Skocz do zawartości
kierowca

Problem z Pacific Sun Hyperion R2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem z lampa Pacific Sun Hyperion R2 . Przy wgrywaniu programu bali zawiesil sie komputer. Lampa jak i program nie reagowaly. Po wylaczeniu lampy pojawia sie na chwile napis bootlader ready potem napis znika i tylko niebieski wyswietlacz. Znanazlem w instrukcji opis co robic ale po tym zabiegu zadnych efektow. Po dlugim czekaniu pojawia sie jedna kreska na wyswietlaczu. Pytanie czy ta kreska oznacza ze program awaryjny jest wgrywany? Dodam ze dlugo trzeba czekac

 

Edytowane przez kierowca (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz, zadzwoń do serwisu. Gdzieś czytałem, że przy wgrywanie programu trzeba próbować aż do skutku. 

Odezwij się tutaj do @Przemekmoże szybciej odpowie niż serwis. 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, kierowca napisał:

 Znanazlem w instrukcji opis co robic ale po tym zabiegu zadnych efektow.

 

nie wiem jak jest w Hyperionach ale w mojej Black Python, reset lampy i wgranie softu jest możliwy po zwarciu na kostce pinów 4 i 8 - tak miałeś w instrukcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. W instrukcji pisze aby bez polaczenia z lampa wgrac nowy program. Robie wszystko jak pisze i dopiero po kilkunastu minutach pojawia sie jedna kreska na wyswietlaczu. Wlasnie nie wiem czy to znsczy ze sie wgrywa?  W takim tempie potrwa to cala noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w lampie black python - skończyło się w serwisie wymianą komputerka za 300 zł. Teraz mam drugą lampę PS i stwierdzam, że przed producentem jeszcze daleka droga do niezawodego i trwałego produktu - dlaczego one ciągle rdzewieją? Czy nie można lamp robić z aluminium?

 

Edytowane przez Dr@co
dcs (wyświetl historię edycji)

~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dr@co napisał:

Miałem podobnie w lampie black python - skończyło się w serwisie wymianą komputerka za 300 zł. Teraz mam drugą lampę PS i stwierdzam, że przed producentem jeszcze daleka droga do niezawodego i trwałego produktu - dlaczego one ciągle rdzewieją? Czy nie można lamp robić z aluminium?

 

Ja miałem okolo 5 letnia i wcale nie byla pordzewiala jak ktos lubi przy samej wodzie miec lampe to pordzewieje. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lampa zawieszona jest w "normalnej" odległości od lustra wody - 15-20cm i nie jest regularnie "sprejowana" przez wodę z pompy/pęcherzykami powietrza to nie ma prawa zardzewieć.

Aktualnie produkowane lampy są zabezpieczone przed rzdzewieniem szeregiem warstw  ochronnych (jak. min. ocynk)i jeśli nie nastąpiło uszkodzenie powłoki(podobnie jak w samochodzie) to nie ma prawa rdzewieć.

Natomiast jeśli jest regularnie "ochlapywana" to warunki jej pracy zbliżone są do komory solnej - wysoka temperatura, sól i duża wilgotność(oraz dostęp do tlenu) powoduje że w takich warunkach nie ma stali nierdzewnej - także aluminium będzie się łuszczyło po pewnym czasie.

W normalnym użytkowaniu, gdy lampa jest właściwie wentylowana - służyła będzie latami bez żadnych oznak zużycia.

Błąd "bootloader" na ekranie może świadczyć o nieudanej próbie aktualizacji oprogramowania(na przykład) a nie o uszkodzeniu samego komputera. Oprogramowanie może zaktualizowane w 99% ręcznie bez otwierania lampy - może to także w pewnych sytuacjach zrobić zdalnie nasz serwis.

W razie pytań prosze o kontakt z serwisem.

pozdrawiam

Przemek

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
45 minut temu, Blyx_00 napisał:

Czy ktoś z was miał problem że lampa mruga? 

lewym okiem ? oczekujesz pomocy to opisz problem tak żeby można było coś z niego wywnioskować / tak jakbyś chciał żeby Tobie zadawano pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa juz dziala i jest wszystko ok, Mam tylko problem z ustawieniem,Problem polega na tym ze jak ustawie zachod slonca tp lampa pomalu gasnie ale jakby szybciej wylanczaly sie diody niebieskie.Przy koncu sciemniania swiatlo jest bardziej biale a chcialbym aby bylo niebieskie, praktycznie diody niebieskie sie nie swieca tylko biale i kolorowe,Kolejne pytanie czy w scenariuszu bali jest mozliwosc ustawienia czasu wlaczenia i wylaczenia lampy bo u mnie te funkcje sa niedostepne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Bali czas jest ustawiony na stałe. Od 8 do 20.24. Tego nie zmienisz, ale możesz zmienić czas w lampie to lampa zapali się wcześniej lub pozniej. Ja dałem 2h do tyłu i wschód mam od 10.00

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SzymonH napisał:

W Bali czas jest ustawiony na stałe. Od 8 do 20.24. Tego nie zmienisz, ale możesz zmienić czas w lampie to lampa zapali się wcześniej lub pozniej. Ja dałem 2h do tyłu i wschód mam od 10.00

 

 

Dziwne, u mnie po wgraniu programu Bali udało się przestawić czas działania lampy.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Pirotechnic napisał:

Dziwne, u mnie po wgraniu programu Bali udało się przestawić czas działania lampy.

U mnie tez dzialalo, chociaz teraz mam recznie zmienione czasy w tabeli PAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam program bali z programu do sterowania. W zakladce mam funkcje zaladuj bali lub usun bali. Sa tez inne programy ? Szlyszalem ze jest hawaii ale nie moge poszukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mogę Ci podesłać w formacie .rar - wyślij na priv adres email, to Ci prześlę różne programy.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Pirotechnic napisał:

Tak, mogę Ci podesłać w formacie .rar - wyślij na priv adres email, to Ci prześlę różne programy.

też jestem chętny - wysłałem pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja też poproszę :)


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.