Skocz do zawartości
thomas516

powrót z glossy 80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu myślałem o założeniu na nowo akwa, z powodu że mam mało miejsca postanowiłem załozyc na glossy 80 bo tylko na taki rozmiar mam miejsce a zestaw podoba mi sie bo jest glossy :D i wysokie akwarium, akwarium wystartowało 15.12 na swierzej solance, nie tak jak zakładałem na żywej wodzie w zamian zaproponowano mi w sklepie bakterie firmy ATM ktore maja zadziałać jak żywa woda umożliwiając praktycznie odrazu zasiedlanie, ale z tym poczekam sprawdzając stabilność parametrow, bakterie dodane 15.12 wiec będę opisywać jak działa , start na suchej skale klejonej nie bez problemów, za pierwszym razem wszystko się rozpadło :) okazało się że za mało kleju używałem wiec za drugim podejściem nie żałowałem. Tym razem akwa startuje na calkowicie nowym sprzecie po poprzednich doswiadczeniach z uzywanym 

 

akwarium 80x35x50

odpieniacz i filtr tunze reef pack 250

cyrkulacja 2x jebao RW-4

oświetlenie led  aquael retro fit 3x 16w actynic i 1x 16w marine

ogrzewanie aquael easyheater 100w

woda na soli reef cristal 1023 na obecna chwilę

sucha skała 11kg

żywy piasek 10kg 

jutro zmierzę pierwsze parametry zeby mieć porównanie, w filtrze phosguard do obniżenia krzemianów po klejeniu skały i wata 

 

IMG_0032.jpg

IMG_0037.jpg

IMG_0034Resized.jpg

IMG_0038Resized.jpg

IMG_0042Resized.jpg

IMG_0047Resized.jpg

IMG_0050Resized.jpg

IMG_0046Resized.jpg

IMG_0045Resized.jpg

planuje dołożyć około 3 kg żywej skały żeby wprowadzić trochę życia 

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładnie, przestrzennie. Ja preferuję większe ilości skały, ale u Ciebie jest ok. Najważniejsze, że Tobie się podoba. Te bakterie może zadziałają dobrze na wodę, ożywią ją, ale akwarium musi przejść cykl azotowy, dojrzeć żeby móc zasiedlać żywymi zwierzętami. Dobrze, że chcesz poczekać z zasiedlaniem akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bakterie sa po to by cykl azotowy przerobic tak aby parametry byly na zero i mozliwosc zasiedlenia odrazu zyciem, przetestowane nie prze zemnie ale osoba doswiadczona juz na drugi dzien zasiedlala akwa i wszystko funkcjonuje bardzo dobrze

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem? Sucha skała i na drugi dzień życie do baniaka? Ja jestem sceptyczny do takich praktyk i wynalazków, po prostu nie wierzę, że na drugi dzień można zasiedlać akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATM to firma zajmujaca sie akwariami w oceanariach majaca wlasny program na national geografic gdzie zakladaja akwaria odrazu z zyciem, raczej bubla by nie robili majac dobra renome, 

Narazie bede sprawdzac przez jakis czas codziennie parametry i zobaczymy jak to dziala 

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A świstak siedzi i.... ;-)

Osobiście rozmawiałem z Brettem dwukrotnie (w Orlando i Nowym Orleanie w tym roku) - i tego nie dowiesz się z TV ale...

95% tych akwarii "znika" w ciągu pierwszych 3 miesięcy. Znika - w sensie jest "deep restart" i już "normalne" dojrzewanie...

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym programie 

w większości przypadków sztuczne korale i sztuczna skała. Co ma tam dojrzewać, przejść cykl azotowy? Wodę można uzdatnić szybko, żeby wprowadzić życie. Ty masz suchą skałę, a nie sztuczną z żywicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam na suchej skale marco rock 

Zobaczymy z czasem jak to bedzie wygladalo


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wyglądało jak odczekasz, żeby akwarium przeszło cykl azotowy, dojrzewanie, a tego nie da się zrobić w jeden dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy pomiar zrobiony

PH - 7,5

PO4 - 0

NO2 - 0

NO3 - 1

KH - 7

NH3 - <0,25


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łady zestaw. Poczekaj, odczekaj i ciesz się pięknym oczkiem. Jeśli planujesz więcej skały to dołóż jak najszybciej. Żywa skała nie zaszkodzi. Jakie życie planujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam zamiar z 3kg malych zywych skal dolozyc, co do obsady to nie wiem dokladnie ale same jakies maluchy, z korali to kilka miekkich lps kilka odmian euphyli i moze z czasem jakis sps

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ułożona skała.

Nie oklejasz tylnej szyby folią ?

To był gotowiec akwarium , szafka i nadstawka na górze ?

Jaki koszt ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałeś bakterie ATM i jak widać po testach akwarium nie nadaje się do zasiedlenia "prawie od razu", bo jest wykrywalne NH4 i dopiero cykl azotowy zaczyna się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Śledź napisał:

Ładnie ułożona skała.

Nie oklejasz tylnej szyby folią ?

To był gotowiec akwarium , szafka i nadstawka na górze ?

Jaki koszt ?

 

 

To jest zestaw aquael glossy korona jest ze szkla jako calosc akwarium, mozna w komplecie z szafka kupic lub bez, do konca grudnia w aquaelu jest promocja za ten zestaw  1249zl, mam z tylu tlo niebieskie

Godzinę temu, maciej01 napisał:

Dałeś bakterie ATM i jak widać po testach akwarium nie nadaje się do zasiedlenia "prawie od razu", bo jest wykrywalne NH4 i dopiero cykl azotowy zaczyna się.

Gdzie w moich testach widzisz wykrywalne NH4 ? 

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, thomas516 napisał:

 

Gdzie w moich testach widzisz wykrywalne NH4 ? 

Niech będzie NH3=amoniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nizszego oznaczenia na skali testu salifert nie ma l, a niestety nie mam dokladniejszego testu, jak znasz jakies to mozesz polecic dobry test

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea ma od "0" testy na NH3/NH4

USD
Zestaw do testowania amoniaku z Morza Czerwonego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki, zamowie dzisiaj i sprawdze jak sytuacja wyglada 


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów z forum ma podobne akwa. On fajnie ustawił cyrkulatory. Dał je na tylną szybę i skierował na przednią. Jak namierze jego nik to co podam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pawellb napisał:

Jeden z kolegów z forum ma podobne akwa. On fajnie ustawił cyrkulatory. Dał je na tylną szybę i skierował na przednią. Jak namierze jego nik to co podam.

Widzialem ale wole na bokach, lepiej buja woda 

Testy powtorzone bez zmian, jedynie KH 8, dzisiaj doszedlem ze troche zle wczoraj zmierzylem wiec tez pewnie bylo tyle samo co dzisiaj


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora na aktualizacje , 11 dni minelo i jedynie lekko pojawily sie okrzemki, parametry 

PH- 8.2 - kupilem elektroniczny miernik bo salifert zle pokazywal

KH - 8.6

NO2 - 0

NO3 - 2

PO4 - 0

NH3 - <0,25

w akwa 3 korale miekkie, 2 blazny, wezowidlo, i slimaki do kopania w piachu,  pompy skrecone do polowy bo za bardzo mieszaly, wczoraj odpalilem odpieniach ale widocznie nie ma co robic bo przez 24h w ogule nic nie wypienil

 

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsze schody w gore, niestety przez zwykly salimetr plywakowy przesolone akwa, nie podobalo mi sie ze cos sie nie tak dzieje mimo prawidlowych parametrow, podejzewalem problem z zasoleniem ale plywak pokazywal prawidlowe, zakupilem refraktometr i moje zdziwienie bylo wielkie jak okazalo sie ze zasolenie wynosi 1031, wiec od wczoraj trwa akcja obnizania zasolenia, co najlepsze blaznom wcale takie zasolenie nie przeszkadzalo, nigdy wiecej nie uzyje plywaka i odradzam innym, bardzo czesto przy mocniejszym ruchu potrafi papierek sie przesowac i juz lipa.


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja, parametry bez zmian, plag brak 

 

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.