Skocz do zawartości
bopp79

Diodora - mała plaga

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Wiecie czy jest jakiś zwierz, który mógłby pomoc w kontroli plagi Diodor? Skały mam tak ogołocone, że nawet D. setosum nie ma co jeść.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo masz akwarium, kiedy założone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 lata ale musiałem z czymś je przynieść bo wcześniej nie miałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to młody zbiornik i zaczęły się mnożyć. Też mam sporo ślimaków diodora i od początku ich nie miałem, przyszły z jakąś szczepką. W pierwszych 3-4 dniach po czyszczeniu szyb są prawie niewidoczne, a jak szyby zaczyna pokrywać nalot to ślimaków zaczyna się robić sporo na szybach, ale jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza. Wątpię, że znajdziesz jakiegoś naturalnego wroga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje Ci handel aby ograniczyć populację.  Dopóki mają co jeść to będzie ich przybywać. Z czasem zacznie brakować pokarmu no to ich ilość też spadnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jak ich ilość spadnie to wzrośnie ilość pokarmu a jak wzrośnie ilość pokarmu to wrośnie też ilość ślimaków i tak w kółko :) A nie ma jakiegoś wargacza który by jadł ślimaki? Czytałem, że chrysus je ale chyba tylko nagoskrzelne, a może jest jakiś inny który lubi ślimaki? Ktoś coś wie na ten temat?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Chloropterus. Ale może zjeść również inne ślimaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz mega wielką ilość turbo :) wylęgło się pełno - uważaj na KH bo bardzo mocno spada jak tworzą sobie skorupki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zauważyłem, że odkąd mam Pictichromis paccagnellae ubywa mi małych ślimaków turbo, widziałem jak wypluwał puste muszelki więc może inne ślimaki też je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Niko235 napisał:

ja zauważyłem, że odkąd mam Pictichromis paccagnellae ubywa mi małych ślimaków turbo, widziałem jak wypluwał puste muszelki więc może inne ślimaki też je.

A to ciekawe :) ja miałem tą piękną rybkę - niestety ospa zabrała ja ze sobą :( w takim razie pomyślę o kolejnej bo epizod ospy mam za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo to inne ślimaki, diodora bardziej przylega do szyby, podłoża i będzie trudniej jakiejś rybie ją zjeść, upolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.