Skocz do zawartości
dziadziol6

dziadziolowe Rio

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, dziadziol6 napisał:

NO3 muszę podbić do góry.Jak najlepiej podbić te NO3?

Najlepiej KNO3 albo NaNO3. Polecam poczytać Reefhub. Tam jest bardzo dobry artykuł na temat współczynnika Redfielda i wszystko będzie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup kilka ryb, bo chyba jeszcze nie masz? I zacznij karmić mrożonkami to no3 powinno pójść w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, maciej01 napisał:

Kup kilka ryb, bo chyba jeszcze nie masz? I zacznij karmić mrożonkami to no3 powinno pójść w górę.

Obsada jaką mam

3 turbo 

6 pustelników 

5 mieszanych slimaków dwa szkliste i trzy jakies afrykańskie

Krewetka tańcząca i od dwóch dni 2 sztuki małych błazenków.Karmię ale dla dwóćh błazenków to nie mogę po trzy kostki rzucać.

Planuję coś dokupić na dniach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie można dołożyc do mojej obsady z tej listy?

 Solarias Fasciatus 1szt

Cryptocentrus Cinctus plus krewetka pistoletowa

Dascyllus aruanus 1 szt lub para

Gobidon okinawe yelow lub green można mieszac?ile ewentualnie sztuk na moje duże akwarium.

Napewno dokupię 2 -3 krewetki czyszczące.Oczywiscie gdy parametry wody ustabilizuję

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw babka +krewetka pistoletowa świetny, jednak widziałem filmy na których strzał zabija krewetkę czyszczącą.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, greggoldi napisał:

Zestaw babka +krewetka pistoletowa świetny, jednak widziałem filmy na których strzał zabija krewetkę czyszczącą.  

Czyli mogą być problemy?to Może sama babka i czyszczące.Gdzie zobaczę filmik z taką ostrą pistoletową w akcji?A zapomniałem wczoraj po akwarium goniły się dwa kraby wszystko by było okey tylko ten który uciekał był bez muszli .Po czasie zauważyłem pustą muszlę.Dziś wróciłem z pracy a tu już druga muszla pusta? Mam jakiegoś kilera w akwarium??Mam filmik pościgu postaram się go wkleić.

 

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał jakiegoś kilera, to byś nie miał już tego pustelnika bez muszli. Może po prostu jeden krab napadł drugiego w celu odebrania muszli bo mu się spodobała, a potem przeganiał tego drugiego, któremu odebrał muszlę. Widziałem takie coś na jakimś filmie o rafie koralowej. Co do ryb to może daj jeszcze jakieś inne propozycje, które Tobie jeszcze się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, maciej01 napisał:

Jak byś miał jakiegoś kilera, to byś nie miał już tego pustelnika bez muszli. Może po prostu jeden krab napadł drugiego w celu odebrania muszli bo mu się spodobała, a potem przeganiał tego drugiego, któremu odebrał muszlę. Widziałem takie coś na jakimś filmie o rafie koralowej. Co do ryb to może daj jeszcze jakieś inne propozycje, które Tobie jeszcze się podobają.

No jednego dnia zauważyłem pustą muszlę a z drugiej strony padniętego kraba a na drugi dzień druga pusta muszla i sytuacja z filmiku.Nie wiem czy ten uciekający przetrwał i gdzieś się schował ?muszle dwie są nadal puste.Ewentualnie będę wypatrywał kolejnego ciała;)Co do innych ryb to wiele mi się podoba lecz litraż mnie ogranicza.Może coś podpowiesz? jak coś znajdę to dam znać.

Powiedzcie mi jak się nazywa ten koralowiec 52 sekunda filmu

 

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jak dałeś do akwarium pustelniki to razem z nimi dałeś też puste muszle? Może po prostu walczą o nowy dom, muszlę. Z ryb trudno doradzić, bo muszą to być takie, które Tobie się podobają. Mi np. podobają się i pasowały by do tego litrażu według mnie np. escenius bicolor lub stigmatura, pseudochromis fridmani parka, garbiki chrysiptera springeri lub hamicyanea najlepiej też parka, pterapogon kauderni dobraną parkę, można zaryzykować z mandarynami jeśli w akwarium będzie sporo żywego pokarmu lub kupić takie które jedzą mrożonki. Może coś z tych ryb Tobie się spodoba. Koral z filmu to duncansumia axifuga https://pl.reeflex.net/tiere/1759_Duncanopsammia_axifuga.htm , a tak po za tym to te akwarium z filmu bardzo ładne, gęsto zarośnięte koralami.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akwarium z filmu bardzo mi się podoba.Dzięki za odpowiedz co do korala super muszę o nim poczytać.A jesli chodzi o ryby już biorę się za lekturę:rolleyes: Jak kraby wkładałem to dołożyłem 2 puste muszle no i dwie były też puste jedną z nich porośniętą koralowcem zamieszkał jeden z krabów i zasówa po akwarium:P

Kraby saga ciąg dalszy 

dziś kolejna muszla po krabie pusta:huh:

z 6 krabów jakie miałem stan na dziś

2 kraby w muszlach

1 zwłoki bez muszli

1 szczypce luzem na skale

3 puste muszle po krabach

2 puste muszle które włożyłem jako rezerwa mieszkaniowa.

Obsada ślimaków tak jak było wszystkie w swoich muszlach.

Od 4 dni nie widzę znów krewetki tańczącej:wacko:

Ponad tydzień jak krewetki tańczącej nie widziałem.Między czasie dokupiłem 2 dni temu dwie krewetki czyszczące i dwie Chrysiptera Parasema .Ryby jak na razie mają się dobrze .Krewetki siadły na sarcophyton glaucum i cały czas czyściły mu nogę.Wczoraj zauważyłem że jedna miała wylinkę .Rano obie dalej czyściły nogę sarco.

Problemy ?wczoraj Sarco prezentował się tak

6bfa171a384069cemed.jpg

A od dzisiaj rana już tak

713b02ccd2ef5c6fmed.jpg

fd291a7e2ffaf255med.jpg

Co mu zaszkodziło??? A po powrocie do domu nie umie znaleśc krewetek czyszczących jakieś fatum??

 

 

 

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podmianie wody sarco ożył krewetki się znalazły nawet tańcząca się na chwilę pokazała:D.Dlaczego ta tańcząca cały czas jest ukryta??dokupić jeszcze jedną zmieni to coś? Ogólnie korale stoją w miejscu.

Wyniki dzisiejszych testów

Zasolenie 1.025 

Temp 25 C

Ph - 8,15

Mg-  1380

NO3 - 2

Ca - 420

Kh - 6,4

NO2 - 0

PO4 - 0,17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanye? Chodzi Ci o xenie? Daj zdjęcie jak to wygląda, może jest skurczona i nic jej nie podgryza, ale może być też tak, że krewetka z głodu ja podgryza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, maciej01 napisał:

Kanye? Chodzi Ci o xenie? Daj zdjęcie jak to wygląda, może jest skurczona i nic jej nie podgryza, ale może być też tak, że krewetka z głodu ja podgryza.

Macieju nie o xenię mi chodzi tylko o kenia baum (Capnella imbricata) ewidentnie ktoś podgryza powolutku ,co dziennie widzę nowy kawałek na kamieniach:wacko:

tak wyglądał

da465044c75d7332med.jpg

a tak dziś

777ae56996915d02med.jpg

ewidentnie na środku widać że jest podcinana /.podgryzana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wygląda jakby się dzieliła - rozmnażała ;) poszukaj po zbiorniku czy Ci się gdzieś nie zagnieździły odnóżki.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, fresz33 napisał:

Wygląda jakby się dzieliła - rozmnażała ;) poszukaj po zbiorniku czy Ci się gdzieś nie zagnieździły odnóżki.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Jedna noga widzę z boku leży może masz rację .Jutro przykleję do stopki i zobaczymy może się rozrośnie.Nie wiedziałem że tak się rozdziela.Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja capnella zaczęła zrzucać szczepki/dzielić się po podmianie wody na końcówce soli, pewnie czegoś w tej końcówce za dużo się nazbierało. Miałem już tak dwa razy. Myślałem, że już po niej bo została praktycznie sama noga/pień ale po mału odrasta. Co dziwne szczepki szybciej rosną niż matecznik odrasta. Ja jak zrobiłem sobie szczepki z tego co odpadło to jedną przykleiłem kropelką w żelu, jedną zaczepiłem gumką recepturką, a jedna sama się przyczepiła do skały i wszystkie rosną. Sporo tych odrzuconych szczepek poszło z prądem gdzieś w skały i nie ma po nich śladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem co znalazłem to z tego zrobiłem szczepki zobaczymy co z tego przetrwa.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

126 dni od zalania za dużo zmian nie ma z obsady doszedł 

Ecsenius midas

Nemateleotris decora

(Capnella imbricata) tak jak podpowiadaliście podzieliła się ,porozrzucało ją po zbiorniku to co przykleiłem rośnie a reszta samosiejek też

Parę korali doszło rośnie to nie za bardzo oświetlenie dalej mam to które miałem na starcie .

Jedynie Zoanthus "Alien Explosion"   rośnie jak szalony i muszę się go trochę pozbyć ale nikt tu tego nie chce:DJak to wyszarpać ze skały bez uszczerbku na zdrowiu;)

Strat nie zanotowałem poza krewetką tańczącą która to znika na dwa tygodnie i pojawia się coraz większa tak że chyba żyje:P

Parametry bez rewelacji.Wyniki z wczoraj Testy Saliferta

Zasolenie 1.025

Temp - 25

PH - 8.3

Mg - 1400

NO3 - 2

Ca - 415

KH - 7.4

NO2 - 0

PO4 - 0,08

Podmianki 10% co tygodniowo ostatnie dwie podmiany co dwa tygodnie 10%

 

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak wyszarpać tego Zoa alien explosion ze skały? czy jak go będę w zbiorniku szarpał i pęknie jedna z nóg zaszkodzi to zwierzakom czy tylko skałę cza wyjąć i czyścić w inny sposób.Ciepło się zrobiło akwarium przykryte temp skoczyła do 28 coś muszę pomyśleć nad schłodzeniem na razie tylko uchylam pokrywy.

Temperatury nadal wysokie u mnie podskoczyło do 29 stopni.Obie klapy uchylone ale nie całkiem w pionie by ryby nie wyskoczyły.Zastanawiam się czy nie wywiercić w klapach po kilkanaście otworów ale czy to coś da??Jak sobie radzicie z wysokimi temperaturami ?

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś małe zakupy u lokalnego kolegi przytargałem 

Caluastrea 

Cribrinopsis crassa

Palythoa Candy Apple Pink 

Euphyllia Parancora Toxic Green

SeriatoporaHysterix Mint Grun

Galaxea

Musze to jakoś upakować:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Alien explosion   częściowo wyszarpany za pomocą chwytaka ,zabieg robiony w zbiorniku.Zostało trochę dla mnie i trochę na sprzedaż lub wymianę.Z ostatnich zakupów wszystko okey poza Galaxeą niestety padła zrobiła się stopniowo biała chyba ją ktoś lub coś pożarło.

Parametry niestety szału nie robią a i oświetlenie mam dalej nie zmienione.

PH- 8.3    

MG - poza skalą

NO3 - 2

Ca - 400     dozuję 3 x dziennie 3 ml

KH - 7.0      dozuję 3x dziennie 4 ml 

NO2 - 0

PO4 - 0,08

Wszystkie testy saliferta

karmię trzy razy dziennie rano suchy  o 17 kostka artemi wieczorem trochę suchego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno mnie tu nie było co nie oznacza że akwarium zlikwidowane .Szału nie robi ale ciągle się uczę.

Trochę korali przybyło ze zwierząt mandaryn,babka kopiąca dwie krewetki wundermani, dwie krewetki kardynał.

Akwarium ma 9 miesięcy 

Parametry 

PH-8,15   .   Mg -1400.   NO3 -2 .   Ca-400.   KH-  9.    NO2-0 .  PO4-0,03    Zasolenie 0,125

c1b58068e165e0b7med.jpg

20acb96222683c51med.jpg

df993a814de2b50fmed.jpg

5de790c6ab8b826emed.jpg

4a0582d9b47cdec3med.jpg

e8e9a33172e96716med.jpg

36981ecb211ce129med.jpg

9783fcef78bb28ecmed.jpg

4f2ef03f0748595bmed.jpg

0367bbd832f97c43med.jpg

A wpadła lampa wi-fi made in china  podwieszona nad akwarium.

 

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jeszcze zdjęcie całego akwarium. Jaką konkretne lampę kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.