Skocz do zawartości
kolalysy

cicha pompa obiegowa

Rekomendowane odpowiedzi

20dB to niemal kompletna cisza. najcichsze pomieszczenie na ziemi ma coś około  -10dB. W tym pomieszczeniu osoby nieprzyzwyczajone do takiego środowiska po godzinie czują się wręcz przerażone kiedy słuch zaczyna wychwytywać dźwieki bijącego serca a nawet krew przepływająca przez żyły. Oczywiście mówię o osobie zdrowej a nie głuchej ;-). Lecący komar ma chyba 35dB. Nie mam pojęcia czy w akwarystyce są tak ciche urządzenia. Chyba, że pomiar robiony jest kiedy pompa działa jako zanurzona. Ale to I tak dźwięk przepływającej wody bez chlupotania ma około 25dB.

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przy wszystkich 4 pompach

large.23135043_1852072294820432_1585685808_o.jpg.e60a949356d7745b34fd5a2bc13208bc.jpg


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sygen napisał:

ja mam przy wszystkich 4 pompach

large.23135043_1852072294820432_1585685808_o.jpg.e60a949356d7745b34fd5a2bc13208bc.jpg

I to by się zgadzało. Jak każdy pomiar tyle wskazuje I nie ma odchyłek to powinien być to dzwięk przepływu wody. Każda pompa poniżej tego wyniku nie powinna być słyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10-15 dB mam w sypialni przy włączonych filtrach do akw. słodkowodnych :) ( Aquael Unimax). Dlatego szukam sprzętów nie przekraczających tej dwudziestki - mój słuch nie toleruje głośniejszych sprzętów w nocy. A przymierzam się do sprzętu wymagającego obiegówki.

Sygen - jakie konkretnie masz pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, 12dot12 napisał:

10-15 dB mam w sypialni przy włączonych filtrach do akw. słodkowodnych :) ( Aquael Unimax). Dlatego szukam sprzętów nie przekraczających tej dwudziestki - mój słuch nie toleruje głośniejszych sprzętów w nocy. A przymierzam się do sprzętu wymagającego obiegówki.

Sygen - jakie konkretnie masz pompy?

wszystkie w opisie  w stopce 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zobaczę na kompie - na tel. stopki nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, 12dot12 napisał:

10-15 dB mam w sypialni przy włączonych filtrach do akw. słodkowodnych :) ( Aquael Unimax). Dlatego szukam sprzętów nie przekraczających tej dwudziestki - mój słuch nie toleruje głośniejszych sprzętów w nocy. A przymierzam się do sprzętu wymagającego obiegówki.

Sygen - jakie konkretnie masz pompy?

Być może I tak masz cicho, ale bardziej stawiałbym na błąd pomiaru ;-) Jak coś to zapraszam do tego artykułu

Ps u nas w labo gdzie testowane są talerze dysków twardych ciężko osiągnąć 14dB i naprawdę niedobrze się robi po kilkunastu minutach. Wg artykułu 30bB to pomieszczenie w którym się śpi i słychać co najwyżej oddech nie chrapanie

https://businessinsider.com.pl/technologie/nauka/najcichsze-pomieszczenie-swiata-ujemne-decybele/cs933v0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar mam komórkowy, więc może być niedokładny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, 12dot12 napisał:

Pomiar mam komórkowy, więc może być niedokładny :P

Myślę, że jeśli będziesz w sklepie i w opisie albo w rzeczywistym pomiarze wyjdzie pomiedzy 30-25dB (na sucho) to spokojnie możesz taką kupić gdyż woda też znacznie tłumi dźwięk. Jesli jakiś producent bedzie miał w opisie, że praca pompy jest 20dB a bedzie ona znacznie droższa to szkoda kasy bo obie pompy powinny być nie niesłyszalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.