkcjonuje?przecież woda spływa z góry na dół przez całą żywicę.Co mam dokupić i dosypać?Kurcze muszę skontaktować się ze sprzedającym jaka tam wogóle jest żywica ?czy można mieszać żywice?No a co z moim wynikiem 003 ?? poprawi się to czy raczej nie?Czy kupić wodę destylowaną na której wynik mam 000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fresz33 napisał:

Doczytaj bo jest raczej na odwrót ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Może Ty doczytaj albo lepiej wypróbuj, nasyp pod korek uklep i dosyp do pełna, zamknij szczelnie i puść wodę, tylko zamów sobie nowy korpus najpierw i przeczytaj instrukcję jak takowa będzie dołączona.

 

3 godziny temu, dziadziol6 napisał:

Czyli co za mało to źle funkcjonuje?przecież woda spływa z góry na dół przez całą żywicę.Co mam dokupić i dosypać?Kurcze muszę skontaktować się ze sprzedającym jaka tam wogóle jest żywica ?czy można mieszać żywice?No a co z moim wynikiem 003 ?? poprawi się to czy raczej nie?Czy kupić wodę destylowaną na której wynik mam 000?

Na destylowanej raczej nie będzie 000, jakimasz wynik przed żywicą? Może coś źle podpiełeś albo poszedł ci węgiel na membranę. Lepiej jak woda leci od dołu do góry, wtedy wolniej leci i lepiej wypełnia żywicę, że tak powiem ale chyba wiadomo o co chodzi, ogólnie lepiej oczyszcza.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, dziadziol6 napisał:

przecież woda spływa z góry na dół przez całą żywicę

a powinna wpływać od dołu ... zamień wężyki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na destylowanej pokazuje mi 000 tak jak pisałem .Po żywicy 003 

3 minuty temu, silvia napisał:

a powinna wpływać od dołu ... zamień wężyki :)

gdzie tu znajdę jakiś schemat ? ide sprawdzić co mam nie tak?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, dziadziol6 napisał:

Na destylowanej pokazuje mi 000 tak jak pisałem .Po żywicy 003 

gdzie tu znajdę jakiś schemat ? ide sprawdzić co mam nie tak?

 

https://reefhub.pl/filtr-ro-di/

żywica - jak pisał Piotrek - ma być ubita / uklepana a woda wpływać od dołu - jak płynie od góry to może sobie wyżłobić kanalik i .. nie działa jak powinno

mam dokładnie taki pojemnik na żywicę - wsypuję połowę kilka stuknięć o kolano , dosypuję i znów kilka stuknięć aż pod korek i podłączam (woda od dołu)

5 godzin temu, Moljzesz napisał:

No no nie za dużo bo filtr pęknie, żywica pęcznieje

ten korpus można zasypać na max  - "wymagany" luz .. około centymetra na oko jest pod zakrętką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK żywica ma być ubita jak widać u mnie nie było jej do samej góry,pytałem czy mam dokupić i dosypać ?do czasu jak miałem podłączone że do żywicy woda wpadała od góry i wylatywała dołem na mierniku miałem 003 .Twierdzicie że woda ma wpływać od dołu do żywicy??Firma która mi ten filt sprzedała poskładała tak że do żywicy wpływa od góry a wypływa dołem.Ok zrobiłem jak pisaliście na chwilę i efekt taki że żywica kotłowała się po całej obudowie .Już zgupiałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dziadziol6 napisał:

OK żywica ma być ubita jak widać u mnie nie było jej do samej góry,pytałem czy mam dokupić i dosypać ?do czasu jak miałem podłączone że do żywicy woda wpadała od góry i wylatywała dołem na mierniku miałem 003 .Twierdzicie że woda ma wpływać od dołu do żywicy??Firma która mi ten filt sprzedała poskładała tak że do żywicy wpływa od góry a wypływa dołem.Ok zrobiłem jak pisaliście na chwilę i efekt taki że żywica kotłowała się po całej obudowie .Już zgupiałem .

U mnie leci w dół omijając żywice zewnętrznym korpusem potem wpada od dołu przez podstawkę z gombką i jest "wyciskana" wewnętrznym korpusem przez żywicę do góry, przez kolejną gombkę z podstawką trzymającą tą żywicę od góry i wypływa wylotem zgodnie z oznaczeniami. Nic u mnie się nie kotłuje. Ważne żeby żywica nie była ubita na max alw żeby też nie latała luźno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łapię?? jakie gąbki? poproszę o zdięcie twojego filtra

U mnie jest tak jak na tym filmiku .

12,37 minuta filmu jest pokazane żywica jest nakrętką do dołu i woda wchodzi od dołu od strony nakrętki a wylot ma u góry .U mnie mam żywicę obruconą tzn nakrętką do góry tak samo jak obudowa membrany od góry żywicy wpada woda i przeczyszczona wylatuje dołem żywicy .Gdzie tu jest błąd na filmiku czy u mnie?Proszę jeśli ktoś ma ten sam zestaw proszę o poglądowe foto jak ma to połaczone. NO i dalej  nikt nie odpowiedział mam dokupić żywicę? i dołożyć ?i czy można mieszać żywicę bo nie wiem jaką tam mam?

Ja mam tak popodpinane sorki za grafikę hahahahah

schemat.png

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dziadziol6 napisał:

Nie łapię?? jakie gąbki? poproszę o zdięcie twojego filtra

U mnie jest tak jak na tym filmiku .

12,37 minuta filmu jest pokazane żywica jest nakrętką do dołu i woda wchodzi od dołu od strony nakrętki a wylot ma u góry .U mnie mam żywicę obruconą tzn nakrętką do góry tak samo jak obudowa membrany od góry żywicy wpada woda i przeczyszczona wylatuje dołem żywicy .Gdzie tu jest błąd na filmiku czy u mnie?Proszę jeśli ktoś ma ten sam zestaw proszę o poglądowe foto jak ma to połaczone. NO i dalej  nikt nie odpowiedział mam dokupić żywicę? i dołożyć ?i czy można mieszać żywicę bo nie wiem jaką tam mam?

Ja mam tak popodpinane sorki za grafikę hahahahah

schemat.png

Będzie się kotłować aż się nie wypełni, ma lecieć od dołu do góry tak jak silvia pisał. Mam akwarium morskie 4 albo 5 lat zaufaj mi :) na TDS mam trzy zera.

Żywicy trochę dosyp

Na filmiku nie widać jak to tam  jest podlaczobe, ważne żeby woda płynęła przez żywicę od dołu do góry, żeby cała żywica była wypełniona wodą. Jak masz podłączone wg oznaczeń czy instrukcji to powinno być dobrze

11 godzin temu, dziadziol6 napisał:

Na destylowanej pokazuje mi 000 tak jak pisałem .Po żywicy 003 

gdzie tu znajdę jakiś schemat ? ide sprawdzić co mam nie tak?

 

Ile masz po membranie? Nie napisałeś

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
48 minut temu, Moljzesz napisał:

Na filmiku nie widać jak to tam  jest podlaczobe,

widać 12.07 - woda z membrany krótkim wężykiem wchodzi do zasobnika z żywicą - od dołu

7cfc3c1f6a543.jpg

to czy zasobnik jest zakrętką do góry czy w dół - nie ma znaczenia - woda ma wpływać od dołu a zasobnik stać pionowo (a nie leżeć)

 

na tym konkretnym filmiku / filtrze gość zrobił błąd - pierwszy dał węgiel a węgiel (wypłukany porządnie) powinien być za sedymentacyjnym (mechanicznym/polipropylenowym) czyli przed membraną

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, silvia napisał:

widać 12.07 - woda z membrany krótkim wężykiem wchodzi do zasobnika z żywicą - od dołu

7cfc3c1f6a543.jpg

to czy zasobnik jest zakrętką do góry czy w dół - nie ma znaczenia - woda ma wpływać od dołu a zasobnik stać pionowo (a nie leżeć)

 

na tym konkretnym filmiku / filtrze gość zrobił błąd - pierwszy dał węgiel a węgiel (wypłukany porządnie) powinien być za sedymentacyjnym (mechanicznym/polipropylenowym) czyli przed membraną

Ja daję sendyment-węgiel-sendyment. Drugi jako zabezpieczenie przed węglem. Ten drugi sendyment wymieniam co drugi raz. Od kąd tak przerobiłem nie mam kłopotu z membraną.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, dziadziol6 napisał:

Nie łapię?? jakie gąbki? poproszę o zdięcie twojego filtra

U mnie jest tak jak na tym filmiku .

12,37 minuta filmu jest pokazane żywica jest nakrętką do dołu i woda wchodzi od dołu od strony nakrętki a wylot ma u góry .U mnie mam żywicę obruconą tzn nakrętką do góry tak samo jak obudowa membrany od góry żywicy wpada woda i przeczyszczona wylatuje dołem żywicy .Gdzie tu jest błąd na filmiku czy u mnie?Proszę jeśli ktoś ma ten sam zestaw proszę o poglądowe foto jak ma to połaczone. NO i dalej  nikt nie odpowiedział mam dokupić żywicę? i dołożyć ?i czy można mieszać żywicę bo nie wiem jaką tam mam?

Ja mam tak popodpinane sorki za grafikę hahahahah

schemat.png

W środku u dolu widać gąbkę. Od gory jest identyczna (lustrzane odbicie) 

DSC_0066.JPG

22 godziny temu, dziadziol6 napisał:

Nie łapię?? jakie gąbki? poproszę o zdięcie twojego filtra

U mnie jest tak jak na tym filmiku .

12,37 minuta filmu jest pokazane żywica jest nakrętką do dołu i woda wchodzi od dołu od strony nakrętki a wylot ma u góry .U mnie mam żywicę obruconą tzn nakrętką do góry tak samo jak obudowa membrany od góry żywicy wpada woda i przeczyszczona wylatuje dołem żywicy .Gdzie tu jest błąd na filmiku czy u mnie?Proszę jeśli ktoś ma ten sam zestaw proszę o poglądowe foto jak ma to połaczone. NO i dalej  nikt nie odpowiedział mam dokupić żywicę? i dołożyć ?i czy można mieszać żywicę bo nie wiem jaką tam mam?

Ja mam tak popodpinane sorki za grafikę hahahahah

schemat.png

W środku u dolu widać gąbkę. Od gory jest identyczna (lustrzane odbicie). Podłączone za membraną zgodnie z oznaczeniami in-out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.