Skocz do zawartości
lukas_gr

Aminokwasy i witamin

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat dodatków w postaci aminokwasów i witamin. Posiadam zbiornik LPS + SPS z przewagą tych drugich. Leje Ati Essentails oraz GroTech Vitamino, ale być może polecić jakiejś inny preparat z mieszanką witamin i aminokwasów. Kiedyś stosowałem reef energy red sea, ale było dla mnie mało wygodne, że trzeba go trzymać w lodówce. Zdecydowanie preferuję podłączenie pod pompę dozującą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Colombo Coral vits nie musi być trzymany w lodówce. Dostępne opakowania: 500ml lub 1000ml.

colombo-coral-vits-1000ml.jpg

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co konkretnie? tak jak pisałem, zależy mi na podłączeniu pod pompę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaforest ma witaminy które lejemy na mrożony pokarm FISH V zakraplam codziennie po jednej kropli na jedną kostkę

Ale można też stosować bezpośrednio do baniaka 1 kropla na 100 litrów


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ktryc napisał:

Colombo Coral vits nie musi być trzymany w lodówce. Dostępne opakowania: 500ml lub 1000ml.

colombo-coral-vits-1000ml.jpg

Krzysztof

a ile sie tego leje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukas_gr napisał:

co konkretnie? tak jak pisałem, zależy mi na podłączeniu pod pompę

Hej...Vitaminki trzeba trzymac w lodowce (nie mam pojecia dlaczego),wiec jezeli chodzi o dozowanie to chyba tylko prosto z jakiejs malej lodowki...Ja uzywam AF (kropla na sto litrow,podawane po zgaszeniu swiatel (tez nie wiem dlaczego))...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
6 minut temu, Iceberg napisał:

Hej...Vitaminki trzeba trzymac w lodowce (nie mam pojecia dlaczego),wiec jezeli chodzi o dozowanie to chyba tylko prosto z jakiejs malej lodowki...Ja uzywam AF (kropla na sto litrow,podawane po zgaszeniu swiatel (tez nie wiem dlaczego))...

Pytałem przedstawiciela AF i nie trzeba trzymać w lodówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam nie trzeba trzymać w lodówce. Nowe witaminy AF stoją w sklepach na półkach i nic im się nie stanie.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki,to dobra wiadomosc ,gdyz trzymanie w lodowce jest troche klopotliwe,moze wie ktos tez,dlaczego powinno sie je dawac po zgaszeniu swiatel,zauwazylem ze kiedy sie je wlewa to swieca sie jakis czas przy "ksiezycu"...Mam nadzieje tez ze rozmowa jest caly czas o AF Vitality...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie wyczytałem żeby podawać witaminy AF po zgaszeniu światła. Przecież w opisie AF stoi jak wół FISH V czyli witaminy te lejemy na mrożony pokarm,- ja zakraplam codziennie po jednej kropli na jedną kostkę a karmię w dzień rybki a w nocy korale


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,dokladnie o te witaminy mi chodzilo,tam jest tez o trzymaniu w chlodnym miejscu,no a u mnie temperatura czesto powyzej 30 stopni a klimatyzacji nie mam,nie tylko dlatego ze jest droga,ale gdy posiedze w takim klimatyzowanym pomieszczeniu to zaraz mam bol glowy i przeziebienie,no i stad pomysl trzymania w lodowce...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja trzymam w szafce pod akwarium w lecie też jest ciepło. Nie zauważyłem nic dziwnego. Konsystencja ta sama. Chodzi żeby nie wystawiać na słońce i światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, laszek napisał:

Chodzi o witaminy dla korali Vitality

NuD7mOd.jpg

No jeżeli o te to jest to logiczne żeby podawać po zmroku. Korale w tym okresie zaczynają się odżywiać.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, laszek napisał:

Ja trzymam w szafce pod akwarium w lecie też jest ciepło. Nie zauważyłem nic dziwnego. Konsystencja ta sama. Chodzi żeby nie wystawiać na słońce i światło.

ja juz swoja buteleczke wyciagnalem z lodowki (oczywiscie buteleczke witamin) i bede ja trzymal w pokoju...Jeszcze sie tylko zastanawiam,dlaczego podawac po zgaszeniu swiatel,podejrzewam ze przy swiatlach moglaby zachodzic jakas reakcja i stad ten fluo kolor,przy niebieskich,zachodzacych swiatlach...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Moim zdaniem waldek ma rację. Korale też jedzą w dzień widzę to jak karmię ryby. Ale dając jedzenie w nocy dużo mocniej wyciągają polipy. Może wtedy lepiej absorbują witaminy? Może być tak jak z af energy i build podawać się powinno przy wzmożonym karmieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) myśle że niektóre witaminy rozpadają się pod wpływem światła UV - a takie często jest w lampach zwłaszcza w trybie wieczornym widać ładnie jak witaminy od AF dla korali wykazują fluorescencję pod wpływem światła UV - świecą na pomarańczowo ;) ja podaje wieczorem przy światłach, bo mam ustnika wariata który w nocy się makabrycznie boi i lubi wyskoczyć jak się podchodzi w nocy do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło niebieskie, które mamy w lampach to nie UV... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się jeszcze zastanawiam, na temat tego, że SPSy potrzebują dozowania aminokwasów jest sporo artykułów, ale jak jest z witaminami? Niektóre preparaty zawierają w składzie tylko aminokwasy, a inne mieszankę aminokwasów i witamin. Czy dozowanie witamin jest również niezbędne dla koralowców? Czy jedynie dla ryb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, lukas_gr napisał:

Tak się jeszcze zastanawiam, na temat tego, że SPSy potrzebują dozowania aminokwasów jest sporo artykułów, ale jak jest z witaminami? Niektóre preparaty zawierają w składzie tylko aminokwasy, a inne mieszankę aminokwasów i witamin. Czy dozowanie witamin jest również niezbędne dla koralowców? Czy jedynie dla ryb?

I po co się zastanawiać - ryby też masz.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo może lepszym rozwiązaniem jest suplementacja samych aminokwasów np. Fauna Marine a witaminy tylko z jedzeniem dla ryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbiję temat... czy ktoś z Was podaje aminokwasy pompą dozującą?


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kaer napisał:

podbiję temat... czy ktoś z Was podaje aminokwasy pompą dozującą?

ja tak robiłem. amino z witaminami Grotecha. Ale zmieniłem na Coralfood Saliferta bo uznałem że bardziej niż amino brakuje jedzenia dla SPS w moich zbiorniku (karmię dużo mrożonkami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Przemek79 napisał:

ja tak robiłem. amino z witaminami Grotecha. Ale zmieniłem na Coralfood Saliferta bo uznałem że bardziej niż amino brakuje jedzenia dla SPS w moich zbiorniku (karmię dużo mrożonkami).

Ja mam problem z PO4 więc muszę ostrożnie karmić. Ale aminokwasy chcę podawać, tylko najchętniej pompą bo z pamięcią u mnie kiepsko :-/ 


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.