Skocz do zawartości
Marcin Linek

Cyrkulacja Jebao do 500 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat ponieważ noszę się z zamiarem zmiany cyrkulacji w moim 500-litrowym zbiorniku na jebao i chciałbym uzyskać kilka informacji/porad od osób, które maja już doświadczenie z tym sprzętem

Akwarium ma wymiar 140x70x50h i pierwotnie planowałem w nim 2xjebao rw-15. Jednak jak oglądam filmiki w necie to wygląda na to, że pompy potrafią zrobić na prawdę niezłą falę, a w moim akwarium jest taki mały dylemat, że zbiornik jest bez wzmocnien a tafla wody utrzymuje się ok 20-30mm poniżej górnej krawędzi. Czy te dwie pompy nie będą za mocne i nie będą wylewały mi wody na podłolgę? Czy może rw-8 dla mojego litrażu będą wystarczające? A może w ogóle jedna pompa to świat i ludzie? Akwarium będzie z obsadą mieszana, kilka dużych sps (stylophora, seriatopora, pocillopora) a reszta głównie LPS. Wiem, że ustawienia pomp można dostosować, ale jak to wygląda np. przy zaniku prądu? Czy ustawienia się zachowują, czy też może po ponownym załączeniu pompy chodzą na max? Na przykładzie waszych zbiorników jakie konfiguracje/ustawienia pomp się najlepiej sprawdzają? Montujecie po przeciwnych stronach czy na jednej ścianie i jak do tego dobieracie parametry, żeby efekty były najlepsze?

Edytowane przez Marcin Linek (wyświetl historię edycji)

140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

U siebie w zbiorniku 165x70x50w

mam cp40, rw-15, rw-8, rw-4, 2x jvp 3000l/h

Wszystko z wyjatkiem rw-8 chodzi na maxa. Rw-8 chodzi na 2 biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Linek napisał:

Wiem, że ustawienia pomp można dostosować, ale jak to wygląda np. przy zaniku prądu?

Po zaniku napięcia elektrycznego i ponownym jego przywróceniem wszystkie pompy falowniki powracają do ustawień które im zadałeś. Pozdrawiam Roman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich pompach Jecod wszystko wraca do uprzednio zadanych wartości.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

U mnie też. Dwa razy się zdarzyło że cp nie wróciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne?- ja mam 1x CP-40 i 1x CP-55 i one startują po zaniku prądu na tym samym ustawieniu co były.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.