Skocz do zawartości
adamo7

skała?

Rekomendowane odpowiedzi

witam, pytanie dotyczy skały, okazało się że mam za mało skały baniak stoi już 33dni i moje pytanie czy dołożyć żywą czy suchą, a jeżeli żywą czy może być od kogoś z likwidowanego akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ,że może być z kogoś baniaka. A co do skały taka i tak będzie dobra. Sucha skała i tak w trakcie dojrzewania ożywi się.

Edytowane przez Bombi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, adamo7 napisał:

witam, pytanie dotyczy skały, okazało się że mam za mało skały baniak stoi już 33dni i moje pytanie czy dołożyć żywą czy suchą, a jeżeli żywą czy może być od kogoś z likwidowanego akwa?

Możesz rozwinąć temat "okazało się"


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w tej chwili 10kg na 100l jak napisane baniak mam 33dni i no3 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj fotkę akwarium. Waga skały o niczym nie świadczy. Porównaj sobie 10 kg betonu i 10 kg pumeksu. Jakie będą ich objętości.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj fotkę akwarium. Waga skały o niczym nie świadczy. Porównaj sobie 10 kg betonu i 10 kg pumeksu. Jakie będą ich objętości.

b032a19e0bd417a0c2ddf13f722c66db.jpg541700cf09bb07e63aa1f22082a22395.jpg2bf43c50c9bce33029f7bd7b42b21417.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Trochę ubogo.Polecił bym żywą skałę. To wzbogaci florę bakteryjną i nie tylko.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adamo7 napisał:


b032a19e0bd417a0c2ddf13f722c66db.jpg541700cf09bb07e63aa1f22082a22395.jpg2bf43c50c9bce33029f7bd7b42b21417.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z ujecia wygląda jakby było znacznie mniej niż 10kg na 100l. No chyba że jest więcej niż 100l. Wygląda, że brakuje jeszcze raz tyle. Ja bym dołożył żywą. Ale pod warunkiem, że zbiorniku w którym jest ta żywa skała, nie ma wysokiego po4 i nie jest on bardzo zabrudzony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej drugie tyle skały by się przydało i zrobić wyższą konstrukcję. Nie mogłeś dołożyć od razu po odpaleniu, zalaniu akwarium, tylko teraz po ponad miesiącu? Teraz tylko przedłużysz dojrzewanie, ale jak widać na zdjęciu innego wyjścia nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał żywą skałę z pracującego już zbiornika, są tam potrzebne bakteryjki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie dziwne z tą wagą skały, ja w swojej 45 kupiłem 3kg żywej skały, trzy kawałki mniej więcej tej samej wielkości i musiałem trochę poprzestawiać aby czyścikiem mieć dostęp z każdej strony (min. 2cm od szyby) a objętościowo wydaje się jakby połowa akwa było ze skałą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.