Skocz do zawartości
core2a

Dsb w komorze spływu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Akwarium w fazie kompletowania i powolutku zalewania przynajmniej sumpa.
Mam komorę w sumpie 48x42cm i wysokości 36cm na odpieniacz, reaktor wapnia i jakieś złoże zraszane może. Odpieniacz zanurzenie ma na 25cm więc zostaje te 11cm pod sprzętem. Pomyślałem sobie że może warto by było zrobić tam dsb i tu pytanie do was co sądzicie o takim pomyśle? 
Problem jest też taki że jest to równocześnie komora spływu i cały detrytus by się zbierał na złożu, nie będzie to bomba z opóźnionym zapłonem? Skarpety na spływie nie wchodzą w grę. 
Ewentualnie co innego tam umieścić? Skałę? Siporax? 
Z drugiej strony sumpa mam dsb z refugium 48x50cm. 
Dzięki wielkie za wszystkie podpowiedzi. 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komora spływu z odpieniaczem to jedna wielka wirówka o intensywnym przepływie wody.

Można tam wkładać np. węgiel, sera silicate klear, i tym podobne.Ja bym zostawił ją w spokoju.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @Roman.P pisze. W dsb woda ma wpływać górą i wypływać górą, a przepływ ma być taki żeby piasku nie mącić. Komora odpieniacza czy spływu się nie nadaje. Zaleca się też żeby odpieniacz stał za dsb. Najpierw "karmisz" dsb a potem to co "nie zje" puszczasz na odpieniacz.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można dać DSB do komry spływu bo woda która spływa będzie robiła burze piaskową. A detrytus który odkłada się na powierzchni piasku jest konsumowany przez organizmy które żyją na DSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Darek85 napisał:

Tak jak @Roman.P pisze. W dsb woda ma wpływać górą i wypływać górą, a przepływ ma być taki żeby piasku nie mącić. Komora odpieniacza czy spływu się nie nadaje. Zaleca się też żeby odpieniacz stał za dsb. Najpierw "karmisz" dsb a potem to co "nie zje" puszczasz na odpieniacz.

Odpieniacz powinien stać przed DSB a nie za aby życie z DSB mogło zasilać akwarium a gdy będzie odpieniacz za DSB to wszystko pójdzie do kubka.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpieniacz powinien stać przed DSB a nie za aby życie z DSB mogło zasilać akwarium a gdy będzie odpieniacz za DSB to wszystko pójdzie do kubka.
U mnie jest tak jak na zdjęciu a za jest odpieniacz ale zasilany ze spływu.b64d556fc827810cde9f78e2dc26b4d1.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie odpieniacz jest przed DSB i Przed Refugium:

9836190_1111.jpg

9836190_1111.jpg

 

 

Z prawej strony w komorze odpieniacza mam zrzut wody później woda leci do Refugium następnie do DSB i później do komory pomp a z tam tąd do akwarium na parterze domu


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dać 2x kolanko 90' i nie będzie już mącić piachu dsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, PAdam napisał:

Można dać 2x kolanko 90' i nie będzie już mącić piachu dsb.

będzie bo zrobi się wir

jak już to jakiś koszyk zasysający żeby rozproszyć strumień - ale to i tak nie jest dobry pomysł , to niezłe miejsce na adsorbenty czy siporax a nie DSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację że komora odpieniacza i spływu nie jest dobrym pomysłem. Z mieszaniem piachu bym sobie poradził ale za to ograniczyłbym przepływ nad dsb. Absorbery jeśli jakieś będą będą miały swoje miejsce w bubble stopie tak jak siporax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.